Skocz do zawartości

Until Dawn


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, PS Plus. Traktuję to jako "za darmo" bo płacę za online w Fifę ;-) Ale tak, macie rację, to nie jest za darmo jak np w ten weekend Jotun na Steam czy GOG - 0 opłat, tylko dodajesz grę do koszyka i jest twoja. Co nie zmienia faktu - jak się uda tanio kupić i sprzedać albo mieć w plusie to spoko. Za pełną cenę to jednak za drogo.

Odnośnik do komentarza

Ja tam kupiłem w pudełku parę dni temu. Lubię powiększać kolekcję retail, dodatkowo znalazłem wersję angielską, więc okładka niespaskudzona tą wielką lochą o polskiej wersji językowej - same plusy. Gram sobie aktualnie i całkiem spoko filmik. Znane twarze pomagają w sympatyzowaniu z tym produktem, klimacik jest, a jump-scare'y robią robotę, zwłaszcza nocą na słuchawkach. Na razie bardzo fajny przedstawiciel filmo-gierek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

I co rzeczywiście tylko 6h? Co tak słabo z tym cinematic ekspirjens? The order też krótki, ale z dwojga złego do oglądania lepszy Until?

W Order ( a jestem na świeżo) masz dużo więcej oglądania niż grania. Zresztą w Until też większosć czasu zajmuje gameplay, ciężko porównać te gry, bo Order to rasowa strzelanka, natomiast Until bardziej przypomina Heavy Rain.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Gram w tego Until Dauna i musze powiedzieć, że niezły samograj z niego. Jest graficzka, klimat i emołszyns, więcej chyba nie trzeba od tego typu gier. Szkoda, że pare razy mi klatki poleciały srogo w dół, mimo, że było w ch.uj ciemno i nic szczególnego się nie działo. A w konkretnych lokacjach z dobrymi efektami cząsteczkowymi wszystko płynniutko chodzi. Wkurza mnie, że czasem mi ktoś zginie, bo chciałbym uratować wszystkich. Nie wiem w sumie czy niektórych śmierci nie mozna uniknąć? Ściezka, którą podążamy jest niestety ograniczona, przydałoby się więcej odnóg albo większych lokacji. W sam raz na jesienny/zimowy weekend, albo pare dni jak ktoś sobie dawkuje przygodę tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Rillas napisał:

 

Jak najbardziej mozna. (Nie)odpowiednie decyzje eliminuja ludzi - wiec mozesz skonczyc gre z cala osemka, z kilkoma osobami albo wymordowac wszystkich.

 

Miałem teraz akcję, że piła miała przeciąć jednego z bohaterów i miałem do wyboru który ma zginąć. Twierdzisz, więc, że można było doprowadzić do sytuacji, że żadne z nich by nie zginęło?

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Lubię gry z cyklu "cinematic experience", a że akcja Until Dawn toczy się w dość oryginalnej scenerii i generalnie takich gier na rynku nie ma to od razu po zakupie konsoli rozpocząłem nadrabianie zaległości właśnie od tej pozycji. Mówiąc krótko - bawiłem się przez te kilka godzin bardzo fajnie i szkoda, że tak szybko wszystko się skończyło ;) Gra ma świetny klimat, poczucie zaszczucia i zagrożenia jest tu bardzo odczuwalne. Fabuła wciąga, podejmowane wybory mają znaczenie (tak Telltale, można ogarnąć zmiany fabuły w zależności od wyborów) i generalnie ciśnienie w momencie, gdy nie możemy ruszać padem rzeczywiście rośnie :D Każdy może zginąć, każdy może przeżyć, tutaj na prawdę się dzieje. No i jeden zwrot fabularny jest tak zaskakujący, że... Warto to przeżyć samemu! Warto pochwalić oprawę audiowizualną - grając nocą w słuchawkach czasami można się przestraszyć. 

 

Doczepić można się do gameplayu. Mam tu na myśli przede wszystkim momenty eksploracyjne - słabe jest to chodzenie ze źródłem świata i wyszukiwanie przedmiotów, które się zaświecą. Na minus też czasami kompletnie dziwne zachowania postaci typu wiem, że na zewnątrz jest niebezpieczeństwo, ale i tak gdzieś pójdę, bo coś tam... Polski dubbing - ze względu na motion capture - też wygląda słabo. 

 

Generalnie gra na 8+/10 - warto pograć, bo to kawał dobrej przygody, zwłaszcza, że teraz śnieg za oknem, więc idealnie można wczuć się w klimat. 

Edytowane przez lukas_k96
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Zacząłem grać, bo za oknem napadało śniegu, więc klimacik się zgadza. Póki co, ukończyłem piąty rozdział. Ogólnie gierka fajna, czuć niepokój, jak się gra w nocy na słuchawkach i coś nagle wyskoczy, to można się przestraszyć. Na minus póki co oceniam powolne chodzenie ludzikami, do tego nie wiem dlaczego, ale w filmikach przerywnikach (głównie podsumowanie poprzednich "odcinków") ilość fpsów na prosiaku spada strasznie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Jedna z 4 pudełek jakie od razu zakupiłem po nabyciu Pro. Czeka jeszcze na swoją kolej, bo mimo 4 gier ja tak naprawdę nie mam czasu by tego ograć. Ledwo Uncharted 1 skończyłem, zacząłem Horizon, a tu mam Drake`a kolejne 2 części i LoU 1 remaster na półce....

A sam klimacik, bo też się w dniu premiery na YT oglądało, bo wtedy gry z konsoli to można było oglądać na YT, a u siebie walić... nie zwierzaka a PC gry z PieCa, więc sam fakt, że nawet juz klasyk Ps4 to sie jaram samym faktem, że mogę w koncu. Nawet jeśli to nie jest gra warta oceny 8 niech będzie 6 ale i tak;) Ja wiem że jest dobra na te 7-9/10 w zależnosci co komu się podobał oczy nie, ale sam fakt że mogę pograć mnie rajcuję, a nie oglądanie wszystkiego na YT.

Odnośnik do komentarza

Until down szanuje. Trylogię Man od Megan i kolejne części też, no i nie mogę się doczekać na The Quarry. Ich gierki mega mi siadają. Filmowe slashery w które można grać a nie tylko oglądać w tv to jest coś. Fajnie by było zagrać w jakąś teksańska masakrę piłą mechaniczną, evil dead a le nie celowniczek czy multi tylko właśnie w tym stylu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.