Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zależy od osoby , u mnie wystarczy że dorzucam delikatnie tłuszczy i waga leci w góre z tym że ulewa mnie okropnie. No i nie powiem siła obecnie to chyba życiówka , smith na barki z klatki 120kg lekko , wiosło 150kg seriami jak MASEŁKO do tego klata 130 seriami też masełko . Problem jest taki że nigdy w życiu tak pospinany się nie czułem dla przykładu ściągając drążek z wyciągu górnego nie ma szans bym pociągnął go jak normalnie bo czuje że coś blokuje mi ten ruch. Obiecałem sobie porządną masę bo tak naprawde z roku na rok definicja i ubicie lepsze ale wymiary stoją więc coś zrobić muszę a "brutalna tłusta świńska masa" najlepiej działała , z tym że chciałem przeciągnąć ją nawet przez jeszcze rok ale już patrząc w lustro widzę że do marca maksymalnie bo wstyd mi być ulańcem. Zresztą mam takie spostrzeżenie po 2 latach w ES i prawie roku w NL , chodziłem na kilka siłowni , były to kluby fit ale też te siłownie z DUSZĄ co wszystko zardzewiałe ale porządne no i masa świetnych maszyn i dużych klamotów , musicie mi uwierzyć na słowo że to jest niewiarygodne jak inne narody są słabe w stosunku do nas . Może to kwestia genetyczna ale w PL widząc że chłopek 85-90kg ciska te 120 na klate nie robi to kompletnie wrażenia bo jest to norma w Hiszpani spotkałem kilka chłopków( w tym jeden na oko 85kg ale suchy jak wiór , zdecydowanie najlepsza i najbardziej proporcjonalna sylwetka jaką widziałem w życiu) na bombie gdzie wagowo wachali się spokojnie w granicach 100 i wymiarowo dobrze wyglądali ale jak taki chłopek wrzucał 120kg na płaską to połowa siłowni oglądała jak walczy . Nie dziwię się że na obecnej siłowni 40kg hantle są maksymalne jeżeli jest tylko kilka osób które potrafi poprawnie je używać i są to Polacy i Rosjanin  .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kazdy organizm inaczej dziala ja zupelnie inaczej niz szarku. Tluszcz super. A dwa dni na jakims pszennym zarciu i innych prostych cukrach i centralnie widze jak mi boki zalewa. Chociaz jak zaczalem biegac wyraznie jest lepiej. Jednak takie podkrecenie metabolizmu bieganiem dziala zaje.biscie anabolicznie.

 

 

Odnośnik do komentarza

FBW kompletnie mnie nie kręci , tak jak kiedyś pisałem dopiero gdy wywaliłem kompletnie przysiady i skupiłem się na ciężkim wypychaniu nóg na suwnicy do upadku w każdej serii to kopyta ruszyły jak nigdy . W ciągu roku zrobiłem większy progres w nogach niż przez poprzednie lata więc czy to siady czy ciągi kompletnie nie trafiają do mnie . Ciągi też już słyszałem że są niezbędne jak siady na nogi , może kwestia genetyki ale mój ojciec nie robił przysiadów ani martwych a kopyta i plecy ma ogromne. Aeroby odkąd wgłębiłem się porządnie w odżywianie kompletnie wywaliłem bo jako rasowy ektomorf na luzaku robię dociętą sylwetke bez aero na 2500-3000kcal . Co nie zmienia faktu że mocno zazdroszczę osobą co z łatwością nabijają wagę a do tego dobrze reagują na tłuszcze , znam kilka osób co próbowało tłuszczowej diety przy redukcji/masie i bardzo sobie chwalili , szczególnie fajnie było widać że tylko delikatnie ich zalewało i sylwetka dalej fajnie wyglądała no i z tego co mówili czuli się świetnie . Gdzie u mnie senność/zjazdy i ogólna niechęć do wszystkiego to norma , dopiero przy redukcji czuję się "świeży" .

Odnośnik do komentarza

No ja rozumiem, że nie kręci, ale badania itd. no myślę, że warto byłoby mimo wszystko przemeczyć/zakochać się w fbw. Z chęcią bym poczytał jak osobie z długim stażem i zastojem na splicie poszło na fbw. Zabawy z progresją i deloadami na jednym planie katując podstawowe ćwiczenia, dążąc do perfekcji itd. , no sam bym to zrobił gdybym się nie rozsypał... ehhgurwa...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym doje.bać trochę masy szczególnie w górnych partiach ciała, bo zawsze miałem chude ręce i ogólnie byłem szczupły. Jeśli chodzi o dietę to jem sporo brązowego ryżu z warzywami i kurczakiem, banany, jajecznicę, czasem wpadną też migdały zamiast chipsów. Pytanie, kiedy najlepiej pić białko? Powiedzmy że codziennie wieczorem, po mniej lub bardziej intensywnym będzie okej? Oczywiście nie ćwiczę codziennie bo jak każdy S P A R T A K U S wie regeneracja jest niemniej ważna niż sam trening, więc w takie dni białko odpuścić czy jak? 

Odnośnik do komentarza

Ustal sobie dietę i ściągnij jakąś apkę do liczenia kalorii, bo taka dieta "jem ryż, warzywa, bułki wędliny itd." to... xd

Ustal sobie ile masz jeść kalorii, ile ma być białka, węgli i tłuszczu i sprawdź ile masz jeść żeby waga rosła, jedz tyle kilka miesięcy cały czas rosnąc ten 1-2kg na miesiąc i z trzy centymetry ci urosną w bicku

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odżywka białkowa to nie magiczny środek na porost mięśni, a alternatywa dla innych rodzajów białka z pożywienia (mięsa, nasion strączkowych, ryb, jaj, twarogu). Jeśli ci trochę bardziej zależy na efektach, to po prostu policz zapotrzebowanie kaloryczne, dzienne zapotrzebowanie na białko, a następnie spożywaj odżywkę wtedy, gdy:
a) masz na to ochotę,

b) gdy mieści się to w twoim:

-zapotrzebowaniu kcal;
-nie przekroczyłeś dziennego zapotrzebowania na białko. 

 

Dopóki nie ustalisz zapotrzebowania kalorycznego oraz nie będziesz wiedział ile kalorii spożywasz, to nie gadaj, że jesz strasznie dużo. Skoro nie przybierasz na masie w tempie co najmniej 0,5 kg na tydzień, to orzeczki przeciwko chipsom, że po prostu jesz za mało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki. Generalnie nie oczekuję efektów od razu bo zacząłem coś działać w tym kierunku jakieś dwa tygodnie temu, część planu nowy rok nowy ja :pizza: Wiem że odżywka białkowa to tylko dodatek do diety a nie jej zamiennik, czyli tak jak piszesz, można przyjmować kiedy ma się ochotę, czy jednak najbardziej skuteczna będzie gdy się ją przyjmie krótko po treningu? Bo różne wersje czytałem.

 

Pobawię się z wyliczeniem tych kalorii, choć trochę się boję że się szybko zniechęcę jeśli będę musiał dość restrykcyjnie stosować się do tej diety, nie przekraczać ilości itp. 75kg przy wzroście 1,88 w wieku 20 lat jednak mnie nie satysfakcjonuje, więc chyba się jakoś przemogę, aczkolwiek jedzenie w miarę regularnie wspomnianych przez ciebie (i mnie) produktów w większej ilości niż do tej pory chyba nie zaszkodzi i jakoś, powoli bo powoli, waga będzie rosła.

Odnośnik do komentarza

To nie tak, że zaraz po treningu jest najlepszy czas na spożycie odżywki białkowej. Do 1,5h po treningu to najlepszy czas, żeby dostarczyć organizmowi zestaw białko+węgle. A czy to będzie odżywka i banan, czy kurczak i banan, czy jajko i banan, czy też może ryba i banan- kwestia zasobności portfela, preferencji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

:pawel:

 

Dobra, obliczę sobie to zapotrzebowanie, będę wpier.dalał dużo żarcia i wspomagał się tą odżywką białkową, dam znać za parę miesięcy ile kilo doje.bię :cool: Muszę sobie wyrobić łapy, a nie całe życie ręce gracza, wieloletnie doświadczenie w waleniu byka niestety nie daje efektów ;/.

Edytowane przez c0ŕ
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Wojtas1986 napisał:

(pipi)ac koks , (pipi)ac odżywki 100% natural kuwy ulane!

Piszesz tak bo się cykasz , zresztą kojarzę znam pewnego Wojtka sterydziarza więc coś jest tutaj podejrzane. 

Nie no świruje nie bierzcie koksu jeżeli nie traktujecie tego sportu na poważnie w innym przypadku nie uwierze że po 5-6 latach ktoś jest w stanie robić dalszy znaczący progres bez towaru. A bez progresu pewnie odechciało by mi się ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...