Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.03.2022 o 10:07, maciucha napisał:

chłopaki bolesność mięsniowa w przednich aktonach barków to normalka przy dipach czy raczej robię je pod złym kątem? liczyłem na to że głównie w tric/klatę wejdzie, ale 2 dni po dipach wciąż najbardziej czuję przód barków.

 

Jak już będziesz "wisiał" spróbuj lekko się opuścić z barków, tak jakby się zablokować (ciężko takie coś ująć opisowo :)), wtedy barki prawie w ogóle nie pracują, idzie tylko trik plus klatka (w zależności od pochyłu).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
37 minutes ago, krupek said:

A kto stwierdził Ci supinujący styl stopy? Mi kiedyś w sklepie Biegacza stwierdzili nadmierną pronacją i dobrali wkładki, od tamtej pory mam problem z biodrem i nie wiem, czy to nie przez to.

U ortopedy byłem. Kolana schodzą mi się do środka. Mam wziąć zastrzyk kwasu hialuronowego oraz właśnie buty/wkładki z supinacja. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Z nudów i z racji tego że wracam do ciężarków, robię teraz trening 100 pompek. Ktoś to robił już? W sumie fajnie czuć moc jak się trochę popompuje i już system jest gotowy nie muszę wymyślać sam kombinacji. 

 

Robię z tego linka

 

https://www.100pompek.pl/31-35-pompek

 

Na teście wyszło mi 31 pompek na raz czyli średnio w sumie. No ale ja robię te pompki na podporkach bo trudniej. 

Odnośnik do komentarza

Dobra pany, bo ja jestem totalnym laikiem w temacie siłowni. Mam tam jakiś swój trening siłowy który robię od jakiegoś czasu. Nie byłem do końca zadowolony z wyników, to trochę w nim pozmieniałem (zwiększyłem ilość serii, więc serii na max ciężarze) i o ile widzę jakiś tam progres to jest on dość niewielki. Na siłownię chodzę już trochę czasu i mam wrażenie ze robię zbyt mało/nie wiem co robię złe pod względem treningów.

 

Macie jakieś strony z radami/zestawami treningów które mógłbym użyć?

Odnośnik do komentarza

To jeszcze ja z pytaniem. Robię sobie FBW własnego pomysłu i trochę kombinuję z łączeniem kilku ćwiczeń w jedną długą serię, sorry nie pamiętam fachowej nazwy.

 

Duże partie robię pojedynczo, ale już biceps triceps i barki łącze tak że wykonuję jedno po drugim bez odpoczynku, dopiero co serii na wszystkie partie odpoczynek. Albo plecy z czymś innym łącze. Co ciekawe przy takim trybie najczęściej wysiadają mi przedramiona które już nie są w stanie trzymać chwytu.

 

Głównie chodzi mi o zaoszczędzenie czasu bo często jestem na styk do zamknięcia i jakbym miał to rozbijać to bym nie zdążył zrobić zaplanowanych serii.

 

A pytanie to czy takie łączenie ma sens? Czy są jakieś badania mówiące o tym żeby tak nie robić czy coś? 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Labtec napisał:

paski sobie kup

 

Source Bodybuilding Lifting Wrist Straps For Weightlifting on m.alibaba.com

 

 

Nie dla mnie to, u mnie nie jest problemem to że ciężar za duży i uścisk nie wytrzymuje, ale po prostu przedramiona spuchnięte bo długo trwa seria kilku ćwiczeń bez przerwy. Jakbym miał przepinać paski po każdym ćwiczeniu to by mi wyszło na jedno z robieniem przerw.

Odnośnik do komentarza

Ma sens pod kątem budowania wytrzymałości i poprawy ogolnej sprawności, szybsza akcja serca, trochę cardio o wysokiej intensywności może się zrobić z takiego ćwiczenia w super-seriach.

 

Czy ma to sens pod kątem budowania masy mięśniowej? Mniejszy, bo nie tu miejsca na zjawisko hipertrofii, nie jesteś w stanie w ten sposób raczej zwiększać sukcesywnie obciążenia,  a więc mięśnie nie mają takiego bodźca do wzrostu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...