Skocz do zawartości

Spider-Man Cinematic Universe


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj, taki typowo hollywodzki film, dość przewidywalny, ale ogląda się dobrze, do końcówki gdzie już człowiek raczej patrzy na zegarek (strasznie mnie irytują zawsze te przydługawe walki z finałowym bossem, wyrosłem już niestety z tego).

Dziewczyna Parkera miodzio, ale i tak wolałbym zobaczyć film jak nie już takim gówniarzem.

7/10

Edytowane przez Kre3k
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Obejrzałem bez bólu zębów. Arcydzieło to nie jest, ale wg mnie trochę lepsze niż poprzednia trylogia. Jak dla mnie to trochę za mało Spider-Mana, a za dużo jego problemów z cyklu

tatuś mnie zostawił, znalazłem jego okulary i będę je teraz nosił, wujek się mnie czepia, a kolega ze szkoły mnie zbił

 

wiem, że to miało zbudować historię i pokazać jak nastolatek staje się bohaterem, ale Spidey jest w filmie w sumie z 30 minut. Ode mnie mocne 7/10. Całe szczęście, że kontynuowali wspaniałą tradycję, czyli w filmie pojawia się ogromna flaga USA, aby przypomnieć widzom gdzie dzieje się akcja ;-)

Odnośnik do komentarza

Ten Spidey nadaje się do Avengersów? Tak, tak robi go Sony, ale ostatnio czytałem wywiad w którym ich przedstawiciel, nawiązując do ogromnego sukcesy komercyjnego Mścicieli powiedział, że taka współpraca jest możliwa. Sęk w tym, że filmy Marvel'a posiadały raczej wspólny klimat... Jak jest tutaj? Są jakieś odniesienia do innych filmów?

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie byłem hejterem trylogii Raimiego. No trójka mu trochę nie wyszła, ale tutaj został popełniony klasyczny błąd produkcji o superbohaterach, czyli upchnięcie do jednego filmu kilku przeciwników. Ludzie chcieli Venoma to dostali, szkoda że na ostatnie 15 minut filmu, bo wcześniej trzeba było się pieścić z wepchniętymi nie wiadomo po co Goblinem i Sandmanem.

 

Spidey AD 2012 to solidne kino rozrywkowe. Garfield jest o tyle lepszy od Tobiego, że jako Parker nie jest pierdołowaty na siłę i do przesady, a jako Spiderman zachowuje odpowiednią dawkę luzu. Za to trochę razi osadzenie historii w ramach high school drama z obowiązkowym złym królem szkoły bijącym biednych nerdów.

Lizard w roli przeciwnika jest okej, na pewno lepsze to niż kolejne gobliny, a że garnitur nieobciachowych złoczyńców w przypadku Spidermana jest mocno ograniczony, to z kimś tam musi walczyć zanim dojdą do etapu Venoma, a może nawet Carnage'a (ciekawe swoją drogą ile trzeba będzie czekać tym razem).

Sekwencje walk są bardzo dynamiczne, ale czytelne, bez montażu w trybie adhd i naprawdę cieszą oko, podobnie zresztą jak powietrzne ewolucje pająka. Mowa co prawda o seansie imax, ale jeśli chodzi o samo 3D, to jest raptem kilka scen i to nie jakichś rewelacyjnych, więc jak ktoś nie ma parcia na obraz jak żyletę, to spokojnie może sobie imaxa darować. Dla mnie trochę naciągane 7/10. Nie powiedziałbym, że miażdży i wypluwa poprzednią trylogię. Jest po prostu ok i przyjemnie się to ogląda.

 

A teraz teka jako naczelny komiksowy geek foruma odmelduje mi się tu i wytłumaczy z kim Lizard gadał w celi po napisach.

Odnośnik do komentarza
A teraz teka jako naczelny komiksowy geek foruma odmelduje mi się tu i wytłumaczy z kim Lizard gadał w celi po napisach.

 

istnieje kilka teorii. najlogiczniejszy byłby osborn, ale ilfans pytany w wywiadzie zaprzeczył no i sposób w jaki pojawia się i znika w celi wskazywałby na chameleona albo mysterio. co do venoma to myślę, że zobaczymy go prędzej niż później i to w najnowszej inkarnacji z komiksów (flash thompson - najpierw villain w spideym, potem na usługach rządu we własnym filmie, który sony planuje na niedaleką przyszłość).

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mniej-więcej właśnie wróciłem z kina i chcę powiedzieć, że zgadzam się z Tokarem. Zwłaszcza z tym o 3d. Gdyby nie lepsza godzina seansu, poszedłbym na 2d i bym w sumie nic nie stracił.

Tyle. Może siódemka nie byłaby naciągana, może ew. w odruchu szczodrości byłbym skłonny dodać plusika.

 

[tu było pytanie, ale znalazłem odpowiedź w temacie]

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...