Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Jako że uznaję wierzenia slowiańskie za jedyną prawdziwie rdzenną religię Polską (bo chrześcijaństwo, które niestety przyszło później zostało niejako narzucone i zniszczyło pierwotne obrzędy religijne i wyznania) tak lubię się zaczytywać we wszelakich historiach o starych bogach, demonach ubożętach, strzygach, południcach itd. A że nie samym Wiedźminem i jego wspaniałym uniwersum człowiek żyje to zaopatruję się w dodatkową lekturę. Oto najnowsza z nich:

 

20220201_173744.thumb.jpg.55afb56cb6a58383e9ca624f6d356884.jpg 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Zakupy ksiazkowe od czerwca 2021:

 

spacer.png

spacer.png

 

Ksiazki ktore sluza rowniez jako bilety wstepu do Ksiegarni Lello w Porto. Same wydania sa nieco pompatyczne ale warto wydac te kilkanascie euro aby uniknac stania w 1-2 godzinnej kolejce aby wejsc do ksiegarni. Sama ksiegarnia jest urocza. https://www.livrarialello.pt/

 

spacer.png
spacer.png
Pozostałe nabytki ksiazkowe z Portugalii. Autorzy miejscowi. Większość kupiona w Księgarni Ler Devagar. Fantastyczne miejce. Księgarnia znajduje się chyba w rewitalizowanym magazynie portowym. Na miejscu ksiazki, winyle, akcenty rowerowe można wypić kawę i napoje alkoholowe. Parę godzin mi tam bardzo przyjemnie uplynelo. https://lerdevagar.com/. Pozostala czesc ksiazek byla kupiona w Księgarni Bertrand. To sieciówka reklamujaca sie posiadaniem najstarszej nieprzerwanie funkcjonujacej ksiegarni w Europie. Samo wnętrze jednak nie zachwyca.

 

spacer.png

To z kolei nabytki z Budapesztu. Polecam Massolit na Nagy Diofa. Siostrzana księgarnia znajduje sie na Felicjanek 4 w Krakowie. Maja bardzo podobny klimat przy czym w Budapeszcie siedzi wiecej studentów.

 

A teraz juz nabytki z kraju:
spacer.png
Odrobine po niemiecku. Wydawnictwo MinaLima. Zajmuja/ zajmowali sie chyba rowniez tworzeniem rekwizytow do filmow z uniwrsum Harry Potter. Fajne interaktywne ksiazki. Dobry prezent dla dzieci i doroslych ;)

 

spacer.png
Harry Potter - juz po angielsku.

 

spacer.png
spacer.png
Angielski cd.

 

spacer.png
spacer.png

Kierunek wschod.

 

spacer.png
Odrobina staroci.

 

Edytowane przez shinian
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2022 o 15:51, drozdu7 napisał:

Ten "Problem Trzech Ciał" to dobre? Bo czytałem różne opinie 

Czytałem w ub. r. i jest to niezła książka. Mój pierwszy kontakt z chińską literaturą, ale czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Akcja ukazana przez kilka dekad. Od rewolucji i rzezi ludności, przez kolejne lata i motywów sf. Osobiście polecam.

Zresztą jak popatrzysz na średnią ocen na www, to jest ona dość wysoka. Okolice 4/5. 

Edytowane przez marcinwks
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kolejne dwie fajne pozycję dla fanów F1.

Pierwsza to biografia Icemana okraszona wieloma zdjęciami z życia. Od maleńkiego chłopca, przez służbę wojskową i rozpoczęcia kariery wyścigowej. Druga natomiast to wielka księga, również z wieloma zdjęciami z przeszłości teraźniejszości, z padoku autorstwa Mikołaja Sokoła. To jest świerzynka zakupiona w przedsprzedaży. Jak zwykle bonito nie zawiodło. Cenowo super, przykładowo książka Sokoła oficjalnie 79,99 a w bonito 54 z groszami, oczywiście Kimi też taniej hehe.

 

 

IMG_20220413_190551.jpg

Odnośnik do komentarza

Po okładkowej to ciężko gdzieś kupić większość książek, nawet jakby Ci bardzo zależało;) Najczęściej cena sprzedaży w księgarniach to tak 15-25% mniej.

W Bonito ceny są względnie ok jak ktoś ma w pobliżu, ale na allegro można zwykle znaleźć kilka złotych taniej + z dostawą gratis jak ktoś ma smarta

Edytowane przez snejk04
Odnośnik do komentarza

Ja tam się cieszę, bonito jak dla mnie ma duży wybór książek, których poszukuje i zazwyczaj są w dużo niższej cenie niż normalnie. Do nich muszę autem podjechać ale to raczej nie problem bo kilka minut raptem. No i właśnie nie ma problemu z pakowaniem bo zawsze stan idealny. Świat książek też spoko ale raczej ograniczona oferta. A jak miałbym zamawiać z kilku miejsc to meh.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, iluck85 napisał:

„Sztuka podstępu” czytałem jak miałem 18 lat :sapek:

 

Ten sam autor wydaje w czerwcu „Bitwa o Midway” Klepnalem już. Znowu dałem się nabrać na fizyczne wydanie takiej bibli, mało wygodne do czytania. Mogłem na czytnik kupić, no ale…

4431F21E-1080-4E2C-A039-570F6AD50F71.jpeg

Jaka cena? Teściowi bym kupił.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.