Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Po chyba dekadzie już muszę zmienić cegłę więc szybkie pytanko: smartfon do tak 499-599?

 

- najlepiej budowlany albo jakiś wytrzymały,

- duża żywotność baterii,

- żeby nie zamulał,

- aparat to marginalny czynnik,

- przekątna czy rozdzielczość ekranu nie jest priorytetem,

 

Ogólnie to się nie znam na nowinkach bo latałem dotychczas na starym LG. 

Odnośnik do komentarza

Na Black Friday można było wyrwać

 

MOTOROLA Moto G31 4/64GB

 

za ok 599 zl w sieciowkach. W tej cenie ekran full HD+ z matrycą OLED to raczej bardzo dobry deal. Teraz jednak cena wróciła na 799 zł, ale poluj, może gdzieś się trafi.

 

Nie bierz niczego w stylu 2/32GB na "wietrzeniach magazynów," bo tyle pamięci to było mało już milion lat temu, no ale w tym budżecie raczej więcej niż 4GB nie znajdziesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Farmer napisał:

Nosz kurwa, te ceny to chyba za bajery z których i tak się nie korzysta :gigabeta: 

Mam problem bo te liche obudowy nie wytrzymają w robocie [i tak na szychcie pewnie przeleży w aucie]. 

Zdjęć, filmów robić na tym nie będę.

Dobra, a coś powyżej tego pułapu? 

Skoro liche obudowy nie wytrzymują trudnych warunków w pracy, np w budowlance (mają do tego prawo) to od czego są plastikowe etui oraz ochronna szybka lub folia na ekran? Pamiętam, że moja stara Mota, którą od ponad czterech lat do dzisiaj z powodzeniem używam miała etui w defaulcie, jeno folię musiałem sobie dokupić i założono mi ją od razu w sklepie. Do dziś plastikowa obwoluta sfatygowana, porysowana i przebarwiona, ale sam telefon wygląda prawie jak nowy.

Odnośnik do komentarza

Też nie rozumiem po co ta nagonka na RAM w telefonie. Spokojnie Android sobie sam zarządzi RAMem w tle, nawet przy 4GB. Pewnie bierze się to stąd, że jak ktoś wchodzi w aktualne zużycie RAMu, to zawsze ma go zapełnionego i zakłada, że jest go za mało. Nawet jak będzie go 20GB to go system zapełni po brzegi i nie będzie po prostu ubijać apek w tle.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Serio? Chyba nigdy nie mieliście dobrych telefonów w ręku. Mówicie, że wam telefonu 4gb ram śmiga. Owszem Seicento z 0,8l dojedziecie na z punktu a do b, ale s klasą będziecie tam o wiele szybciej i wygodniej.

Dobra skoro obracacie się w tych tematach to kumpel chce telefon do 1000zł, co tam jest teraz wartego kupna? Sam się nie orientuje bo patrzę tylko na flagowce.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, creatinfreak napisał:

Serio? Chyba nigdy nie mieliście dobrych telefonów w ręku. Mówicie, że wam telefonu 4gb ram śmiga. Owszem Seicento z 0,8l dojedziecie na z punktu a do b, ale s klasą będziecie tam o wiele szybciej i wygodniej.

Dobra skoro obracacie się w tych tematach to kumpel chce telefon do 1000zł, co tam jest teraz wartego kupna? Sam się nie orientuje bo patrzę tylko na flagowce.

A powiedz mi po co Ci 8GB RAM w telefonie? Mi było potrzebne raz - LR Mobile potrzebuje co najmniej 6GB RAMu do funkcji maskowania AI, inaczej jest wyłączona albo się apka wywala.

 

IPhone 13 ma 4GB RAMu, Iphone 14 6GB RAMu. Myślisz, że te telefony wolno pracują?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

xD

 

To nie wina RAMu tylko celowego postarzania produktu i braku optymalizacji nowej wersji Androida oraz UI do starszych urządzeń. Zróbcie sobie na nich cofnięcie do Androida, na którym wyszły na rynek to nagle się okaże, że zapierdalają tak samo szybko jak pierwszego dnia po zakupie.

 

Po prostu producenci nas ruchają w dupę i kupujemy co chwilę nowe telefony, tłumacząc to LEPSZYMI podzespołami, gdzie taki topowy Snapdragon sprzed kilku lat to nadal jest kosmos jeśli chodzi o wydajność, no ale na czymś taki producent musi zarabiać, a nie będzie jak nie będziecie kupować co chwilę nowych sprzętów, nie?

 

Jak już pisałem, na Iphonie te same aplikacje działają na 4GB RAMU, nie dlatego bo na Iphonie pobierają mniej RAMu, tylko Apple wypuszcza JEDEN model, z jednym procesorem, na którym optymalizuje swój UI, a na samych devach apek pewnie jest presja, że mają one działać jak najlepiej inaczej wypad z app store - a tego w US nie chce raczej żaden dev.

 

Czopera P30 Pro śmiga dalej jak złoto, mimo premiery w 2019 roku, bo przez bana utknął na Androidzie 10. Zakładam, że jakby dostał 13 albo nawet 12 to już by nie było tak pięknie.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, WisnieR said:

xD

 

To nie wina RAMu tylko celowego postarzania produktu i braku optymalizacji nowej wersji Androida oraz UI do starszych urządzeń. Zróbcie sobie na nich cofnięcie do Androida, na którym wyszły na rynek to nagle się okaże, że zapierdalają tak samo szybko jak pierwszego dnia po zakupie.

 

Po prostu producenci nas ruchają w dupę i kupujemy co chwilę nowe telefony, tłumacząc to LEPSZYMI podzespołami, gdzie taki topowy Snapdragon sprzed kilku lat to nadal jest kosmos jeśli chodzi o wydajność, no ale na czymś taki producent musi zarabiać, a nie będzie jak nie będziecie kupować co chwilę nowych sprzętów, nie?

 

Jak już pisałem, na Iphonie te same aplikacje działają na 4GB RAMU, nie dlatego bo na Iphonie pobierają mniej RAMu, tylko Apple wypuszcza JEDEN model, z jednym procesorem, na którym optymalizuje swój UI, a na samych devach apek pewnie jest presja, że mają one działać jak najlepiej inaczej wypad z app store - a tego w US nie chce raczej żaden dev.

 

Czopera P30 Pro śmiga dalej jak złoto, mimo premiery w 2019 roku, bo przez bana utknął na Androidzie 10. Zakładam, że jakby dostał 13 albo nawet 12 to już by nie było tak pięknie.

No w P30 Pro jest nadal Android 10 ale aktualizacje UI wychodzą, tak samo jak aktualizacje zabezpieczeń. Huawei znany też jest z dobrego zarządzania aplikacjami działającymi w tle więc działa to wszystko szybko i bateria długo trzyma. 

Odnośnik do komentarza

No ja mam służbowego samsunga A20s z 3gb ramu. Jak mam korzystać z tego telefonu to mnie szlag jasny trafia. Nawet odblokowanie ekranu muli. Kliknięcie w aplikacje typu teams czy outlook kończy się tym, że mogę iść oddać mocz, wrócić i może się uruchomi. Klatkowanie aplikacji i wszelakich animacji systemowych jest dramatyczne, nie wiem kto może z własnej woli używać takiego telefonu. Po czym przechodzę na prywatnego IPhona z 4gb ramu, który ma 3,5 roku i działa na nim wszystko perfekcyjnie, aplikacje uruchamiają się w mgnieniu oka a klatkowanie nie występuje nigdy.

Telefon to urządzenie z którym obcuje sie w dzisiejszych czasach praktycznie cały dzień i komfort jego obsługi i brak irytujących rzeczy jest bardzo ważny, dlatego nie radzę przesadnie oszczędzać. Lepiej wydać kilka stówek więcej i kupić polecany model, niż zaoszczędzić równowartość kolacji w knajpie a później przez kilka lat cierpieć dzień w dzień.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...