Skocz do zawartości

Spider-Man Cinematic Universe


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 18.12.2021 o 11:55, Kalel napisał:

Ale ogólnie - kurwa, głupie to było. 

 + naiwne + przewidywalne

 

Koło ITS to nawet nie leżało, ale tak całościowo to było całkiem nieźle, w przeciwieństwie do 2 poprzednich części, które balansowały na granicy oglądalności. Mam wrażenie, że pomysł był tylko na szkielet fabuły oparty na multiversum i związanych z tym

Spoiler

powrotami

, a już co po kolei ma się dziać żeby do tego doprowadzić, to tam chuj, oby jakoś na ślinę się trzymało. Wystarczy żeby Strange zachowywał się przez większość filmu jak kompletnie ktoś inny, a gimboparkerem kierowały absurdalne motywacje i jakoś to leci od sceny do sceny.

 

Kolejna sprawa - h u m o r e k.  O boziu, dotychczas raczej nie czepiałem się marvelowskiego heheszkowania, ale to co nam tutaj zaserwowali, to jest naprawdę grube przegięcie pały. Ten film jest jak szkolny kujon próbujący grypsować wśród popularnych dzieciaków. Władcami krindżu niezmiennie od 3 filmów są gruby chinol i pani mądrala, dobrze chociaż że prawie całkiem odkleili od tej bandy chuja ciapatego Flasha, który też niemiłosiernie wkurwiał. Niemniej tutaj właściwie każdy ma na koncie jakieś żenujące wyskoki. Nawet kiedy

Spoiler

dochodzi już do spotkania świętej trójcy

to i tak na jeden udany żarcik przypadają 3 rodem z wizyty boomcia w tablicy korkowej po czteropaku. 

 

Na plus

Spoiler

nie czynienie przesadnej celebry z pojawienia się wiadomokogo. Wątpliwa logika tego zabiegu w konfrontacji z całą resztą gości już została wytknięta, ale są gorsze głupoty do przełknięcia w tym filmie. No i cóż, ten zabieg uwypukla tylko jak marnie w tej roli wypada Tomasz Holandia. Starszy Tobey to jest po prostu uberparker, a Garfield nadal jest najfajniejszym Spidermanem (chociaż przesadnych spustów nad jego kreacją aktorską nie rozumiem - w momentach "dramatycznych" w moim odczuciu wywoływał niezamierzony efekt komiczny). Aż przykro było patrzeć jak Holland próbuje pod koniec grać tą rządzę mordu, no pasowało mu to jak świni siodło. 

 

Z fajnych rzeczy to jeszcze zgrabne wprowadzenie

Spoiler

Daredevila

i czytelność scen akcji przy ich dużej dynamice. No i to tyle, kontynuacja wątku multiverse w MCU będzie w

Spoiler

dziwago 2 

i oby tym razem miało to więcej sensu. A prawdziwa spideruczta w przyszłym roku w Across the Spider-Verse.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze się to oglądało. Tego nie można odmówić Spajderowi ale... fan service dali do porzygu. 

 

Po finale

Spoiler

mam podejrzenie, że ten film miał być resetem Pająka w wykonaniu Tomka H. Końcówka - jak się wprowadza na swoje, idzie na studia, nie ma już kontaktu z ludźmi z gimbazy (bo go nie pamiętają) daje duże pole do popisu na przyszłość. No, zwyczajnie reset postaci i można jechać z nowymi pomysłami np nowa MJ? Przyjaciel Osbourne? Kto wie

 

 

Aktorsko Tom się wspiął na swoje wyżyny (nie żeby to było zbyt wysoko) i w końcu coś tam zagrał więcej niż chłopaka z gimbazy. 

Reszta też super.

Spoiler

Tobey krułem. Najlepszy pająk, najlepszy aktor w filmie. Szkoda że Moline potraktowali z buta ale Dafoe powinien być głównym przeciwnikiem rozpisanym na kilka filmów. Mistrz. 

 

Jedyny Spiderman z Hollandem, który z chęcią jeszcze raz zobaczę.

8/10 

Odnośnik do komentarza

Cooo0000, niepokonany Seabiscuit najlepszym pająkiem? Błagaaaam

 

Ale Amazing 3 bym zobaczył. Venom bardziej pasował do tej serii niż do obecnej. Mówię o postaci, nie tym góooownie z Hardym

Odnośnik do komentarza

Film spoko, chociaż dość przeciągnięty i taki młodzieżowy dość, moim zdaniem FFH lepszy pod względem flow i motywów bad guy'a. Tutaj jest... dziwnie. Ambiwalentnie wręcz, prawie że cringe'owo. Jako akcyjniak - spoko.

 

Z perspektywy MCU zastanawia mnie jedno:

 

Spoiler

Skoro Strange jest w stanie pierdyknąć ot tak zaklęcie zapomnienia, które używał nawet do tuszowania balangi i no big deal, to czemu nie użył tego np. na armii Thanosa? Mogliby zapomnieć o nim jako szefie, wpierdzielić mu, czy po prostu się rozejść. Tyle możliwości ono daje i moim zdaniem strasznie potężne jak na skutki, które wywołuje...

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MaZZeo napisał:

Ktoś mi wyjaśni dlaczego

 

  Ukryj zawartość

Venom z Hardym miałby się pojawić razem z Spidermanem-Garfieldem a nie Hollandem?

 

 

Spoiler

gdyby mial byc Venom z Hardym i Spider manem Hollanda, to by go nie odsyłali do domu. Obstawiam, że nie chca mieszac pajęczaka mcu z uniwersum Sony.

Dla mnie spoko, Spider man z Hollandem dostała fajny "reset" i jest szansa na troche mroczniejszy film, bez grubego przygłupa i pakistanskiego Flasha i prawilny origin Venoma

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...