Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Shen napisał:

Nie wiem jak u niego z siłą, ale technika to podstawa, jak widze typów co robią te podciągniecia moze w połowie zakresu ruchu, to smiac mi sie chce.

No ja kazdemu kto zaczyna pakowac ze znajomych i robi podciagania zawsze tlumacze ze lepiej jak zrobisz 2 podciagniecia w pelnym zakresie niz 10 jak na wuefie pompujac bicka i nic wiecej (w przypadku podchwytu)

A mi zajebiscie wchodzi ten francuz. Problemy ze stawami zaczynaja sie jak doloze 40+ kilo. Ale staram sie tego nie robic i po prostu jak rosnie forma dorzucac serie albo zwiekszac liczbe powtorzen na mniejszym ciezarze ktory moje stawy dobrze toleruja

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Soban said:

Z podciąganiem to mam tak, że kiedyś ani razu nie byłem w stanie xd Obecnie wiem, że te 5x5 zrobie porzadnie bez gibania sie jak małpy z crossfitu i jak beda coraz lzej wchodzic to bede progresowal przez zwiekszanie powtorzen.

A jak zrobiłes progress? Negatywy?

Odnośnik do komentarza

To ja jeszcze od siebie dodam, że jak już rozmawiamy o wariantach francuza na trica, to ja polecam taki z leżeniem na plecach na ławce (w ostateczności można nawet na podłodze, odpowiednio kontrolując ruch, co zresztą czasem z braku laku uskuteczniam). Osobiście uważam to za fundament rozwoju łapy i jak tylko z jakichś przyczyn odpuszczałem to ćwiczenie, to dosyć szybko straty wizualne były widoczne. Siedząc wolę prostowanie jednorącz, dwiema rękami ze sztangą bardzo trudno utrzymać łokcie w miejscu, nie ryzykując przy tym nadwyrężenia stawów barkowych.

 

A ściąganie linki jest wg mnie doskonałym ćwiczeniem uzupełniającym, czy, jak to się mówi, dobijającym na koniec. Niewielki ciężar, powolny ruch i CZUCIE mięśnia.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sedrak napisał:

A jak zrobiłes progress? Negatywy?

Chcesz się nauczyc podciagac/robic wiecej podciagniec to polecam podciąganie australijskie, negatywy, podciaganie z guma i skapula pull ups [ nie wiem jak to po polsku sie nazywa]

 

i bonus

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.06.2021 o 22:58, Shen napisał:

Mam gotowca od ziomka, wzial trening od typka z youtube, Szymon Moszny, moge Ci to podeslac na priv. Robie to teraz z nudow na redukcji, klata z barkami fajnie wchodzi

to jest ten co wysłałeś w późniejszym poście? jak nie to podeslij

 

ja na tricki robię pompki na poręczach i wyciskanie francuskie łamaną sztangą ale zacząłem robić na podłodze zamiast ławce- znacznie lepsza stabilizacja

 

a jeśli chodzi o trening to od dłuższego czasu robię góra-dół, na każdym treningu 2-3 ćwiczenia główne i 4 uzupełniające. Nie zgadzam się że ten zestaw ćwiczeń to nuda, na dodatek widzisz dokładnie czy progres leci jak ten sam zestaw lecisz.

 

Btw co robicie na brzuch? Ja zamykam bez problemu wyciąg na maxa , jakieś wzniosy nóg itd ale mam wrażenie ze te mięśnie po takim czasie są małe i muszę ostro zredukować żeby cokolwiek się pojawilo

 

Odnośnik do komentarza

Jak chodziłem na siłkę, to robiłem, przez jakiś czas było to u mnie nawet podstawą ćwiczeń na brzuch, ale odkąd nie mam dostępu do wyciągu, to odpuściłem i w sumie nie tęsknię. Ostatnio stawiam tylko na ćwiczenia w zwisaniu na drążku (własny "freestyle'owy" program) i mam wrażenie, że efekty są dużo lepsze, niż wcześniej. Tylko wysiłkowo strasznie daje w kość, no i męczy też przedramiona.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Ej pytanie dla starszych stażem kolegów. Czemu im chłop większym chamem tym chujowiej technicznie ćwiczenia robi byle by tylko najebać jak największy ciężar? Nooby i nooby++ jak ja biorą se adekwatne ciężary i technika prawidłowa, a te wielkie koksy to robią po jakieś pół podciągnięcia licząc jako całe, gibają się przód tył robiąc bica na sztandze albo ładują jakiś chory ciężar na ohp i wybijają to z nóg :/ czy jeśli chce być duży to też mam taki cyrk odpierdalać? Czy też może jak kujesz dupe to chuj z techniką i wystarczy machać dużymi ciężarami jako tako regularnie?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Soban napisał:

"jeśli chce być duży"

 

To chyba klucz w którym zawiera się odpowiedź na Twoje mocno rozbudowane pytanie. 

Jeśli chcesz wyglądać świetnie - prawidłowo wykonywane techniki + właściwa dieta. Jeśli zaś chcesz być duży - niestety sterydy. 

Dochodzi tu także uwarunkowanie genetyczne.

Aktualnie jest trend, żeby tak koksować, że przy samej aktywności chodzenia nogi rosną w obw.

Przy odpowiednim stężeniu w organiźmie lecą widzę chłopy właśnie na ilość żeliwa, a technika gdxieś ucieka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
4 godziny temu, maciucha napisał:

chłopaki bolesność mięsniowa w przednich aktonach barków to normalka przy dipach czy raczej robię je pod złym kątem? liczyłem na to że głównie w tric/klatę wejdzie, ale 2 dni po dipach wciąż najbardziej czuję przód barków.

 

No, ale dipsy też trochę idą w obręcz barkową.

 Dużo zależy jaki masz plan treningowy i czy np ostatnio katowałeś barki. Może to ćwiczenie (dipsy) odczuły z uwagi, że te stosowane przez Ciebie na poprzednich treningach:

słabo na nie działają, 

zbyt często się powtarzają,

nie ćwiczyłeś zbyt intensywnie w ost okresie czasu barków i teraz odezwały się zakwaszeniem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.