Skocz do zawartości

Enslaved


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem na tak. Mimo, że jestem fanem platformówek i to też tych hardcorowych, wspomniany tu samograj wytłumaczyć można chęcią zapewnienia dynamiki i efektowności. Jak trzeba byłoby się do skoku stawiać to cała akcja z kamerą i kozackim ujęciem poszła by w p.izdu.

 

Jestem zadowolony bo czuć trochę Uncharted, no i czuć ducha Nariko , a to dla mnie mega plus.

 

ps po pierwszych 2-3 min powiedziałem sobie urwa co za (pipi), ale przyzwyczaiłem się do sterowania oraz kamery i poszło jak z płatka. Mnie mają

Odnośnik do komentarza

Dołączam się do opinii "szału nie ma". Graficznie i projektowo jest super - świetny pomysł na świat gry, nieźle zrealizowany i naprawdę jest na czym oko zawiesić (tyczy się to też głównej bohaterki ;)). Ale animacja, tekstury i przekłamania nie robią dobrego wrażenia. System walki jest dość prosty, akrobacji również - porównania z PoP są dość trafione. Nie żeby to było złe, ale warto wiedzieć czego się spodziewać. Ogólnie to gra może być miłym przerywnikiem od bardziej wymagających produkcji - ot tu sobie poskaczemy (szkoda, że tylko w miejscach przewidzianych przez twórców...), tu kropniemy jakiegoś robota, tu sobie widoczki pooglądamy i... tak naprawdę chyba niewiele więcej :)

Odnośnik do komentarza

A mi się BARDZO I TO BARDZO PODOBA ;) Wkurzają trochę te samograjne skoki,ale walka,grafika,fabuła czy klimacik jest świetny. Wkurza trochę strona techniczna czyli doczytywanie tekstur czy spadki animacji,ale dla mnie to tytuł po który warto będzie sięgnąć w premierę ;)

 

Połączenie POP-a z Unchartedem wypada naprawdę okazale ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu ale gra mi przypomina Bayond Good and Evil, podobny system walki, eksploracja we dwie osoby, brak przycisku skok :) i podobna wizja świata (tam lud zniewolony przez kosmitów a ty przez maszyny) w każdym razie demko mi się spodobało i gra na bank wyląduje na mojej półce tylko raczej nie w dniu premiery, na to czeka Castelvania.

Odnośnik do komentarza

Łojojo od czego zacząć by tu.

 

Po pierwsze cholernie miła niespodzianka z tym demem, kompletnie bez zapowiedzi, informacji. No nic świetna sprawa a co za tym idzie dostaliśmy w końcu dobrą aktualizacje psstore.

 

Rano jeszcze przed zagraniem w demo poczytałem opinie i ładnie mnie tu wystraszyliście (niektórzy), że gra chrupie, że ten sam poziom co HS. No nie brzmiało to zbyt optymistycznie tym bardziej dla mnie dla osoby która zrezygnowała z HS właśnie z powodów technicznych.

 

No ale na szczęście to nieprawda ;p poziom techniczny Enslaved a HS to niebo a ziemia (mówię o demach). Pewnie przycina trochę Enslaved ale na pewno nie tak jak HS poza tym co najważniejsze nie ma rwącego obrazu (problemów z vsynciem) nie jest źle jest nawet dobrze. Takie spadki animacji mi aż tak bardzo nie przeszkadzają; Mafia 2 wypada o wiele gorzej.

 

Sama gra jest ładna co już nie raz pisałem; design wymiata. Szczególnie polecam obejrzeć filmik na końcu demo - WoW. Do tego ta kapitalna żywa kolorystyka, scenki to już w ogóle obłęd.

Tylko tekstury z bliska wyglądają ohydnie blee.

 

Jeżeli chodzi o samą grę to znaczy demo, przede wszystkim to widać tu wpływ U2 (skrypty) i bardzo dobrze. Jest akcja, jest dziko, jest widowiskowo, jest filmowo krótko mówiąc jest przyjemnie.

ALE wielkie ale co z tego? Skoro jest dokładnie tak jak pisali niestety w PSX-ie i co było widać na ostatnich filmikach.

 

Gra to SAMOGRAJ do potęgi ;/.................w U2 w sekcjach platformowych, wspinaczkowych mieliśmy-musieliśmy samemu operować skokami, wspinaczką itd. A tutaj nawet nie patrzałem gdzie świecą się elementy otoczenia mówiące o tym gdzie mamy skakać. Po prostu wciskałem x na chama i wychylałem analog, nie ma opcji spadnięcia złego skoku nic. To już nawet uproszczony w tym aspekcie Assasin Creed wypada lepiej-trudniej.

 

To samo walka: dwa ataki, blok, śmieszny roll (kompletnie nie potrzebny) i na dobrą sprawę to wszystko. Pewnie, że wszystko to fajnie wygląda akcje podczas walk, najazdy i zbliżenia kamer podczas skoków, na pewno jest efektownie ale co z tego skoro mam wrażenie, że w ogóle nie uczestniczę w tej grze. Nie mam wpływu no losy bohaterów (co śmieszne na tym polega gra), wszystko jest z góry zaplanowane ja mam jak debil wciskać tylko x i kwadrat i ruszać analogiem.

 

Taka konwencja podobała mi się w Heavy Rain bo tam to pasowała, HR był tak zaprogramowany ale nie podoba mi się to w grze przygodowej, zręcznościowej, manualnej.

 

Ogólnie trochę się zawiodłem może inaczej gdyby gra była "normalna" to znaczy nie była samograjem. Tylko gameplay wyglądałby normalnie tak jak stare PoP-y czy GoW-y to składałbym od razu dzisiaj zamówienie (taki miałem zamiar) ale podziękuje.

 

Na pewno dla mnie to nie jest gra na premierę, za 200 zł. nie ma takiej opcji. Tym bardziej cały czas mam obawy co do długości gry a myślę, że będzie dosyć krótka.

 

Poczekam aż stanieje do poniżej stówki bo ochotę mam wielką zanurzyć się w tą przygodę ale ... dać 200 złoty za 8 godzinnego samograja, niee. Grać w co będzie a Enslaved jako singlowy tytuł stanieje pewnie szybko.

 

Czekam na demo Castlevanii to na pewno nie jest samograj ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jak to amerykanie mówią: do pożyczenia.

 

Spodobał mi się klimat, ale już to podobał mi się po pierwszych materiałach. Scenki oraz "gra aktorska" także fachowe. Grafika i design super. Tylko wielka szkoda, że to samograj, a system walki jest prosty. Może jak stanieje.

 

Na plus akcja oraz VA.

Odnośnik do komentarza

A kto ją skreśla?

 

Co do tego, że zapowiada się ciekawie to nie mam wątpliwości ale gameplay to gameplay jak wygląda mogliśmy zobaczyć/zasmakować w demie.

Pełna wersja raptem się nie zmieni od tej strony co do recenzji to mnie tylko ciekawi jak długa gra jest.

 

Ja tam broń Boże gry nie skreślam ale pod żadnym pozorem nie jest to gra na premierę oczywiście imo.

Odnośnik do komentarza

Czepiacie się że Enslaved jest samograjem a ostatni prince of persia. Skacząc po drążkach też nie mogliście z nich spaść , gra zapowiada się ciekawie dajmy jej szansę , poczekajmy na jakąś recenzję.

 

W ostatnim POP-ie czyli Forgotten Sands trzeba już było samemu wszystko wykonywać, a pod koniec gry to już w ogóle było w miarę trudno. Trzeba zmieniać stan skupienia wody w trakcie skoku, dobudowywać ściany itd Oczywiście wszystko trzeba było wykonywa w locie bez możliwości zatrzymania. No chyba, że chodziło o POP-a z 2008r, tam akurat wyzwaniem był tylko wycięty Epilogue.

Odnośnik do komentarza

Czepiacie się że Enslaved jest samograjem a ostatni prince of persia. Skacząc po drążkach też nie mogliście z nich spaść , gra zapowiada się ciekawie dajmy jej szansę , poczekajmy na jakąś recenzję.

 

W ostatnim POP-ie czyli Forgotten Sands trzeba już było samemu wszystko wykonywać, a pod koniec gry to już w ogóle było w miarę trudno. Trzeba zmieniać stan skupienia wody w trakcie skoku, dobudowywać ściany itd Oczywiście wszystko trzeba było wykonywa w locie bez możliwości zatrzymania. No chyba, że chodziło o POP-a z 2008r, tam akurat wyzwaniem był tylko wycięty Epilogue.

 

Malutki offtop.

 

To co Zwyrol PoP z 2008 roku jest jeszcze gorszym samograjem niż Enslaved czy to jest ten sam poziom?

Bo jak tak to chyba skreślam POP-a z listy ;/. Tym bardziej, że tam fabuła i design jest gorszy niż w Enslaved.

Odnośnik do komentarza

Nie, PoP z 2008 jest chyba mniejszym samograjem (choć oceniamy tylko Enslaved po demie). W PoP nie świecą ci się elementy na które trzeba wskoczyć itp. (może tu też, tylko w demie / 1 levelu tak będzie) Poza tym moc tego Popa odkrywamy jak chcemy uzbierać wszystkie seedy na levelu. Ciżęko się dostać do niektórych jak cholera. Nawet kilka razy z YT skorzystałem.

 

Co do designu to czy gorszy ? inny, też bardzo ciekawy. Nie skreślaj tej gry, mimo wszystko warto w nią kiedyś sobie zagrać

 

 

ps i da się też spać w dół :) fakt, że Elika Ciebie uratuje ale cofnie cię to i działa to trochę jak taki checkpoint.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...