Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Super ale znów przywołujesz najtańszy model telefonu, a jego praca nie ma nic wspólnego z ilością pamięci RAM jaką ma, tylko wolnym procesorem i prędkością tej pamięci. Chociaż warto wspomnieć, ze Android zaleca aktualnie minimum 4GB RAM od wersji 11 chyba Taki Samsung S20 Ultra czy Pixel 7 działał by tak samo płynnie na 6GB RAM jak na 8 czy 12 i o tym piszę. Po prostu możesz odpalić więc apek w tle, ale żadne normalne aplikacje nie potrzebują aż takiej ilości pamięci żeby płynnie działać.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

A się tego ramu uczepiliście. Ogólnie telefon, który ma działać to zaczyna się tak od 2tysi w górę. Nie wyobrażam sobie mieć coś innego niż flagowca (nawet 2-3 letni będzie lepszy niż dzisiejszy średniak). Że ludzie grający w gierki (czyli notabene mający coś wspólnego z technologią) używają budżetowców i mówią, że jest spoko. No chyba, że nie macie pieniędzy to zrozumie lub używacie tylko do dzwonienia i budzika. 

Odnośnik do komentarza

No ja nie szukam obecnie telefonu dla siebie. I kontynuując wątek ramu - z pojedynku Realme 9 pro (8/128) vs 9 pro plus (6/128) co wybrać? Cena obecnie 1280 vs 1450. Priorytet aparat. Ewentualnie jaki exflagowiec? 

 

Gram w gierki, a sam obecnie korzystam z redmi note 9 pro. Nie darzę telefonów kultem, mają działać i spełniać swą funkcję. Nie dbam zbyt o nie. Kupuję za tyle, aby nie było mi zbyt żal jak jebnie o podłogę. 

Odnośnik do komentarza

Ten 9 Pro to jest na zwykłym IPSie. 9 Pro+ ma OLEDa i jest też nieco mniejszy i lżejszy. Ma też optyczną stabilizację aparatu. Może jakaś Motorola z tego przedziału cenowego? Nie wiem co tam się teraz kupuje, bo ciężko teraz o dobry telefon poniżej 2000zł. Jakiś czas temu do 2k był jeden dobry wybór- S20 FE lub tańszy A52, teraz trzeba szukać po różnych "chińczykach".

Tak na szybko to Realme 9 pro +, Samsung A52S, Moto G200?, OnePlus Nord 2.

Każdy z nich będzie dobry do 2000zł.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, creatinfreak napisał:

No chyba, że nie macie pieniędzy to zrozumie lub używacie tylko do dzwonienia i budzika. 

 

 

...dzwonienia, zdjęć, budzika, przeglądania neta, banków, notatek, linkedina, fejsa, inpostu, tłumacza i z 20 innych appek. Wszystko to na Redmi Note 9 no i między appkami przeskakuję sobie w sekundę. Pewnie, że flagowiec będzie szybszy, możliwe, że serwis androidowy dłużej potrzyma aktywny stan w pamięci, ale już nie róbmy dziadostwa dla biedoty z fonów z niższej półki, jeśli parametry mają dobre. Pewnie jeszcze z rok/dwa miną, zanim zacznę czuć potrzebę szybszego sprzętu, a bynajmniej nie chodzi tu o kasę.

BTW
albo już to pisałem, albo zacząłem i skasowałem xd Na jakimś forum supportowym mozilli ktoś zgłaszał, że na 6GB mu ciągle przeładowuje zawartość kart Firefoxa, zamiast utrzymywać ich stan po włączeniu. Programista mu odpisał, że tak naprawdę niewiele tu zależy od silnika przeglądarki, ale tego jak androidowe serwisy ubijają to, co uważają za zasadne by uwolnić pamięć. Także to są pożeracze pamięci niestety.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Mani napisał:

Czekam na 3 premiery:
VIVO X90+PRO

Samsung S23Ultra

Oppo Find FLIP N2.

 

Tylko te 3 biore pod uwagę jako zmiane mojego OnePlus7Pro. Notabene gdyby nie pogorszenie aparatów softem to myslę, że dalej bym go użytkował bo tel żyleta.

 

Na moim op 7t pro używam gcam i efekty jakie generuje aparat zawstydzają mojego ip 13mini.

 

Polecam spróbować gcama bo naprawdę robi robotę na onpleusie 

Odnośnik do komentarza

2 i pół roku z P30pro i ani myślę zmieniać. Telefon nadal śmiga jak pojebion, a fotki wakacyjne wychodzą jak z katalogu biura podróży. Nawet niespecjalnie interesuję się co tam nowego wychodzi, bo zakładam, że przez ostatnie poryte 2 lata branża raczej stoi w miejscu i pożera własny ogon. Gdybym dzisiaj czuł potrzebę przesiadki, to pewnie poszedłbym w kierunku Vivo. 

 

A pamiętacie sraczkę marketingową 5G na przełomie 2019 i 2020? :beka:

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
On 1/11/2023 at 6:31 PM, Tokar said:

2 i pół roku z P30pro i ani myślę zmieniać. Telefon nadal śmiga jak pojebion, a fotki wakacyjne wychodzą jak z katalogu biura podróży. Nawet niespecjalnie interesuję się co tam nowego wychodzi, bo zakładam, że przez ostatnie poryte 2 lata branża raczej stoi w miejscu i pożera własny ogon. Gdybym dzisiaj czuł potrzebę przesiadki, to pewnie poszedłbym w kierunku Vivo. 

 

A pamiętacie sraczkę marketingową 5G na przełomie 2019 i 2020? :beka:

 

Vivo niby spoko ale ceny też z kosmosu a wsparcie nie tak długie jak u reszty. Właśnie mija mi 3 lata z P30 Pro i także nie zamierzam zmieniać przez najbliższy rok albo dwa. Później przesiadka na OnePlus 11 bo fajnie stanieje do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.03.2023 o 18:59, Lipert napisał:

Ok dopiero doczytałem, że nie są oficjalnie wspierane w Polsce. Jakieś propozycje do 2,5k? Jestem zielony w temacie a wiem, że jak zacznę czytać to skończę naginając budżet 2 razy a tego staram się uniknąć. Tel do dzwonienia, netu i zdjęć. 

 

Poczekaj na REALME GT3 z ładowaniem 240W. Powinien być za ok 2500.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...