Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Ty słuchaj śmieciu... yyy... ty jesteś bez brody... jesteś jak krowa bez ogona, wiesz, chłopy bez brody są jak krowy bez ogona, i to jest dla Ciebie takie przesłanie, wyglądasz teraz jakbyś bez majtek chodził, musisz sobie zapuścić brodę. 

Odnośnik do komentarza

KURŁA MATE MAM DOKŁADNIE TAK SAMO

 

Przeszedłem sobie w 2017 P3P no i echhhh. A design P5 podoba mi się zayebiście, gra zebrała super opinie, ale chyba nie dam rady się przekonać jeszcze raz :/ Skondensowaliby to do 20h zamiast tych 100h to bym pewnie wziął.

 

Albo mogliby zrobić drugą Katarzynę po prostu i bym był zadowolony.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, mate6 napisał:

wrzucanie chu.jowego screena z wersji z PSX jest niesprawiedliwe dla gierki. Resident Evil 2 wygląda tak:

 

I wrzucił jeszcze chu.jowszego screena xd. 

 

Żeby cieszyć się w pełni jakąkolwiek edycją RE2, trzeba po prostu grać na kineskopie i tyle. Względnie emulator z jakimiś mocnymi "wygładzaczami", ale to i tak nie to samo. Tła 320x240 odpalone na ekranie z wysoką rozdziałką, szczególnie w kontraście z podciągniętymi w górę elementami 3D, nie mają prawda dobrze wyglądać. Obaj wrzuciliście screeny obrzydzające grę, która w praktyce nadal bardzo dobrze się trzyma. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, chmurqab napisał:

KURŁA MATE MAM DOKŁADNIE TAK SAMO

 

Przeszedłem sobie w 2017 P3P no i echhhh. A design P5 podoba mi się zayebiście, gra zebrała super opinie, ale chyba nie dam rady się przekonać jeszcze raz :/ Skondensowaliby to do 20h zamiast tych 100h to bym pewnie wziął.

 

Albo mogliby zrobić drugą Katarzynę po prostu i bym był zadowolony.

 

Powiem Ci że przeczytanie Twojej recenzji miało efekt leczniczy dla mnie. Szacunek za to, że spędziłeś 100h z tą grą i jednocześnie też cieszy mnie, że przez całą grę nic się nie zmienia. Bo myślałem, że może będzie tak, że ktoś powie *5 godzin w personie to tylko tutorial, potem się zaczyna*. Z tego co mówisz nigdzie się nie zaczyna. :P

 

 

@kotlet_schabowy

 

No mnie się wysokiej jakości modele i statyczne tła bardzo podobają.

Edytowane przez mate6
Odnośnik do komentarza

@chmurqab @mate6 Miałem to samo z Personą 3, jak próbowałem ją dwa lata temu ograć. Plan był prosty - pusta chata na jakiś tydzień (miałem pilnować czegośtam w domu rodzinnym czy co, nie pamiętam już), ja z PS3 i Personą 3, przejść ile się da. No i skończyło się na tym, że już drugiego dnia marzył mi się powrót do codziennego życia xd.

 

Czmurczan to pięknie ujął - może gdybym był tak z 10 lat młodszy (a nie ćwierćwiekowy staruch jak teraz), to bym z wypiekami na twarzy wracał do domu po lekcjach o 13:30 i siedział do 21 przykuty do PS2 podrywając koleżanki z klasy i zabijając demony. Teraz jakoś tak już brakuje czasu na 100h gry, gdzie 80h to jakiś padding. Poddałem się chyba po 10h, gdzie jeszcze nie czułem, by działo się coś wybitnie ciekawego, a już zaczęło się bieganie po kopiuj-wklej labiryntach i mało inspirująca walka. Pewnie taki ten gatunek, pewnie jakbym poczytał wiki czy poradnik jakiś trochę więcej, pewnie by coś z tego było.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No dla świeżaków piąteczke, walka nie w(pipi)ia, losowe walki łatwo omijać, lochy są fajnie zaprojektowane, no fajna gierka. Chyba że masz vitunie, p4 goldi :banderas: gra życia, mogę grać w to guwno do końca życia. Fajnie jakby wydali 5 na switcha bo formuła tych gier idealnie pasuje na przenośną konsole

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Pupcio napisał:

No dla świeżaków piąteczke, walka nie w(pipi)ia, losowe walki łatwo omijać, lochy są fajnie zaprojektowane, no fajna gierka. Chyba że masz vitunie, p4 goldi :banderas: gra życia, mogę grać w to guwno do końca życia. Fajnie jakby wydali 5 na switcha bo formuła tych gier idealnie pasuje na przenośną konsole

 

Dam może w tym roku ostatnią szansę serii w takim razie. :cool: Licze na to że byłaby to taka comfy gra gdzie można nie myślec i się zrelaksowac przy fajnych menusach i muzyce.  Zniósłbym nudne walki jeśli postaci byłyby fajne.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie 5-ka jest najbardziej dojrzała i ZDECYDOWANIE najlepiej napisana (minus Hashino i dalsze nieśmieszne żarty związane z LGBTQ) - btw.  ostatnio Konrad Jasczura wrzucał w Krytyce Politycznej całkiem ciekawy tekst o grze, jak komuś się nudzi to polecam.

Do całej serii SMT mam sentyment i w zasadzie lubię większość gier w niej. Co do spin-offów związanych z Personami, to idą dla mnie tak: 5>dylogia 2>3=4>1 - czwórka byłaby za 3-ką, bo jest (dla mnie) najsłabiej napisana i nostalgiczno-koleżeńskie ( często nietrafione i niezasłużone samym przedstawieniem wydarzeń) nuty przewodnie do mnie nie trafiły. Jednak gameplayowo to znacznie ulepszona trójka, która zestarzała się mocno, więc nie postawię niżej od poprzedniej części.

No i nikt nie pisze tak dobrych funkowo-jazzowych soundtracków jak Meguro. OST w 5-ce jest wyborny.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Muszę się z Vitą przeprosić w końcu i ogarnąć jeszcze te kilka petard, jakie mi na tej konsoli do ogarnięcia zostały. P4G jedną z nich. Chociaż nie powiem, w boksie na Switcha by wjechało jeszcze chętniej.

Tak naprawdę w P4G już grałem, ale może ze dwie godziny.  W skali tej serii to ja ledwo zobaczyłem animację przejścia z głównego menu do pierwszej cut-scenki po wciśnięciu "new game".

Odnośnik do komentarza

Ja mam P5, nawet na premierę wziąłem, ale sekundy nie grałem. Miałem plan przejsc po dmc v bo jakoś ostatnia za mną chodzi i teraz po Waszej rozmowie już jestem pewien, ze moment zagrania nastał. No chyba, że w przyszłym miesiącu zapowiedza ostro zupgradeowana "piątek " o nowe motywy to poczekam już do wersji Golden tej części.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hendrix napisał:

Dla mnie 5-ka jest najbardziej dojrzała i ZDECYDOWANIE najlepiej napisana (minus Hashino i dalsze nieśmieszne żarty związane z LGBTQ) - btw.  ostatnio Konrad Jasczura wrzucał w Krytyce Politycznej całkiem ciekawy tekst o grze, jak komuś się nudzi to polecam.

Do całej serii SMT mam sentyment i w zasadzie lubię większość gier w niej. Co do spin-offów związanych z Personami, to idą dla mnie tak: 5>dylogia 2>3=4>1 - czwórka byłaby za 3-ką, bo jest (dla mnie) najsłabiej napisana i nostalgiczno-koleżeńskie ( często nietrafione i niezasłużone samym przedstawieniem wydarzeń) nuty przewodnie do mnie nie trafiły. Jednak gameplayowo to znacznie ulepszona trójka, która zestarzała się mocno, więc nie postawię niżej od poprzedniej części.

No i nikt nie pisze tak dobrych funkowo-jazzowych soundtracków jak Meguro. OST w 5-ce jest wyborny.

 

Powiem tak, szanuje Twoja opinie i jeśli piszesz ze piątka to najlepiej i najdojrzalej napisana cześć to wierzę, że tak jest. 

 

Tez poczekam czy nie będzie info o jakiejś ulepszonej wersji i na pewno spróbuje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...