Skocz do zawartości

Sporty walki


Tori

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Zapisałem się na boks, 2x w tygodniu, plus cos tam sobie na silowni z kolega boksuje raz w tygodniu.

Bez specjalnej diety w styczniu -5 kg :D no jest nieźle :D 

Ale i tak największa satysfakcje mam z tego jak się rozwinąłem, sposób pracy nóg, jak zadaję ciosy, dokręcam rękę, jak wzmocniłem siłę ciosu (gardy to po prostu rozbijam samym uderzeniem). Kondycja też super poszła do przodu. Jestem zajarany jak cholera. Polecam wszystkim :D 

Edytowane przez standby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Fajne w Teakwon-Do jest to, że na zawodach jest nie tylko podział na kategorie wagowe, ale i wiekowe i posiadany pas, więc można być mistrzem z żółtym pasem w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Nie wiem jeszcze, w której kategorii się mieszczę przy wadze 72kg, ale jeśli chodzi o wiekową to łapię się do 40-49 lat.

 

Tak że od września wchodzę w to na 100%, będę trenował w środy i czwartki u dwóch różnych trenerów, którzy trochę inaczej uczą, obaj są bardzo spoko.

 

Nie powiem zmotywował mnie dzisiaj po sparingach, bo powiedział „you doing well” i że mam dobry lewy sierpowy, power w łapach, dobrą postawę przyjmuję i mam niezłą obronę. Jednak tego się nie zapomina i 2 lata na Muay Thai zrobiło swoje, ale niestety, jeśli chodzi o kopnięcia to do Teakwon-Do tylko front kicki się nadają.

 

Dobrze, że zrzuciłem 10kg przez ostanie 4 miesiące, a w sumie 14kg w ciągu 8 miesięcy, odkąd zacząłem chodzić na siłownię, bo czuję, że mocno kondycja mi skoczyła, a i szybkość, bo nie jestem już taki ociężały na sparingach. Może jeszcze zbiję wagę o 2kg do 70kg, więcej nie, nie chcę szóstki z przodu xD

 

 

Edytowane przez zdrowywariat
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Znalazłem szkołę Judo, w której pasują mi dni i godziny, ale nie wiem, czy to już nie będzie za dużo xD

 

poniedziałek rano siłka, wieczorem nauka pływania, a po mam pół h na dojazd na Judo

 

wtorek rano siłka, wieczorem piłka

 

środa rano piłka, wieczorem Teakwon-Do

 

czwartek rano siłka, wieczorem Teakwon-Do, a po mam 45min na dojazd na Judo

 

piątek rano trening na worku, wieczorem piłka

 

na razie poza dwoma tygodniami wakacji i dodatkowym opierdalania się po powrocie wróciłem na treningi i realizuję plan, nie zawsze udaje mi się zrobić komplet 10 treningów, ale zwykle 8-9, bo zdarza się, że mi coś wypadnie, albo po prostu robię sobie wolne

 

na siłowni się oszczędzam, bo trenuję na 75%, przez to, że tyle rzeczy robię, w piłkę już gram na ile potrafię i na TD również się staram

 

muszę przemyśleć sprawę, ale chciałbym się też czegoś nauczyć w parterze i rzutów, bo stójka to mało do samoobrony

 

czy ktoś tu trenuje Judo, czy to jest bardzo kontuzyjny sport? Na Teakwom-Do jest ok, na Muay Thai było ciężej, ale na TD, gdzie chodzę, prawie wszyscy mają czarny pas, więc jest pole do wzrostu.

 

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Może niepopularna opinia ale jak ktoś ze sportów walki chce wyciągnąć coś więcej niż spocenie się i poprawę kondycji to wszystkie karate, tekłondo, aikido czy inną capoeire niech sobie odpuści. Kiedy podbije do Ciebie typek, który ma brązowy pas w napierdalaniu swojej konkubiny albo koleżka który waży 20kg mniej ale od 6 miesięcy chodzi na boks czy inne bjj żadne machanie nogami czy próba kontry jak Steven Segal się nie uda. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, kiseki napisał:

karate, tekłondo, aikido czy inną capoeire

bo to nie są sporty walki, a sztuki walki. W nich chodzi o coś więcej niż napier.dalanie się na ulicy. Od siebie polecam Karate Tsunami, mistyczna sztuka walki, która zrodziła się w głowie sensei Ryszarda Murata gdy samotnie walczył z niszczycielską siłą Tsunami u wybrzeży Hokkaido

 

Kata

 

Walka z workiem

 

Kumite bez kontaktu

 

 

Żeby nie było, sam trenowałem jakieś 5-6 lat. Beka ze mnie, ale to była pierwsza szkoła karate w moim mieście i dzieciaki lawinowo się zapisywały na fali popularności kina kopanego, lata 90 mocno. Nikt nie wiedział, że to polskie karate wymyślone przez byłego esebeka. Generalnie fajne wspomnienia, bo sporo wyjazdów/obozów z nimi zaliczyłem, fajne znajomości, do tego kondycja była dobra. Nawet mam do dzisiaj gdzieś medale z kumite bez kontaktu xD

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze te filmy instruktażowe na VHS, że przychodzi banda chuja i atakuje cię w konkretny sposób, łapie w konkretne miejsce, bo jak zrobią, to inaczej, to nic z tego nie wyjdzie. Zresztą to wszystko polega na pewnej dozie markowania, i w zasadzie nawet jak pokazują te techniki, to im się po prostu poddajesz, a na dzieciakach, to tym bardziej działa, bo jakiś szczurek nie stawi ci oporu.

Odnośnik do komentarza

@mcpnie mówię o napierdalaniu się na ulicy tylko o wyniesieniu z treningu czegoś użytecznego do potencjalnej obrony własnej. 

Powinna dać w Tekkenie kolejną polską postać, która walczy stylem Tsunami. 

 

@Plugawyjako ktoś kto ogarnia sztukę panowania nad sobą jaka idzie za treningiem kyokushin liczyłem na więcej merytoryki niż reakcję klauna. Bardzo ładnie tymi nóżkami machałeś na tych filmikach i mega szacun za start w zawodach ale nadal uważam, że skuteczny jesteś głównie przeciwko komuś, kto walczy tym samym stylem. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Mata to nie chodnik, już widzę te turlanki po betonie. poza tym w Kyokushin jest shinken shobu, czyli walki kyokushin na zasadach k1 z uderzeniami na twarz piescią. Nie w każdym klubie to jest, u nas akurat jest taka sekcja, co nie znaczy, że każdy musi w takich zawodach brać udział. Mnie akurat nie interesuje ciągłe obijanie głowy w takim wieku hehe

 

Jak cos to też zapraszam na trening:

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie musisz się turlać, można zakładać dźwignie i duszenia na stojąco. Nie ma nic lepszego niż brazylijskie jujitsu jeżeli chcesz kogoś spacyfikować na ulicy, a przy tym nie narazić się na długoletnią dietę w postaci czarnego chleba i czarnej kawy, bo wiadomo jak tutaj jest spierdolone prawo. Ktoś pierdolnie potylicą o beton i będziesz się tłumaczył przed zbyszkiem, a finalnie i tak to nic nie da.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.