Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce wprowadzać w błąd, ale czy nie jest tak, że jak zjemy w ciągu dnia odpowiednią ilość makroskładników w tym białka to tak naprawdę nie ma znaczenia kiedy robimy trening? Przecież jeśli zje do 20:00 160-180g białka (nie wiem ile ważysz, ale jesteś wysoki więc strzelam 80-90kg) to jak zrobić trening to spokojnie organizm będzie jeszcze trawił to co jadł w ciągu dnia. Przecież jedzenie nie strawi się w ciągu 8 godzin. Tym bardziej, że jedzenie białka na noc to średnia opcja, bo utrudnia sen, ale to jeszcze pół biedy. No i jak zjesz np. o 22 to tak naprawdę przerwiesz post. Domyślam się, że jak raz na jakiś czas nie będzie to 16 godzin, a 15 czy 14 to nic się nie stanie, ale codzienne tylko 14 godzin postu to chyba za mało, by te wszystkie magiczne rzeczy zaczęły się dziać.

 

Jednak gdybym miał Ci polecić co zjeść to białko, banan, masło orzechowe w szejku. Około 400 kalorii. Białko według uznania, bananem uzupełnisz straty potasu i glikogenu w mięśniach, a masło orzechowe, bo zdrowe tłuszcze i będzie bardziej gęste. Posiłek jest bardzo lekki, więc nie będziesz miał pełnego brzucha na noc. 

Odnośnik do komentarza

Nie no, po treningu posiłek to konieczność, szczególnie po siłowym, albo intensywnym ruchowym, nawet wieczorem. Organizm musi mieć z czego naprawić te mikrouszkodzenia w mięśniach i uregulować straty przed regeneracją.

 

Z białkiem czy czymś innym przed snem też bym się nie martwił. Byle nie robić tego przed samym snem a gdzieś 2h. Nie jedzenie przed snem to przecież filar zdrowego i długiego życia, obok aktywności, odżywczej diety i ograniczania stresu. Taki szejk po wieczornym treningu to raczej dobry pomysł, bo szybciej się strawi.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, krupek napisał:

Nie no, po treningu posiłek to konieczność, szczególnie po siłowym, albo intensywnym ruchowym, nawet wieczorem. Organizm musi mieć z czego naprawić te mikrouszkodzenia w mięśniach i uregulować straty przed regeneracją.

Tak, tak, wiem o tym doskonale, ale przyznam się szczerze, że miałem ostatnio przerwę w treningach, rozpocząłem ten „post” 8/16. Fajnie się w to wkręciłem, ale wróciłem do trenowania i się rozregulowałem. Stąd te pytania i niepewności na pierwszy rzut oka w dość oczywistym temacie szczególnie dla byłego sportowca :) 

Odnośnik do komentarza

Balon, najwazniejsze posilki dla trenujacych to posilki okolotreningowe. Przed i po. Na reszte tak naprawde mozesz miec wyjebane i se postowac.

A po tym cardio kup jakis izotonik w prochu i sobie pij bo w tym przypadku wazniejsze jest nawodnienie i uzupelnienie elektrolitow. Po silowni to mniej wazne. Bialko styknie i banan. No chyba ze robisz cardio razem z silka. Ja biore carbonizer. Dorzuc do tego miarke bialka i masz super temat zaraz po treningu. Za jakis czas wypadaloby tez zjesc cos konkretniejszego no ale to juz jak chcesz. 

 

Ja gdybym robil takie posty to wlasnie bym sie skupil na posilkach okolotreningowych. Z nich nie warto rezygnowac. Sa najwazniejsze jesli chodzi o regeneracje. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, Sedrak napisał:

Poleci ktoś jakiś dobry, słodki sos zero kalorii? Jadłem od KFD, ale już mi się przejadły, a wcinanie twarogu suchego trochę mnie męczy :) 

 

Ja nie mogę się z tym rozstać, ale czy zero to nie wiem :) natomiast bez cukru i jest po prostu zajebisty!

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Fitking_Delicious_Sauce_Salted_Caramel-opis41827.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwuJ2xBhA3EiwAMVjkVLLKH8DsUcfC0iy8x8TmzD7HUE46uBgo9z0nCz-AirZrBcfrneRniBoChpIQAvD_BwE

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...