Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Kosmos napisał:

Elegancki czas, ja muszę się ruszyć na bieżnię w jakiejś siłce. Zapis do polskiego związku przeciągania liny i wszystko legalne :)

 

Nigdy nie ogarniałem tego. Zapisywać się na siłownię, płacić stówę albo i więcej żeby korzystać z bieżni. Nie lepiej wyjść i za free potruchtać? 

Odnośnik do komentarza

Mniej inwazyjne dla kolan, jeśli ktoś ma problemy, no i niezależne od pogody. Do tego łatwiej połączyć z innymi ćwiczeniami. Ja bieżni automatycznej nie trawię, zerowa frajda z biegania, a w bieganiu najlepsze jest właśnie pokonywanie dystansu i przewietrzenie głowy, a w pogodzie już biegałem każdej, od -10 do +35, od sztormów na Bałtyku po ulewy. No, ale każdy ma inaczej. Są ludzie, dla których +10 to już za zimno na wysiłek na świeżym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.02.2021 o 17:26, Wooyek napisał:

 

Nigdy nie ogarniałem tego. Zapisywać się na siłownię, płacić stówę albo i więcej żeby korzystać z bieżni. Nie lepiej wyjść i za free potruchtać? 

Tysiące kilometrów przetruchtałem po lasach i ulicach. Siłka ma tę przewagę, że mogę sobie zrobić cardio na kilka sposobów. Bieżnia + rowerek\ergometr. No i oczywiście pomacham jakimś żelastwem :) Do tego dochodzi stała temperatura (klima miło dmucha z góry)

Oczywiście nie rezygnuje z tradycyjnego biegania, ale po wielu miesiącach bez siłki brakuje mi tego. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, kanabis napisał:

Ja tydzien temu 22:30. Jakbym tak biegal w 20 minut to bylbym legancko zadowolony juz :rayos:

 

Ciekawe ile mi to zajmie jeszcze. 

kurde mordo, biegasz już kawał czasu i nie możesz złamać 20min na 5 km, co jest grane? Czyżbyś na treningach nie wychodził zbyt często ze strefy komfortu? 

nie mówię o złamaniu 40 min na 10km bo wiadomo, że tak biega elita biegów długich, ale te 20min na 5km to powinieneś łamać budzony o 3 rano.  Tłumacz się, no i nie wykręcaj się rowerkiem :) 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj NN Mission Marathon oraz MP w Dębnie.

Kosmiczne wyniki Polaków (tzn. w dość zaawansowanym wieku bili swoje życiówki). Co ciekawe trójka która pojedzie do Tokio z najlepszymi czasami jest sponsorowana przez Asics, a ci jakiś miesiąc temu wprowadzili model butów Metaspeed Sky czyli odpowiednik Vaporfly Nike z karbonem i teraz wszyscy od nich w nich biegli.

 

Nie żeby to dawało im przewagę bo pozostali biegli w Nike albo Adidas z karbonem, ale to pokazuje jaką mieli stratę gdy np. rok temu musieli biec w zwykłych butach bo Asics w karbon wszedł teraz, a pozostali mieli już rok czy dwa lata temu.

 

E. No i oczywiście Ola Lisowska, też w nich biegła. Minimum jest 2:29:30 a ona 2:26 :D Taki zapas to jest przepaść

Edytowane przez Carles
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam biegam w zwykłych Asicsach i nie narzekam, ale jak zobaczyłem cenę tych Metaspeed to :obama:  a podobno to tani sport. 

 

Generalnie jestem totalnym amatorem, staram się robić codziennie około 6 kilometrów, czasami co drugi dzień, bo pogoda taka, że nawet się z łóżka nie chce wychodzić i nie mam ciśnienia na dłuższe dystanse. Znaczy kilka razy bawiłem się w 10 i 15 kilometrów, ale szkoda mi już czasu, szczególnie biegając po wszechobecnym betonie. 

 

Tak mi się przypomniało jak zaczynałem mając około 20 kilogramowy balast i pierwsze 500 metrów truchtem prawie skończyło się moją śmiercią z wycieńczenia :ragus: aż mam ciarki żenady na te wspomnienia. Wychodziłem z domu o 5 rano, by zminimalizować ryzyko kontaktu z żywą istotą. Szybko jednak złapałem bakcyla i w pół roku zjechałem 25 kilogramów i trzymam wagę do dzisiaj na szczęście. 

Odnośnik do komentarza

Ja po paru lekturach poczytnych ksiazek przestawilem sie na bieganie bez tych turbo kozak amortyzacji. Czy w "Urodzonych Biegaczach" czy w "Dogonic Kenijczykow" czy Rich Roll wszyscy sa zdania ze im wiecej najebane tych pianek tym wieksze ryzyko kontuzji. Biegam w startowkach kalenji ultralight. Z poczatku nakurwial achilles i lydki po rzuceniu w pizdu pegasusow ale juz jest ok. Z tym ze staram sie biegac w terenie. Po betonie to moze raz w tygodniu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 Ja jestem zielony w temacie butów, dopiero sie uczę i już czas na jakiś upgrade. Poczytałem trochę na poprzednich stronach o tych Pegazusach, Brooksach patrzyłem też te Saucony... i dalej jestem zielony xD. Szeroka stopa, wąska, czy tam wysokie lub niskie podbicie, a kij tam zamówiłem Pegazusy37 (wide fit) i zobaczę w praniu co to będzie. Aktualnie używam NewBalance 680 v6, to mam nadzieję że odrazu odczuję różnicę in plus. Trochę mnie poniosło, pobawiłem się opcją customizacji i po prostu nie mogłem się powstrzymać :D

Screenshot_20210418-234730_Chrome.jpg.0672c5a863ff44190a860dc03c78a4f2.jpg

Screenshot_20210418-234752_Chrome.jpg.fb517e19f720cf957ab11ebf6c513f66.jpg

Screenshot_20210418-234813_Chrome.thumb.jpg.54617a3ae472918d1db3ddf38fd19b22.jpgScreenshot_20210418-235225_Chrome.thumb.jpg.b435e980bd37a37fb32ac18b58fd7261.jpg

 

 

 

Dostawa 10 Maja, nie mogę się doczekać :banderas:

 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 Trochę mi głupio tak samemu sobie odpiaywac, ale już trudno. Podobno nie ma na świecie osoby, która by żałowała że zaczęła biegać... no i ja nie jestem wyjątkiem.

 Truchtanie po 5km zaczęłem w czerwcu zeszłego roku i od samego początku najważniejsza była i jest dla mnie po prostu regularność, a wynikający z tej regularności progres w tempie itp. to już nic tylko bonus (który dodatkowo motywuje). Dziś był wybieg nr 134 i pykłem jakis tam swój kolejny "milestone". Zazwyczaj robię rundki po ~13 km, ale od kwietnia postanowiłem że przynajmniej raz a miesiąc zrobię półmaraton. Pierwszy był w grudniu, drugi właśnie w kwietniu, i dziś kolejny czyli już trzeci pół-m w życiu. 

PicsArt_05-16-03_00_45.thumb.jpg.1aa720e49a36ced875779eb3300f8c7c.jpg

 

 Wiem, że to chyba już nieźle jak na nooba w temacie, ale dla mnie to cały czas nie istotne. Prę powoli do przodu, mierzę się sam ze sobą i spokojnie wyczekuję na ten dzień, kiedy od pierwszego km już wiem, że będę atakować jakiś tam swój pb. 

 

 Hmm, ten wpis popełniam, dla grubasów którzy się na niego natkną. Na początek jakieś budżetowe buty na nogi, i żadnych kurwa wymówek! Ruszać dupska przed konsol, na początek marszobiegi i whatever co kto sobie pomyśli. Muzyka, która motywuje, ale też słuchać swojego tłustego cielska, dbać min o stawy i lawirować na cienkiej granicy uber motywacji i chęci nie zrobienia sobie krzywdy. 

 

Spoiler

 

Pozdrowionka! :lapka::usmiech:

 

Edytowane przez alb84
  • Plusik 6
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...