Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet któryś z forumków wrzucał tu w zeszłym roku filmik gopro z downhilla rowerem na takim widelcu. Nie dość, że trasa, na której ja zabiłbym się chyba nawet nie na pierwszym zakręcie, tylko 2 sekundy po starcie, to jeszcze ta prawa strona przedniego koła wisząca w powietrzu wyglądała tak surrealistycznie :obama:

Ten patent ma zastosowanie właśnie przy wszelkich ścigałkach i walkach z czasem, no bo wiadomo, że każdy gram mniej sprzętu, to ileś milisekund do przodu. Podobno w niczym nie ustępuje podwójnemu widelcowi, ale tak na chłopski rozum, to kurewskie naprężenia, jakim poddawana jest taka konstrukcja, powodują chyba konieczność częstszego serwisowania niż zwykłe widły.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie miałem premiuma na stravie. Rzeczywiście wystarczy że treningi tam lądują i część :lapka:

Jest jednak jedna przydatna rzecz, mianowicie zapisywanie plików gpx ze śladami tras znajomych. To też można robić bez premiuma. :banderas: Często z tego korzystam. I śmigam solo po śladach odnajdując co jakiś czas nowe trasy.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, darkos napisał:

Nigdy nie miałem premiuma na stravie. Rzeczywiście wystarczy że treningi tam lądują i część :lapka:

Jest jednak jedna przydatna rzecz, mianowicie zapisywanie plików gpx ze śladami tras znajomych. To też można robić bez premiuma. :banderas: Często z tego korzystam. I śmigam solo po śladach odnajdując co jakiś czas nowe trasy.

 

nieźle. Do tego trzeba mie komputerek rowerowy racja? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mattaman napisał:
3 godziny temu, kanabis napisał:
Ja juz ze stravy nie korzystam bo bez premiuma traci 95%. Ale widze ze treningi sie dalej zgrywaja takze :sonkassie:

A co przepraszam takiego daje premium? Trasy robi się gdzie indziej, a rozbudowane statystyki i segmenty nie są warte tej kasy.

Mi np bardzo sie segmenty z listami osob ktorzy ta trasa jezdzili i ich najlepsze srednie predkosci na danym odcinku bardzo podobaly. Motywowaly zeby np na danym odcinku przycisnąć i przeskoczyc wyzej w all the time albo best last week ;)

 

Pewnie i nie warte ceny ale ja mialem premium za nowego uzytkownika. Pozniej nie przedluzalem a bez tego niczym sie nie rozni dla mnie od apki garmina z ktorej wole korzystac. 

 

 

Odnośnik do komentarza
On 1/26/2023 at 3:20 PM, gtfan said:

cudo :) daj koniecznie raport jak się marka sprawuje bo myślę nad miejskim od nich...

 

Jestem właśnie po 400km w Rugii. Trochę asfaltu, mnóstwo dróg polnych/ utwardzanych. Z minusów:

1) kierownica ,podczas jazdy na wybojach, ma tendencję do opadania więc co 100 km musiałem ja delikatnie podnosić.

2) Kołnierz bardzo ciasno opina sztycę, nawet na pełnym rozluźnieniu zacisku udało mi się zarysować sztycę drobinami piasku.

3) Przez taka konstrukcję kierownicy, przy pedałowaniu na stojaco środek ciężkości niebezpiecznie przemieszcza się na/przed przednie koło. Więc pedałowanie tylko na siedzaco co przy wadze roweru - 14kg i 5 przerzutkach potrafi być uciażliwe.

 

Swietny rower na miasto i nadal to będzie mój model dojazdowy do pracy ale w plenerze na nim się nie poszaleje.

 

 

IMG_2078.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zasadzam się na drugiego Scalpela - Carbon 4. Tym razem najniższy model ale w jedynym malowaniu, które mi się podoba :wub:. Bo rower kupuje się oczami :woot: A specyfikację i tak będę przerabiać, chociaż póki co do tego co będę z nim robić to mi wystarczy. Idealna maszynka żeby wsiąść i pojechać do lasu, nie martwiąc się oto gdy coś urwę i czy zdążę naprawić przed niedzielnym wyścigiem MTB. Do tego mam już rower.

 

image1.jpg

 

image5.jpg

 

image1.jpg

 

Rower już testowałem w sklepie, co prawda wyższy model ale geometria ta sama. I zrobił na mnie dobre wrażenie :hi: 

20230412-155544.jpg

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu rowera MTB, z artykułu który przeczytałem wynika, że przy moim wzroście 175-176cm i przekroku 82cm potrzebuję rower z ramą 17” i kołami 27.5-29”. Ktoś jest podobnego wzrostu, jestem ciemny w temacie, a chciałbym, żeby rozmiarowo rower się zgadzał? Ile muszę za taki w miarę dobry rower na początek dać, 1200e wystarczy? I jakiej marki kupię dobry rower za tą cenę, które w ogóle są top? Swoją drogą ładne rowery tu wrzucacie, po waszych fotkach ciężko by było mi się zdecydować :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, zdrowywariat napisał:

Przymierzam się do zakupu rowera MTB, z artykułu który przeczytałem wynika, że przy moim wzroście 175-176cm i przekroku 82cm potrzebuję rower z ramą 17” i kołami 27.5-29”. Ktoś jest podobnego wzrostu, jestem ciemny w temacie, a chciałbym, żeby rozmiarowo rower się zgadzał? Ile muszę za taki w miarę dobry rower na początek dać, 1200e wystarczy? I jakiej marki kupię dobry rower za tą cenę, które w ogóle są top? Swoją drogą ładne rowery tu wrzucacie, po waszych fotkach ciężko by było mi się zdecydować :)

 

W "dobrych" salonach rowerowych mają odpowiednie instrumenty i Cię zmierzą, a następnie dopasują ramę, wysokość sztycy od siodła i takie tam. Nie czytaj za dużo artykułów, tylko leć do polecanego, sprawdzonego salonu. Obstawiam ramę w rozmiarze L pod Twój gabaryt.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Crazy Horse napisał:

 

W "dobrych" salonach rowerowych mają odpowiednie instrumenty i Cię zmierzą, a następnie dopasują ramę, wysokość sztycy od siodła i takie tam. Nie czytaj za dużo artykułów, tylko leć do polecanego, sprawdzonego salonu. Obstawiam ramę w rozmiarze L pod Twój gabaryt.

 

Tylko, że tu chyba nie mają, aż takiego wyboru, ale przejadę się zobaczę co mają, choć raczej skończy się tym, że wezmę coś wysyłkowo na zamówienie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
21 hours ago, zdrowywariat said:

Przymierzam się do zakupu rowera MTB, z artykułu który przeczytałem wynika, że przy moim wzroście 175-176cm i przekroku 82cm potrzebuję rower z ramą 17” i kołami 27.5-29”. Ktoś jest podobnego wzrostu, jestem ciemny w temacie, a chciałbym, żeby rozmiarowo rower się zgadzał? Ile muszę za taki w miarę dobry rower na początek dać, 1200e wystarczy? I jakiej marki kupię dobry rower za tą cenę, które w ogóle są top? Swoją drogą ładne rowery tu wrzucacie, po waszych fotkach ciężko by było mi się zdecydować :)

Ja mam 180cm wzrostu i też 82 przekroku. I dosiadam ram w rozmiarze L. Więc jedyna słuszna rada to wybrać się do sklepu i tam usiąść na rozmiar L i M i zdecydować mając rower pod sobą. Dopiero wtedy gdy wiesz na 100% że masz dobrany rozmiar. Możesz zacząć poszukiwania nawet w Internecie. 1200€ w zupełności wystarczy aby znaleźć pożądne dwa kółka. W tej cenie możesz kupić:

  • Scott Scale 980 Black lub Blue
  • Orbea Alba H30
  • Trek ProCaliber 6
  • Trek XCaliber 8
  • Cube Reactlion C:62 One
  • Canyon Exceed CF 4
  • Grand Canyon 7
  • Giant, tu można wybrać z modeli Fanthom lub Thalon

Jak widać wybór jest bardzo duży. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, darkos napisał:

Ja mam 180cm wzrostu i też 82 przekroku. I dosiadam ram w rozmiarze L. Więc jedyna słuszna rada to wybrać się do sklepu i tam usiąść na rozmiar L i M i zdecydować mając rower pod sobą. Dopiero wtedy gdy wiesz na 100% że masz dobrany rozmiar. Możesz zacząć poszukiwania nawet w Internecie. 1200€ w zupełności wystarczy aby znaleźć pożądne dwa kółka. W tej cenie możesz kupić:

  • Scott Scale 980 Black lub Blue
  • Orbea Alba H30
  • Trek ProCaliber 6
  • Trek XCaliber 8
  • Cube Reactlion C:62 One
  • Canyon Exceed CF 4
  • Grand Canyon 7
  • Giant, tu można wybrać z modeli Fanthom lub Thalon

Jak widać wybór jest bardzo duży. 

 

 

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, obejrzę sobie te wszystkie modele, a do sklepu się wybiorę i nawet jeśli nic tam nie znajdę i zdecyduję się na zakup rowera wysyłkowo to przynajmniej będę wiedział, który rozmiar mi najbardziej pasuje.

 

Na razie zerknąłem na szybko i wszystkie są ładne, wybór potężny, w wolnym czasie poczytam na ich temat, a więc czeka mnie długa lektura, na tą chwilę zakochałem się w modelu Cube Reactlion C:62 One, czerwony wygląda bosko z tymi oponami:

 

spacer.png

 

 

Choć pewnie z wyborem koloru będę miał niemały dylemat, bo niebieski też prezentuje się spoko, a i lubię grafit. Dobrze by było gdybym kupił rower tu w Irl, bo firma zwróci mi coś koło połowy ceny, gdy kupisz rower to wypełniasz stosowne dokumenty, że to rower, który będzie służył do dojazdu do pracy :)

 

Edit: mają je w Irl, około 1600e trzeba wyłożyć, pójdę go obejrzeć na żywo, może jeszcze uda się w ten weekend :)

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, zdrowywariat said:

spacer.png

 

 

Choć pewnie z wyborem koloru będę miał niemały dylemat, bo niebieski też prezentuje się spoko, a i lubię grafit. Dobrze by było gdybym kupił rower tu w Irl, bo firma zwróci mi coś koło połowy ceny, gdy kupisz rower to wypełniasz stosowne dokumenty, że to rower który będzie służył do dojazdu do pracy :)

 

Edit: mają je w Irl, około 1600e trzeba wyłożyć, pójdę go obejrzeć na żywo, może jeszcze da się w ten weekend :)

 

Cytujac internet. Czerwony jest szybszy i bardziej sportowy :hi:

 

A tymczasem u mnie trzeci wyścig sezonu w Augustowie :) Podobało się dla mnie ^^ Forma słaba ale jeżdżę coraz więcej i zacząłem biegać. Teraz robię przerwę w wyścigach bo będą daleko wyjazdowe. Więc skupie się właśnie na treningach. 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno ostatnie pytanko, czy ten rower będzie też ok na krótkie 20min przejazdy po asfalcie do pracy (mam 5min samochodem), czy konieczna będzie wymiana kół, żeby rower był trochę lżejszy? Chcę MTB, żeby mieć na wycieczki i kiedyś zabiorę sobie go do Polski, w góry, chcę kupić raz, a porządnie, żeby mieć rower nawet na całe życie, z ewentualną wymianą niektórych podzespołów, jeśli będzie to konieczne, bądź poprawi to komfort jazdy.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Nie dostanę już nigdzie tego czerwono-białego Cube, szukałem, szukałem i obdzwoniłem parę miejsc i znalazłem tylko czarno-biały za 1599e M i L (jeszcze nie wiem, który rozmiar). Chyba nic podobnego nie znajdę w tej cenie z włókna węglowego, a tym bardziej w kolorze czerwonym i z kołami czarno-„kremowymi”?

 

W sumie też spoko:

 

spacer.png

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...