Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Ja lecę od lat tylko na olimpie. Ale z kfd biorę ostatnio białeczko i jest ok.

Nigdy zadnych rewolucji w bebechach nie było.

W dniu 29.10.2019 o 11:49, Rillas napisał:

Co mozna dorzucic do diety z mysla o chrzastce stawowej? Przy ostatniej wizycie u orto polecil mi colaflex i faktycznie problem zniknal wlasciwie do zera ale jak przestalem suplementowac to problem wrocil blyskawicznie.

Ja tylko z flexów biorę 4flexa , co jux pisalem i naprawde polecam. Dwa, trzy tygodnie i efekty w stawach rewelacyjne,zero luzów. Odnosnie flexa z olimpu raz brslem przez miesiac,ale tu sie wyjątkowo xawiodłem na efektach. Jak nigdy odnosnie tej polskiej firmy.

Odnośnik do komentarza

Jak masujesz to chyba nie warto wrzucać więcej niż 2g białka kosztem np. węgli które mają ci dać siłę na treningu żebyś mógł progresować..

 

Jak redukujesz to z kolei więcej niż 2g jest bardziej wskazane bo przy redukcji w ten sposób chronisz mięśnie przed "spalaniem się" no i białko jest bardziej sycące więc przy większej jego ilości jesteś w stanie łatwiej utrzymać niską kalorykę.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Tarantino napisał:

A jakieś źródło naukowe? Bo jak mówię, Czarny Papa aka Da Costa posiłkuje się badaniami. Niestety jest tak, że wszyscy się przerzucają nadaniami i trudno laikowi wyrobić opinię.

Pewnie mógłbym znaleźć badania ale leniwy jestem i mi się nie chce ;) Natomiast Da Costa nie wiem jak chce budować masę z 30 gram białka dziennie?Dlaczego 30?Jeżeli chłop waży powiedzmy 70 kg,to wg. jego zaleceń powinien jeść ok. 80 gram.Problem w tym że organizm codziennie potrzebuje 50 gram białka na cele regeneracji narządów(nie tylko mięśni),produkcji enzymów i hormonów.Jeżeli jesteś na bombie,to wbrew pozorom nie musisz jeść dużo białka bo masz jego większe zatrzymanie w organizmie,co innego jak jesteś naturalem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2020 o 23:43, Tarantino napisał:

A jakieś źródło naukowe? Bo jak mówię, Czarny Papa aka Da Costa posiłkuje się badaniami. Niestety jest tak, że wszyscy się przerzucają nadaniami i trudno laikowi wyrobić opinię.

Bo kazdy organizm jest inny i jak poszukasz znajdziesz badania ktore udowadniaja ze 1,8g bialka starczy a i znajdziesz ze biorac 2,5g zbudujesz wiecej miesni. 2g to taka defaultowa dawka. Sa rzeczy istotniejsze w budowaniu miesni niz dylematy pomiedzy 1,8 a 2 g bialka na kmc. 

 

Z innej beczki przekonalem sie na wlasnej skorze jak dziala ograniczenie miesa w diecie kogos kto ma 8 treningow tygodniowo. 3x bieg 3x kolarstwo 2x silownia.

 

Ostatnio wstawalem o 9. Kladac sie spac o 23. Nastawialem budzik na 7 na rower ale nie dawalem rady wstac. Gorsze samopoczucie, apatia, wypalenie, brak motywacji. 

Okazalo sie ze mam braki w b12 i zelazie. Mimo ze jem kilogram warzyw i owocow dziennie, soczewice, owies , groch. 

Kupilem

olimp-labs-b12-forte-bio-complex-30-kaps

 

Dzis rano wstalem normalnie o 7. Pytacie jak sie trenowalo? Jak po przetoczeniu krwi od lance armstronga, zupelnie inny czlowiek.

 

Jednak pomiedzy bajki mozna wlozyc wegepropagande o uprawianiu intensywniej sportu , ograniczeniu miesa i nie stosowaniu suplementow. Chyba ze sie jest aktywnym jak bluber albo trenuje conajwyzej 3 razy w tygodniu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A która propaganda tak mówi? Bo wszystkie wege propagandy, które znam właśnie zalecają suplementację witamin z grupy B, sam stosuję kompleks tej grupy. Zresztą, to też zależy od organizmu. 

 

Swoją drogą, niedawno odkryto, że w niektórych glonach jest bardzo dużo B12 i ce(pipi)ą się sporą biodostępnością. Szkoda tylko, ich pozyskiwanie i modyfikowanie do jadalnej postaci jest nieopłacalne. No, ale coś tam się dzieje podobno w tej kwestii.

 

A tak w ogóle, dlaczego ta B12 Forte z Olimpu ma aż 500 mg B12 w dziennej porcji jak zapotrzebowanie dzienne zwykle nie przekracza 3 mg? O co chodzi z taką różnicą?

Edytowane przez krupek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem moze chwyt marketingowy albo to ze organizm potrafi magazynowac na czarna godzine witb12 ktora bardzo latwo sie "wyczerpuje". Albo to ze w duzych dawkach wit b12 dziala jak doping. Ale jakie to sa dawki nie wiem.  No i zapotrzebowanie dzienne zwyklego obywatela a zapotrzebowanie sportowca rozni sie delikatnie w kwestii wit i mineralow. Pewnie tak z pieciokrotnie.

 

No widzisz jak dyskutowalismy o zelazie to o b12 nie wspomniales,  a ja ledwo uszlem z zyciem teraz. 

 

Wiedzialem ze napiszesz cos o jakims magicznym roslinnym skladniku rosnacym tylko na jednej wyspie obok wyspy galapagos majacy bardzo duzo wit b12 :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, kanabis napisał:

Bo kazdy organizm jest inny i jak poszukasz znajdziesz badania ktore udowadniaja ze 1,8g bialka starczy a i znajdziesz ze biorac 2,5g zbudujesz wiecej miesni. 2g to taka defaultowa dawka. Sa rzeczy istotniejsze w budowaniu miesni niz dylematy pomiedzy 1,8 a 2 g bialka na kmc. 

 

Z innej beczki przekonalem sie na wlasnej skorze jak dziala ograniczenie miesa w diecie kogos kto ma 8 treningow tygodniowo. 3x bieg 3x kolarstwo 2x silownia.

 

Ostatnio wstawalem o 9. Kladac sie spac o 23. Nastawialem budzik na 7 na rower ale nie dawalem rady wstac. Gorsze samopoczucie, apatia, wypalenie, brak motywacji. 

Okazalo sie ze mam braki w b12 i zelazie. Mimo ze jem kilogram warzyw i owocow dziennie, soczewice, owies , groch. 

Kupilem

olimp-labs-b12-forte-bio-complex-30-kaps

 

Dzis rano wstalem normalnie o 7. Pytacie jak sie trenowalo? Jak po przetoczeniu krwi od lance armstronga, zupelnie inny czlowiek.

 

Jednak pomiedzy bajki mozna wlozyc wegepropagande o uprawianiu intensywniej sportu , ograniczeniu miesa i nie stosowaniu suplementow. Chyba ze sie jest aktywnym jak bluber albo trenuje conajwyzej 3 razy w tygodniu.

 

 

Masz gdzieś w temacie dietę rozpisaną? 

Ograniczyłeś mięso a ryby też?

Odnośnik do komentarza

Moja dieta wyglada nastepujaco

Codziennie

150g winogron bezpestkowych

200g burakow

100g marchwi

2 banany

Gruszka

Borowki/kaki w zaleznosci od sezonu

Rzeżucha , pozdro figaro

20g siemienia lnianego

Batoniki pinole wlasnej roboty (maka kukurydziana, miod, cynamon,imbir)

100g grochu

100g soczewicy

100g owsa

30g rodzynek

20g miodu

Szklanka mleka

100/200g jakiegos miesa

15g nerkowca

30g ziaren slonecznika luskanych

 

Dzien dnia. W niedziele robie dyspense i iem kebsy i co chce.

Tak to wyglada :) Oczywiscie to sklad bo lacze ze soba np mleko,siemie i miod albo owsianke z rodzynkami

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, kanabis napisał:

Nie wiem moze chwyt marketingowy albo to ze organizm potrafi magazynowac na czarna godzine witb12 ktora bardzo latwo sie "wyczerpuje". Albo to ze w duzych dawkach wit b12 dziala jak doping. Ale jakie to sa dawki nie wiem.  No i zapotrzebowanie dzienne zwyklego obywatela a zapotrzebowanie sportowca rozni sie delikatnie w kwestii wit i mineralow. Pewnie tak z pieciokrotnie.

 

No widzisz jak dyskutowalismy o zelazie to o b12 nie wspomniales,  a ja ledwo uszlem z zyciem teraz. 

 

Wiedzialem ze napiszesz cos o jakims magicznym roslinnym skladniku rosnacym tylko na jednej wyspie obok wyspy galapagos majacy bardzo duzo wit b12 :)

Nie no, o B12 na pewno wspominałem, bo akurat to ciężko dostarczyć w dobrej formie bez mięsa. Aczkolwiek, dużo ludzi mięsożernych ma jej niedobory również, bo jej zawartość w organizmie zależy od wielu czynników, więc suplementacja jest polecana, niezależnie od sposobu odżywiania. Z tą dużą dawką B12 może być też tak, że to forma strzału przy deficytach. Sam ostatnio stosuję komplex witamin B i B12 jest tam tylko 2,5 mg, wcześniej brałem zwiększoną dawkę, zobaczę jaka różnica będzie.

 

Teraz, kanabis napisał:

Batoniki pinole wlasnej roboty (maka kukurydziana, miod, cynamon,imbir)

A jak je się robi?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.