Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

U buków faworytem tego meczu jest Man United, ale PSG jest faworytem do awansu. Dość ciekawe, że nadal zachowali miano faworyta, chociaż nie gra Neymar (ryzykowny gest wiary - nie przeszedł operacji i zamierza wrócić już na ćwierćfinał), zabraknie też Cavaniego, jak i Meuniera, który grał nieźle w LM. To oznacza konieczność wielu przekładańców w składzie, który i tak ciągle szuka swojego kształtu. (Czy może "jest elastyczny taktycznie"? Nie, o elastyczności bym mówił, gdyby grali lepiej).

 

Może przesadzam, ale widząc grę PSG w Ligue 1, mam obawy, ile jest w stanie kwartet Di Maria-Draxler-Dani Alves-Mbappe stworzyć przeciwko mocnemu rywalowi, choć nie przesadzajmy - są trudniejsi od Man United. W tym świetle, decydująca może być walka w środku pola. PSG ma tam spore problemy, ale i Man United ostatnimi czasy nieraz pozwałało, by rywale sprawdzili De Geę. 

 

Solskjaer też staje przed chyba mimo wszystko najsolidniejszą linią obrony, z jaką się mierzył. Jestem bardzo ciekaw, czy Rashford będzie w stanie błyszczeć również na ich tle, Pogba kompletnie pogubić, a Lingard pokazać cokolwiek. 

 

 

Ogólnie test sezonu dla obu ekip i najlepszy moment na pokonanie PSG, jaki można sobie wyobrazić. Jeśli paryżanie są w stanie dziś wyciągnać pozytywny wynik, na wyjeździe, byłby to dla mnie najszczęśliwszy moment sezonu. Tuchel niby na to czekał, ale w fazie grupowej efekt był średni - i to wliczając Neymara, który był zdecydowanie najlepszym piłkarzem w tej grupie. Dziś Tuchel może pierwszy raz pokazać, że ci fani, którzy w niego wierzą i widzą postęp, faktycznie widzą więcej ode mnie. 

 

A tak jest. Obecny numer "France Football" prezentuje Tuchela jako reformatora, który zjednoczył szatnię i jest w stanie skroić jedenastkę na miarę w zależności od każdego rywala. Ale czy zmotywowany i elastyczny Marquinhos to faktycznie lepszy pomocnik, niż obrażony prawdziwy pomocnik, jak Rabiot? (na marginesie: "AS" twierdzi dziś, że Barca widząc formę Alenii wycofała się z planu obdarowania Rabiot miliardami). PSG już nie dominuje meczów w taki "nudny" sposób, jak przez ostatnie lata, stawia na wymianę ciosów przy większej ich skuteczności (oraz pomocy dobrych bramkarzy), ale też mam wrażenie, że po prostu nie miałoby jak. Do tej pory, Neymar czy Mbappe nadrabiali (w udanych meczach) za środek pola. Teraz lidera nie ma, a Francuz jako "9" może być odcięty od gry. No ciekaw jestem. 

 

 

 

Parę Roma-Porto trudno nawet komentować.  Portugalczycy mieli łatwą grupę, która się przed nimi rozłożyła. Dziś nie zagrają Marega i Corona, czyli dwaj piłkarze, którzy zdobyli łącznie więcej goli, niż jakikolwiek grupowy rywal Porto razem wzięty. W Romie za ciekawostkę można uznać powrót na boisko 35-letniego Daniele De Rossiego, który ma zagrać w pierwszym składzie. Ktokolwiek odpadnie, płaczu za nim nie będzie. Stawiam 7-1.

Edytowane przez ogqozo
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 21,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...