Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Grabek napisał:

@krupek Ty chyba z 3miasta nie? Kolo stoczni marynarki wojennej jest cos w okolicy do swobodnego posmigania? Czy same bloki i latwy wpjerdol po zmroku? Bo najblizsze kilkanascie miesiecy prawdopodbnie tam spedze

Okręt stoi w stoczni MW?Czy studia?Bo to praktycznie 2 powody by tam być :D Ja bym tam wieczorami nie biegał bo infrastruktura słaba a i Oksywie nie ma dobrej renomy.Wsiądź w 152 albo coś innego co jedzie do centrum i jedź pobiegać na bulwar.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ładne, proste i z klasą. No i z promocji, a to najważniejsze.

 

Za tydzień startuję w Półmaraton Gdynia. Poobczajałem trochę info, zobaczcie kto startuje w elicie, same mocne nazwiska, bo za rok w Gdyni są Mistrzostwa Świata w Półmaratonie, pewnie ma tej samej trasie. Już w tym roku testują metę na plaży. No i będzie to chyba największy bieg, w jakim brałem udział do tej pory, bo startuje ponad 7k ludzi.

Odnośnik do komentarza

I po bólu. W lesie nie wiało.

69ebdb0613d2218amed.jpg

 

16km pierwszego zakresu ładnie siadło około 5:38/km hr 137 i od razu 12km drugiego. 

12 km w drugim zakresie to już jest wymagający trening, a co dopiero gdy mamy już 16km w nogach. Sam ten trening biegałem w dobre dni po 4:35/km, dziś na zmęczeniu nóg po 16km weszło po około 4:47, więc nieźle. 

No mega budujący trening pod maraton.  Biegnąc czułem, że ten trening musi oddać. Za często tacy amatorzy robić go nie mogą, obciąża fizycznie i psychicznie bo jednak trochę trwa. W przygotowaniach do maratonu zaplanowałem dwie trzydziestki, to była ostatnia.

 

@kanabis zobacz, poprzednią trzydziestkę zrobiłem dużo wolniej i spaliłem 2500 kalorii, dziś sporo szybciej i tylko nieco ponad 1800. Mieliśmy rację, że to długi bieg w pierwszej strefie pali najwięcej kalorii. To są fakty, a z faktami się nie dyskutuje. Otwieramy klinikę.

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja pier.dolę, 16km po 5:38/km przy 137 hr, ja ostatnio zrobiłem 20km po 5:36/km przy 160 hr. Panie @D.B. Cooper, wytłumacz Pan laikowi jak to się robi.

Jakie masz tętno spoczynkowe?

Biegam z Garminem na ręku i staram się biegać tak żeby średnie tętno mieć do 160 hr. Wiem, żeby mieć tętno poniżej 150 hr musiałbym biegać 6:30 - 7:00 /km, ale tak wolno to ja nie potrafię :( Musiałbym chyba momentami przechodzić do marszu / marszobiegu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...