Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie gumki panowie?

Takie cos styknie? https://osasport.pl/sprzet-do-cwiczen/ostrovit-zestaw-5-gum-oporowych-do-cwiczen-expander.html?gclid=CjwKCAjw5p_8BRBUEiwAPpJO65PFaJQOhTEuss8J8d1nWEiXPZekhSeFmyg7sTnvAFiOC42zAuSiURoC2ysQAvD_BwE

czy trzeba kupic ultimate gumy super turbo fitness arcade edition za 150zl jedna by cos sie dalo pocwiczyc?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem zwykłe gumy lepsze niż ekspandery. Ja kupiłem zestaw takich gum za 120zł

 

A że nie chce mi się znów do takich treningów wracać po miesiącach chodzenia na siłownie to szczegół.

 

Ja pier.dole je.bać pis, a progresowałem i masę robiłem :( 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Uja znam się na tych gumach. @MaZZeoo takim czymś mówisz https://www.decathlon.pl/tasma-treningowa-45-kg-id_8484822.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=DPA+-+desktop+-+wyświetlili+produkt_5+dni&utm_content=wyświetlili+-+5+dni+-+desktop_cena&fbclid=IwAR2MZqfsXGm98SVHPZXUhnvkg7O3GVIzAm3hBR57bH6EoSXG51bTx8zYXXE ? 

I jak to działą z tymi oporami? Jak sobie stane na taka gume i zlapie jakbym chciał robić wyciskanie zolnierskie na barki to będzie czuć jakby 45kg naladowac na sztange?

Odnośnik do komentarza

No dokładnie tak działają te gumy oporowe ale tak jak krupek wspomniał to raczej do jako takiego utrzymania formy a nie progresowania, dlatego jestem kurwa wściekły na te siłownie. Lepsze jednak to niż nic.

 

ja kupiłem na Allegro zestaw 5 różnych gum oporowych za jakieś 120zl

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam nietypową prośbę. Z powodu wypadku w pracy, przez najbliższe kilka miesięcy, lub nawet pół roku, nie mogę trenować na wolnych ciężarach czy maszynach, generalnie pozostają mi jedynie treningi z gumami oporowymi, takie jest zalecenie lekarza. Niestety, nigdy w życiu nie trenowałem z gumami, i nie za bardzo się orientuję, jak rozpisać sobie trening. Czy w treningu z gumami mogę stosować trening split, na zasadzie podobnej do treningu z ciężarami? Czy jak gumy to raczej FBW? Jak to rozpisać na 4 treningi w tygodniu? Mam do dyspozycji dwa komplety gum, miniband i powerband.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc i poradę.

Edytowane przez Atos
Odnośnik do komentarza

Lecisz podziałem góra-dół. 4 razy w tygodniu. Dwa dni trening, dzień wolnego i znów dwa dni z rzędu ciśniesz. U mnie sprawdziło się to idealnie (co oczywiście nie musi oznaczać że podejdzie też Tobie), trenowałem tak przez cały wiosenny lockdown, a po powrocie na siłownię miałem jasny obraz: siła, obwody, waga - nic nie spadło. 

 

Mówiąc szczerze te treningi z gumami to był straszny hardkor, wbrew temu co przyjęło się mówić (że to cienizna, że do ciężarów nie ma startu itp). W istocie działa to ciut inaczej (rodzaj bodźca który dostarczasz), ale naprawdę przez miesiąc, dwa czy trzy spokojnie można się tak pobawić. 

 

Obecnie znów wskoczyłem na ten plan i padam na pysk (czyt. jestem zadowolony). Na siłownię jednak nie wracam póki co bo wiszący nad nami całkowity lockdown kraju skutecznie zniechęca mnie do płacenia za karnet (z którego skorzystam pewnie przez tydzień). Zresztą serio, gumy plus trening z ciężarem ciała to bardzo fajna forma aktywności fizycznej. 

 

Gdybyś chciał dowiedzieć się czegoś więcej (detale dotyczące planu) pisz śmiało. Ale to już na PM raczej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie (lokalna pakernia) podobno też ruszyły treningi "do zawodów". Cóż, poniekąd rozumiem determinację szefostwa i zawzięcie ćwiczących, ale ja sobie mimo wszystko ten sezon już odpuszczę, nic na siłę, i tak jest stracony, i tak. Na ile się da podtrzymam formę w domu, a patrząc przez pryzmat tego, że jeden ze znajomych ze wspomnianej siłki całkiem niedawno miał potwierdzoną koronę, to jednak podtrzymuję, że to jest odpowiednia droga. Oszczędzę trochę kasy i czasu, dam odpocząć stawom i kręgosłupowi (który na początku roku już dawał o sobie znać).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Całkiem dużo siłowni się już otworzyło, ale to raczej kwestia czasu aż je zamkną z powrotem.

Tak z innej beczki, nie za bardzo się znam na tych gumach, a nie chciałbym przepłacić(pewnie dużo osób chce teraz zarobić na zamkniętych siłkach), ktoś mógłby polecić jakiś zestaw do kupienia z gumami? Tak, żeby sobie coś pomachać przez ten miesiąc-dwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.