Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się w wersji PS5 że w Nivigradzie i Oxenfurcie chodzi więcej ludzi niż na PS4. Częściej też dzieją się jakieś akcje np rabunki w bocznych uliczkach, jakieś zaczepki bandziorów itp. Samo łażenie po Novigradzie jest super a jeszcze jak robimy jakieś zadanie (np pomoc Hattoriemu lub spektakl) to już całkiem miazga i zajebista wczuwka w klimat średniowiecznego miasta.

W kilku miejscach na mapach devi pozostawili respawnujących się utopców (czyżby zapomnieli ponaprawiać?) więc da się na upartego farmić levele.

Odnośnik do komentarza

W sumie to są moje subiektywne spostrzeżenia, porównując granie na PS4. W Novigradzie przed Skellige wbiłem 20lvl ale czyszczę wszystkie pytajniki i zdupcam tylko z tych gdzie łoją mnie na hita lub dwa potwory z czaszką pilnujące skarbów. Niskolevelowe questy staram się robić jako pierwsze aby wycisnąć z nich jak najwięcej exp. Tak samo często używam aksji w dialogach bo zawsze dają sporo doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Poziom rośnie chyba podobnie jak wcześniej tyle, że faktycznie jak na kilku misjach wskoczy Ci poziom wyższy to za pozostałe tych punktów XP dostaje się marne ilości gdy masz poziom wyższy. Wczoraj załatwiłem gryfa i faktycznie tych pytajników jest sporo. Walczę, robię misje z tablicy ogłoszeń, zobaczymy czy mnie wciągnie na maksa czy za jakiś czas mnie znudzi i się odbiję. Na razie gra się dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Ja też zacząłem przygodę z Geraltem. To pierwsza styczność z W3 i miałem obawy czy nie będzie za bardzo czuć że to gra i mechaniki z 2015 r. w końcu w moim przypadku sentyment nie wpłynie na moją ocenę.

No i jest lepiej niż się spodziewałem, ktoś narzekał na jazdę konną, RDR2 to nie jest, ale nie ma tragedii. Najbardziej widzę to w ruchu samego Geralta, szczególnie gdy przeskoczyłem z Callisto Protocol, to widać tą sztywność w poruszaniu się postaci.

Cała reszta jak najbardziej ok, na razie chodzę po Białym Sadzie, robię poboczne misje, poznaję świat i przyzwyczajam się do sterowania.

Widzę już też że przy robieniu Cp2077 zaczerpnęli kilka rozwiązań, np. jeżeli chodzi o handel, konstrukcję dialogów i ilość śmieci do zbierania...

Na razie jeszcze nie ogarniam wytwarzania, eliksirów itp. może gra wyjaśni, ale za mną dopiero pierwsze godziny.

Widzę już, że będzie to straszny pożeracz czasu, ciekawe czy do wakacji skończę? :) 

Odnośnik do komentarza

Sterowanie ogólnie jest drewniane to fakt, ale za każdym razem jak wracam do tej gry, to dość szybko się do niego przyzwyczajam i potem w ogóle nie zwraca się na to uwagi. 

 

Swoją drogą, to wciągnęło mnie na dobre i nie zagram w nic innego póki nie skończę podstawki i wszystkich dodatków. Obecnie wbiłem 15 lvl i cisnę do diablego dołu robić to nowe zadanie :obama:

Odnośnik do komentarza

Z tym xp za zadania jest mod co zawsze daje full xp. Trochę to głupie (pisałem o tym 7 lat temu), bo chyba nie da się zrobić wszystkich zadań, za każde dostając pełną pulę punktów. Limit chyba jest do 5 poziomów. 

Skellige chyba najbardziej zyskało na tym patchu. "Tusą" najmniej, a mam tam z 10 klatek mniej niż na reszcie mapy.

 

Dobrze że wgrałem mod na fast travel bez chodzenia do znaków, bo bez tego czyszczenie Skellige to masochizm. Zwłaszcza jak się łódka zaklinuje na jakiejś kontrabandzie- wczoraj tak miałem.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Po tylu latach build szermierka z alchemią dalej jest OP i jedynie tylko 3 pkt w Aksji wpakowałem, żeby ludzi nakłaniać, za co jest zawsze exp. Z odwarami se jedziesz jak napakowany hulk. A od razu z samego początku jadę na najtrudniejszym poziomie "Droga ku zagładzie" i jest easy. Z jednym wyjątkiem, że nie włączyłem sobie skalowania poziomów z potworami, bo to głupie jest. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Faka napisał:

Po tylu latach build szermierka z alchemią dalej jest OP i jedynie tylko 3 pkt w Aksji wpakowałem, żeby ludzi nakłaniać, za co jest zawsze exp. Z odwarami se jedziesz jak napakowany hulk. A od razu z samego początku jadę na najtrudniejszym poziomie "Droga ku zagładzie" i jest easy. Z jednym wyjątkiem, że nie włączyłem sobie skalowania poziomów z potworami, bo to głupie jest. 

 

Ja tam nie narzekałem nigdy na poziom wieśka. Trzeba jednak te odwary uważyć, przygotować się etc. Jak masz kłodę z pnia zamiast głowy to lecenie na pałe raczej źle się kończy. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Michał102 napisał:

Właśnie, jakie te odwary warto było łykać bo już zapomniałem? 

 

Na pewno z trolla dzięki czemu stale regeneruje się HP i z ekimmy gdzie każdy atak regeneruje trochę HP, do tego można dodać echidnę gdzie zużywanie wytrzymałości regeneruje HP i odwar z baby wodnej, który przy maksymalnej żywotności zwiększa siłę ataków o 50%. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Crazy Horse za każdym razem miałem ochotę jej powiedzieć to, co Talar chciał nauczyć ogry. W sumie szkoda że od początku nie można było jej powiedzieć soczystego "spierdalaj na ten swój koński róg". 

Książki swoje, ale w grach to Triss była od początku, a dżenyfer po wuja w sumie na koniec dali. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...