Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.08.2021 o 13:51, iluck85 napisał:

Miałem- zielonego w negatywnie. 
Jaki masz nadgarstek? To jeden z większych G. Mimo rozmiaru, u mnie nie wyglądał najgorzej. A nie mam ręki jak bochenek chleba. 18cm

 

Jednak wybór padł na mudmastera. Bardziej mi się podoba od rangermana w sumie dlatego, że są wskazówki .

Dobrze leży na łapie, bo nie mam zbyt chudej.

 

20220820_202412.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Padła mi dioda z projektora w zegarze sony, który służył mi pięknie z 6 lat. Rozebrałem, nie naprawiłem.

Czy ktoś może polecić dobry zegar z projektorem sufitowym, jakiego używa? (Niektóre mają np mało ostry rzut godziny, tego najbardziej bym nie chciał, znajomy tak ma w blaupunkcie, a soniacz miał cyfry, jak żyleta).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Rozglądałem się ostatnio za tym Moonswatchem żeby mieć do pracy lekki zegarek, dzwoniłem do salonu na Manhattanie, ale absolutnie nie wiedzą kiedy i czy będzie jakiś restok. Nie spodziewają się, a już na pewno nie będzie do sprzedaży online. Dzwonić, pytać. Czyli odpuszczam temat do czasu aż będzie sprzedawany normalnie, a jak nie to nie

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.11.2022 o 12:44, iluck85 napisał:

U nas Zibi pewnie zawoła okolice tysiaka

 

To jest masakra. Rozumi3m, że mają wyłączność na oficjalną dystrybucję, ale dojebują tyle prowizji,,że głowa mała.

Są też sklepy gdzie dystrybucja oryginałów odbywa się bez certyfikatu i masz ok kilka stówek w kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Homelander napisał:

Casio G Shock kolekcjonerski? To chyba trochę oksymoron?

 


 

Tak. Podobnie jak wypuścili specjalnie na orkiestrę.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/casio-g-shock-autograf-kikuo-ibe-1-1-gsfcpl-i8844962840.html

 

Wiem, ze to zupełnie osobny klimat, cel, cena. I to był taki jeden.

Ludzie potrafią kupić Gshocka za 4-6 tysięcy- seria MR G. Do tego są edycje tytanowe co kosztują 10 tysięcy. 
Dla mnie G-Shock to 1200zł max. W swoim zadaniu do jakiego zostały stworzone sa TOP. Masz zegarek którego ciężko zajechać. Możesz z nim isc na kajaki, rower, narty, możesz się wyłożyć na off roadzie, zaryć o futryne itd. Wymienisz najwyżej bezel, a ta bulova nada się na śmietnik. Zerwiesz ucho od teleskopu, szkło masz do wymiany, obudowa do szlifowania. Mam 9400 i nie myśle o nim, jak miałem Apple watacha uważałem żeby nigdzie nie walnąc. 
Ale wracając do edycji Mario. To jest zegarek żeby postawić na półeczkę w tym pudełku wśród gier z Mario. Jak będzie mało sztuk i będą numerowane, to cena podskoczy z czasem. To nie jest Omega która zarabia, ale to zegarek dla fanów Mario, kolekcjonerów.

Fota z neta- są ludzie co zbierają GShocki, bo to relatywnie tanie kolekcjonowanie. 
 

Co do Omegi- tanio już było. Pamietam ze szło go kupić za 13 tysięcy. Ale to było 15-20 lat temu. Dzisiaj 28 trzeba miec. Jakiś rabat w salonie, no może 23 się uda.
 

 

F9F9FA0C-1C2A-4947-A38C-BFA3272B3032.webp

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Lucek gdybym chodził na kajaki albo napierdalał w futryny to pewnie bym się martwił, ale ponieważ tego nie robię to wystarczy mi efekt wizualny (a podoba mi się bardzo) i lubię ten ciężar. Do pracy muszę ściągać, więc nawet nie jestem w stanie w pracy go zepsuć. 

 

Mając do wyboru Omege czy coś innego biorę Omegę bez dwóch zdań. Speedmastera, Seamastera - każdą. Nie wiem, mają w sobie coś te zegarki. Dlatego chciałem tego Moonswatcha kupić. Wiadomo, że to Swatch, ale wygląda bardzo dobrze, jest to oficjalny produkt, a

nie podróbka. Ale nie do dostania za normalną kasę, a 400-500$ zdecydowanie nie warto

Odnośnik do komentarza

Takie trochę inne pytanie. Chodzi o baterie.

 

Nazbierało mi się trochę zegarów. Mam jeden automat, jeden solarny, a reszta to kwarcowe na baterie.  

 

Jak macie małą kolekcję to wymieniacie im te bateryjki? W jednym kilka lat temu wymieniłem, od tamtego czasu nawet go nie nosiłem, a tu cyk i nowa bateria potrzebna xD

 

U mnie leżą i nie mam czasu, żeby udać się do zegarmistrza. A jak automatyczny to macie rotomaty, czy też tak wam leży bezwładnie jak u mnie? 

Odnośnik do komentarza

Ja mogę odpowiedzieć w kwestii baterii odnośnie zegarków Timex, które posiadam w licznie sztuk 2. Pierwszy z nich (biały na fotce) kupiony wieeele wiele lat temu miał baterię, która od nowości wytrzymała prawie 7 (!!) lat. Natomiast drugi ma już prawie 3 lata i póki co absolutnie nic nie wskazuje na to, że miałbym w najbliższym czasie ją wymieniać.

IMG_20221112_080217301.jpg

Odnośnik do komentarza

No ja baterie i paski to sam wymieniam. W zegarku Calvin Klein xD narzeczonej chyba po 3-4 latach padła bateria a w moim timexie nadal trzyma a ma spokojnie 5-6 lat nie sprawdze ile bo jak mi nie uznali reklamacji na rozklejający się pasek po 6miesiacach, to wkurzony wyjebałem paragon, pudełko i tekturki. Mam tylko nadzieję, że podczas wymiany nie stracił na wodoszczelności przy moim talencie. 

Odnośnik do komentarza

Jakbym miał automata, to bym starał się go nosić w ciągu dnia- rezerwy chodu przeważnie około 80h. 
Jak rzadziej, to niestety rotomat. Najgorsza rzecz dla automata jak leży i potem nagle ktoś potrząśnie i nosi. 
Baterie sam wymieniam. Mam zestaw zegarmistrzowski i tam jest narzędzie do odkręcenia dekli czy skracania bransolety.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Lipert napisał:

Dlaczego najgorsza? Serio pytam. Mam Seiko 5 który nie jest moim najczęściej noszonym zegarkiem, nie mam rotomatu i po prostu go zakładam i nastawiam jak się rozkręci. 


Uk odpowiedział w sumie.

Szkół jest kilka, a zdania są podzielone.

Jedni uważają  ze automat jak nie chodzi, to smarowanie wysycha, zacierają się elementy, zegarek potrzebuje potem chwile żeby się rozchodzić, „dograć” na nowo żeby nie miał dobowych różnic na sekundniku. 
Drudzy uważają że rotomat przez swój ruch zapewnia lepsze i „stałe” warunki pracy. Co innego nosić zegarek automatyczny siedząc przy biurku, a co innego jak ktoś jest bardziej aktywny.

Inni uważają ze ciągła praca automata nie jest dobra, bo się zużywają szybciej elementy mechanizmy.

Jeszcze inni zalecają nawet dać mu spokój raz na jakiś czas.

A sa też tacy co maja to wszystko powyżej w tyłku i maja rotomat tylko po to żeby nie ustawiać daty i godziny za każdym razem.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...