Skocz do zawartości

Until Dawn


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ale farmazon grać a oglądać to 2 rożne światy ....

Zupełnie inny poziom wkręcenia .

Ja jak bym miał oglądać UD to bym wyebał to od razu bo mam dość kiczowatych horrorów klasy B wręcz nimi rzygam.

A tu proszę jako gra, naprawdę super mi się grało .

Już pomijam fakt że w grze trzeba podjąć samemu mase decyzji które mają wpływ na to co się dzieję i to jest cała siła tej gry .... ok ty obejrzałeś jak ktos sobie gra wkrętka 100% zapewne :D .

Odnośnik do komentarza

Ja oglądałem u tego kolesia, wyświetleń mało, ale co najważniejsze nie gadał zbyt dużo, nie pajacował na siłę i miał akceptowalny głos.

 

Z polskich serii polecam SargeThePlayer i RockaAlone2k (w normalnych okolicznościach za nim nie przepadam, ale akurat ta seria mu wyszła, bo gość z natury jest spokojny i też nie psuje atmosfery śmieszkowaniem).

Odnośnik do komentarza

Ale farmazon grać a oglądać to 2 rożne światy ....

Zupełnie inny poziom wkręcenia .

Ja jak bym miał oglądać UD to bym wyebał to od razu bo mam dość kiczowatych horrorów klasy B wręcz nimi rzygam.

A tu proszę jako gra, naprawdę super mi się grało .

Już pomijam fakt że w grze trzeba podjąć samemu mase decyzji które mają wpływ na to co się dzieję i to jest cała siła tej gry .... ok ty obejrzałeś jak ktos sobie gra wkrętka 100% zapewne :D .

No właśnie NASZE WYBORY. To w tej GRZE główny patent. Naprawdę mają duży wpływ na rozgrywkę i zakończenia. Ehhh co za czasy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Ale farmazon grać a oglądać to 2 rożne światy ....

Zupełnie inny poziom wkręcenia .

Ja jak bym miał oglądać UD to bym wyebał to od razu bo mam dość kiczowatych horrorów klasy B wręcz nimi rzygam.

A tu proszę jako gra, naprawdę super mi się grało .

Już pomijam fakt że w grze trzeba podjąć samemu mase decyzji które mają wpływ na to co się dzieję i to jest cała siła tej gry .... ok ty obejrzałeś jak ktos sobie gra wkrętka 100% zapewne :D .

No właśnie NASZE WYBORY. To w tej GRZE główny patent. Naprawdę mają duży wpływ na rozgrywkę i zakończenia. Ehhh co za czasy.

 

 

Ale czaj typie że ja w tę grę nie grałem, więc co mnie te wybory obchodzą xD. No chyba że dążysz do tego że z innymi (w znaczeniu - moimi) wyborami fabuła byłaby lepsza niż z wyborami gościa u którego oglądałem (swoją drogą - podjąłbym jakieś 95% decyzji w sposób w który on je podjął), nie wiem czy by tak było, ale jak pisałem wcześniej, gra mi się podobała na tyle, że jak będę miał PS4 to ją kupię i postaram się uratować jak największą ilość bohaterów.

 

Ja mam naprawdę duży dystans do tych wszystkich n i e l i n i o w y c h gier, interaktywnych p r z e ż y ć, przeszedłem oba sezony The Walking Dead, splatynowałem Heavy Rain i naprawdę nie potrafię traktować tego typu gier poważnie wiedząc jak te wybory nieraz są iluzoryczne, z tego też powodu nie czuję bym cokolwiek stracił oglądając tę grę na yt.

 

Jedyne wnioski które zawarłem w tym temacie po obejrzeniu, to fakt że część z psychopatą podeszła mi bardziej niż druga, wiadomo która, oraz że eksploracja wyglądała mega chu.jowo i płytko. Nie musicie mi powtarzać że przecież wybory, decyzje, że na tym ta gra polega, podczas gdy ja tej gry nawet nie oceniłem.

Edytowane przez c0r
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Masorz no rozumiem, że gra moŻe się nie podobać ale oglądać grę? No (pipi)a co to ma być? Jak się rejestrowałem tu te ~ 10 lat temu takich akcji tu nie było i tego ukryć się nie da. Przykre to, że to normalne dla niektórych.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Refleksyjnie to mogę z tego szydzić gdzie się da. Tfu z takimi graczami.

Pomyśleć, że ludzie kiedyś zamiast grać i jarać się takim Dragon's Lair to by to oglądali. Jacyś dziwni bo w to grali!

 

Dobra temat chyba na tęczę albo cw. Dla mnie to żal.pl

Pozdrawiam i życzę wespłych świąt!

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Until Dawn pojawiła sie w PS+ jako jedna z nielicznych gier, w które nie grałem a już od dłuższego czasu znajduje sie na gorze mojej listy tytułów do ogrania. W końcu coś z tego Plusa mam, wiec zabrałem sie za ogrywanie tego dużego co jak co zaskoczenia bo gra przyjęta została bardzo ciepło mimo niedużych pokładanych w niej nadziejach.

 

Na wstępie muszę od razu powiedzieć, ze lubię gry Quantic Dream i Telltale wiec wiedziałem pod względem gameplayu dokładnie czego sie spodziewać. Pierwsze dość spore zaskoczenie to po tytułach od Telltale, gdzie z każdym odcinkiem, każda nowa produkcja sekcji przygodowych, gdzie mamy sterowanie nad postacią jest coraz mniej, tak tutaj jest go bardzo dużo. Zaraz jeden z drugim będzie chciał mnie wyśmiać, bo wiem ze na tym forum skoro jest przeciwników tego typu gier, ale w Until Dawn kontrola nad postaciami jest oddana w taki sposób jak w grach Quantic Dream. Cały czas sterujemy postacią z określonych ujęć kamery i wchodzimy w i redakcje z otoczeniem itd. Nie można odłożyć pada i oglądać.

 

Graficznie? Jest naprawdę bardzo dobrze. Tekstury ostre jak żyleta, bardzo dobre modlę postaci, choć mimika trochę potrafi być miejscami koślawa, ale sadze, ze duża winę ponosi za to deweloping gry, gdzie Supermassive Games przenosiło grę z PS3 na PS4 i w 2015 roku gra musiała wyglądać odpowiednio do panujących standardów, szczególnie będąc tego typu gra i będąc eksem.

 

To co w głównej mierze przy pierwszych zapowiedziach mnie odrzucało i powodowało ze tak długo w UD nie grałem jest gatunek, którzy twórcy postanowili wziąć na warsztat. Horror slasher to zupełnie nie moje klimaty i do dziś pamietam jak w gimnazjum ze znajomymi wybrałem sie na film Dom woskowych ciał i po tym seansie tandety z Paris Hilton ostatecznie zraziłem sie do tego gatunku.

 

Ale tutaj przekonuje sie, ze to co w filmie może mi sie nie podobało, tutaj jest ok. Choć pierwsze wrażenie tej ekipy nie było pozytywne tak teraz będąc w 4 chapterze zaczynam niektóre postacie lubić, niektóre wręcz przeciwnie.

 

I rewelacyjnym jest dla mnie faktem obecność Ramiego Maleka z Mr. Robot. :)

 

Zobaczymy co będzie dalej.

 

Acha, czy naprawdę cl chwile gra będzie mi przypominać co było poprzednio? Przy jednym posiedzeniu chyba miałem 3 razy Previously on Until Dawn...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kilka razy próbowałem zmienić los wydarzeń, ale co bym nie zrobił zawsze kończyło się tak samo.

Słaby wpływ mamy na to kto przeżyje, albo inaczej, czasami nie wiadomo co zrobić albo co ma wpływ na przeżycie konkretnego bohatera.

Wolałbym jednak, żeby można było "poprawić swoje decyzje" a nie przechodzić grę od nowa z solucją, żeby wszystkich uratować

Odnośnik do komentarza

nie lubie tych interaktywnych filmow ale ogladalo i decydowalo mi sie calkiem przyjemnie, przede wszystkim w odroznieniu od "dziel cage'a" gra nie probuje byc czyms glebszym i ambitniejszym i to wychodzi jej tylko na dobre, wzieli na warsztat wg mnie najlepiej nadajacy sie do tego typu pozycji gatunek czyli horrory, filmy grozy i zrobili kalka doslownie wszystkich nastolatkowych scary movies jakie powstaly i sa kultowe i calosc wyszla wporzo. Typowe poczatek ssie - tutaj to trzy rozdzialy bo wiadomo musimy sie zaprzyjaznic z postaciami by nam na nich zalezalo zanim sie zacznie jatka, a pozniej juz leci wszystko z gorki. Pare twistow fabularnych, fajne wybory, sa sceny gore, calosc oczywiscie glupia, totalnie naiwna i idiotyczna jak kazda pozycja na jakiej sie wzoruje gra wiec facepalmy leca czasem ostro w ekran tv ale jeszcze raz podkreslam bawilem sie niezle, do tego miejscami calosc potrafi wygladac imponujaco (silnik decima od gg). Jako gry obiektywnie nie potrafie tego ocenic ale w swojej kategorii interaktywnych filmow daje takie troche naciagane 8/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...