Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Już nie kupuję tylu książek, co kiedyś (zaczyna brakowało miejsca), ale podczas moich banicji, kilka nowych tytułów wpadło i zostało przeczytanych.

 

Sagę o Wiedźminie łyknąłem chyba w jakieś trzy tygodnie; to mój zdecydowany rekord czytelniczy, ale ten stary erotoman Sapek naprawdę pisał w sposób lekki i znikały te książki jedna za drugą. Czy mi się podobały? No kurwa, ogrywałem przy tym powtórnie Dziki Gon, smakowało jeszcze lepiej niż 7 lat (!) temu.

 

A co jeszcze mamy? Obserwatorów, jako fan Lovecrafta musiałem mieć, gdyż jest wznowienie wydawnictwa z 2000 roku, no i Derleth wie o co kaman.

 

Seria książek od Andrzeja Gawlińskiego, która skupia się na mniej opisanych wszędzie polskich seryjnych mordercach (są jeszcze o Bogdanie Arnoldzie, Edmundzie Kolanowskim, Piotrze Trojaku, Mariuszu Sowińskim, Joachimie Knychale), Andrzej wykonuje zajebistą robotę i pisze wszystko w oparciu o akta spraw, kitu nie wciska. U mnie akurat wylądował Mietek Zub, zwany Fantomasem.

 

Pastrami to w zasadzie internetowe pasty w formie książkowej. Znacie pasty o psie i Paulinie? O wędkarzu znacie. A o Wojskach Obrony Terytorialnej?

 

Last, but not least - Jurgen Thornwald ze swoimi wybitnymi dziełami o historii rozwoju działalności detektywów i chirurgów (serial The Knick, to jest dzieciaku must watch!), wybitnymi powtarzam.

 

A stawkę zamyka klasyczek, którego nie trzeba nikomu opisywać.

IMG_20220817_093731.jpg

IMG_20220817_094820.jpg

IMG_20220817_094803.jpg

IMG_20220817_094751.jpg

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Blaise napisał:

Wiedzmina to chyba kiedyś będę musiał odświeżyć,  bo absolutnie nic z niego nie pamiętam, oprócz jakichś przebitek i tego, że mi się podobał. Ale Narrenturn odstawiłem po kilkunastu stronach, tak słabe mi się wydawało. 

Mi się trylogia husycka podobała dużo bardziej od Wiedźmina. Moim zdaniem bardzo przehypowana seria. Sam świat jest ciekawy, zbiory opowiadań były super, ale potem zaczęła się tendencja spadkowa i dłużyzny. Za to u husytów nie podobało mi się tylko zakończenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.09.2022 o 09:44, Sylvan Wielki napisał:

Daj znać czy dobre, Rozi. :yes:

Również to czytam, jestem gdzieś w połowie ale już mógłbym polecić. Poznawanie tych wybranych nordyckich mitów sprawia mi dużą frajdę. Zmieniło moje postrzeganie też np Odyna czy Thora. 

Książka kończy się ponoć na Ragnaroku więc liczę że parę ciekawych rzeczy jeszcze przede mną.

 

Potem planuje zakupić "W kręgu upiorów i wilkołaków" o słowiańskich wierzeniach. Jakieś jeszcze podobne książki do mitów Gaimana byście polecili? 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...