Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc dyskusję, tak Ragnarok wyjdzie na PC czy się to komuś podoba czy nie. Ale nie będzie jeszcze długo równoległych premier, choć będą szybciej niż po czterech latach. Porty będzie robić zarówno Nixxes jak i zewnętrzne podmioty. Choć to pierwsze podejrzewam że przy ok 250 zatrudnionych pracownikach może na raz nawet i ze dwie trzy gry w jednym momencie portować.

Odnośnik do komentarza

generalnie, założenie że wydawanie gier na PC ma zachęcić do kupna PS5 jest bardzo naiwne. Myślę że raczej zadziała to w drugą stronę i społeczność pecetowa wiedząc że gry Playstation Studios i tak prędzej czy później wylądują na PC, postanowią cierpliwie poczekać na premierę wersji na ich platformę, niż rzucą się do zakupu PS5.

 

Generalnie czy nam się to podoba czy nie, to zmierzamy w kierunku utraty ekskluzywności i korporacjom naprawdę nie będzie robić różnicy na czym grasz, byle tylko pieniążki płynęły na ich konto.

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Lord Protector napisał:

Bo po prostu jest graczem konsolowym i nie gra na pc? 

Np ja i tak kupię PS5 zamiast wypasionego PC. 

Chodzi o to co łom napisał, Sony najpierw opchnie ragnarok na ps5 z dodatkowymi konsolami, a później w pełnej cenie sprzeda to na PC, kto się nie przełamie to i tak wyda pełną kwotę, a po drodze przez 2-3 lata ludzie będą musieli kupować plastik pod tv. To bardzo proste.

Jestem ciekaw czy w ciągu kolejnego roku premiery na pc przyśpieszą, jeżeli tak, to nie miałem racji.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, łom napisał:

Spoko tylko jak ktoś ma w miarę dobrego PC i wie że w tym samym dniu może ograć gierkę i być może nawet w lepszej jakości to nie będzie leciał po konsolę. A kolejne gry które są dostępne tylko na danej platformie to jest jakiś powód (taka Zelda BotW, Mario czy Pokemony sprzedały miliony konsol).

 

Z uwagi na preferencje i tak zawsze wybrał bym konsole do grania tak samo jak tysiące jak nie miliony takich jak ja, po za tym jest masa gier we wstecznej dla których warto tak czy siak mieć konsole Sony w domu.

Akurat Nintendo rządzi się swoimi prawami i od lat sprzedają swoje exy w tonach o czym Sony mimo takiej samej polityki może pomarzyć.

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

generalnie, założenie że wydawanie gier na PC ma zachęcić do kupna PS5 jest bardzo naiwne. Myślę że raczej zadziała to w drugą stronę i społeczność pecetowa wiedząc że gry Playstation Studios i tak prędzej czy później wylądują na PC, postanowią cierpliwie poczekać na premierę wersji na ich platformę, niż rzucą się do zakupu PS5.

 

Generalnie czy nam się to podoba czy nie, to zmierzamy w kierunku utraty ekskluzywności i korporacjom naprawdę nie będzie robić różnicy na czym grasz, byle tylko pieniążki płynęły na ich konto.

 

Generalnie to ile procentowo tych gier PS studios jest pewnych na PC? bo na razie to słyszałem o chyba czterech, to naprawdę procent, ciężko tu pisać o czymś więcej niż o promowaniu.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

Generalnie czy nam się to podoba czy nie, to zmierzamy w kierunku utraty ekskluzywności i korporacjom naprawdę nie będzie robić różnicy na czym grasz, byle tylko pieniążki płynęły na ich konto.

Konsolowa ekskluzywność First Party dalej będzie, co do reszty zgadzam się w pełni.

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rtooj napisał:

Generalnie to ile procentowo tych gier PS studios jest pewnych na PC? bo na razie to słyszałem o chyba czterech, to naprawdę procent, ciężko tu pisać o czymś więcej niż o promowaniu.

zakładka PS Studios na Steam z ukrytymi tytułami wskazywała ponad 20 pozycji

jednak 17 ukrytych tylko :)

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ASX napisał:

Generalnie czy nam się to podoba czy nie, to zmierzamy w kierunku utraty ekskluzywności i korporacjom naprawdę nie będzie robić różnicy na czym grasz, byle tylko pieniążki płynęły na ich konto.

 

Nintendo zmierza w kierunku utraty exkluzywnosci? 

Nawet PlayStation jest dalekie od tego.

Xbox utracił exy przez co jest najsłabiej sprzedającą się konsola na rynku bo jak wiadomo nie ma exow które są istotne i stanowią o tożsamości danej konsoli.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Lord Protector napisał:

 

Akurat Nintendo rządzi się swoimi prawami i od lat sprzedają swoje exy w tonach o czym Sony mimo takiej samej polityki może pomarzyć.

Wg wiki (tak wiem słabe źródło ale nie chce mi się szukać) na 9 tytułów przebijających 5mln egzemplarzy (to chyba całkiem dobra liczba) 8 to (czasowe) exy i 5 z nich przebija 10 mln co moim zdaniem jest już eleganckim wynikiem tym bardziej na gry typowo single player i bez nazwy która jest na rynku od 20+ lat (no chyba że mówimy o Spider-Manie).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Sony nie robi dedykowanych patchy do starszych gier tylko sprzedaje je w formie Directors Cut ewentualnie 2 packa. Pewnie w przypadku GoW, Days Gone czy Horizona nie miał kto nawet zrobić dodatkowego contentu a samego dopakowania grafiki nie chcieli sprzedawać za dodatkowe 10$ bo by wywołali kolejną gównoburze, więc poszli najprostsza drogą która wymagała najmniej nakładu pracy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...