Skocz do zawartości

Kawa


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, D.B. Cooper said:

Testował ktoś z was może tą kawę? https://allegro.pl/oferta/kawa-ziarnista-1kg-nicaragua-arabica-swiezo-palona-13797863265

Szybko schodzi ta ziarnista kawa, przez tydzień zejdzie mi 0.5kg na dwie osoby. Fakt, że idzie od 6 do 8 kaw dziennie. 

Ja brałem z tej palarni, co prawda inną - Braziliana ale była dziwna. Miałem wrażenie, że ktoś kiepy trzymał razem z ziarnami kawy. Parzyłem ją w ekspresie i w kawiarce, wychodziło podobnie, więc nie wiem czy to kwestia mojego sprzętu, czy ta kawa tak ma. Spróbuj, ja na początku byłem zadowolony z kawy od nich. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Crazy Horse said:

Polecę kawę, którą z kolei polecił mi ziomek z diskorda i generalnie teraz na niej lecę, aż znajdę coś jeszcze lepszego. Konkretna, bez kwaśnego posmaku, delikatnie gorzkawa, aromatyczna.

 

https://kawiarniabezcukru.pl/sklep/brazylia-miaki-250g-filtr/

 

Z uwagi na koszt wysyłki warto brać kilówki.

Zamawiam różne kilówki od BlueOrca właśnie już od kilku lat i jestem zadowolony bo cena/jakość naprawdę dobra. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Crazy Horse napisał:

Polecę kawę, którą z kolei polecił mi ziomek z diskorda i generalnie teraz na niej lecę, aż znajdę coś jeszcze lepszego. Konkretna, bez kwaśnego posmaku, delikatnie gorzkawa, aromatyczna.

 

https://kawiarniabezcukru.pl/sklep/brazylia-miaki-250g-filtr/

 

Z uwagi na koszt wysyłki warto brać kilówki.

 

Jaką metodą parzysz tą kawę?

Odnośnik do komentarza

Ja polecam to - przetestowane na wielu tysiącach klientów u mnie w kawiarni i nie słyszałem złej opinii, a wręcz przeciwnie. Najlepiej oczywiście z ciśnieniowego ale domowe ekspresy i kawiarki też dają radę. Delikatna, słodkawa, bez goryczy. Odmiana nazywa się Dolce Gusto.

Screenshot_20230814_172309_Chrome.jpg

Edytowane przez Gregorius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, D.B. Cooper said:

Testował ktoś z was może tą kawę? https://allegro.pl/oferta/kawa-ziarnista-1kg-nicaragua-arabica-swiezo-palona-13797863265

Szybko schodzi ta ziarnista kawa, przez tydzień zejdzie mi 0.5kg na dwie osoby. Fakt, że idzie od 6 do 8 kaw dziennie. 

Piłem kawę od nich i mają bardzo dobre tylko nie pamiętam jaki kraj. Na pewno nie Brazylia, bo ogólnie mi nie smakuja. Chyba była to Kolumbia, ale nie dam ręki uciąć. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Chyba nie była za specjalna. Z mlekiem ok, ale czarna coś kojarzę że kwaśna była. 

 

Kupuję teraz ciągle Jasobs Barista lub Tchibo Barista i dla takiego kawosza amatora jak ja jest w zupełności ok. Z mlekiem to czego byś nie wsypał to będzie ok. 

 

Na ekspresach się znam to fakt, ale o kawy to pytaj innych :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja głównie pije kawy mleczne czyli kombinował nie będę i szukał jakichś wytwornych smaków i nutek chuj wie czego, zasypie tego pięknego scoorvesyna tchibo family.

 

Spoiler

Nie no żartuje, pewnie kupię jakąś Lavazze Qualite Oro i będę zadowolony.

 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dobra, zwykla w miare dobra kawa sklepowa panowie. Nie jakies chuje muje za 100zl zbierane tylko przez brazylijskie makaki. 

 

Kupowalem jakies te ore, jacobsy i inne wzgardzane zapewne przez was ale mi stykaly. Kupilem ostatnio bo promo bylo mk cafe i kurwa zamiast wsypywac do mlynka 20g musze wsypywac 30g zeby czuc cos wiecej niz przeplukana szklanke po kawie, takze tak oszczedzilem xd 

 

Ekspres cisnieniowy. Jakis za 700zl wiec chyba git. 

Kawa ma byc w cenie 60-80zl/kg

Odnośnik do komentarza

Ja lubię tą  z Tchibo np. Barista albo jakieś inne, najlepiej w sklepie Tchibo kupować, są karty lojalnościowe, promki, miłe panie, można se jakieś niemieckie gadżety do ogrodu i domu kupić. Obecne piję taką zbieraną przez makaki, ale od czasu do czasu Czibo styknie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, kanabis napisał(a):

Ekspres cisnieniowy. Jakis za 700zl wiec chyba git. 

Kawa ma byc w cenie 60-80zl/kg


Nuno.pl - zaczynałem od nich przygodę z kawami świeżo palonymi i bylem Ich klientem do momentu w którym znalazłem lokalną palarnie w Gdyni. 
 

Za ok. 80zl masz 6 paczek po 200g z różnych regionów, zawsze świeżo palona.

 

https://nuno.pl/product-pol-440-ZESTAW-DEGUSTACYJNY-KAW-SWIEZO-PALONYCH-100-ARABIKA-NUNO-6X200G.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...