Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

 

Świetny materiał o pogrzebanej przez Nintendo serii (DLACZEGO?!). Zarezerwujcie sobie sporo czasu bo trwa ponad godzinę, ale naprawdę warto zobaczyć. F-Zero bardzo lubię, szczególnie oryginał i F-Zero GX z Gamecube, który odpalony dzisiaj na emulatorze w wysokiej rozdzielczości wciąż wygląda FENOMENALNIE.

 

Wspaniała podróż w przeszłość. Jeszcze jedno, jak widzę N64 z cartridgem w środku to robi mi się jakoś cieplej na sercu. Mam sentyment do tej konsoli, mimo, że za dzieciaka jej nie miałem - kupiłem do kolekcji dopiero będąc nastolatkiem. Może dlatego, że o niej marzyłem oglądając screeny i pudełka w reklamach sklepów na łamach gazet?

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

To jakiś prototyp Tomba?

Z tego prototypu narodził się ten reset serii z 2013.

Mi tam bardziej pasuje Lara walcząca z potworami/zwierzętami niż mordująca hurtowo ludzi na 100 różnych sposobów.

A najlepiej jakby w ogóle skupili się na eksploracji, zagadkach i tytułowych grobowcach, no ale co ja tam wiem. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

To jakiś prototyp Tomba? Dobrze, że gra ukazała się w obecnej postaci.

tak, w czasie prac nad rebootem z 2013 r. eksperymentowano z różnymi kierunkami.

 

Też uważam że dobrze się stało że gra wyszła taką jaką znamy, ci fantastyczni przeciwnicy z mrocznym lore w ogóle nie pasują mi do Tomba

 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, MBeniek said:

Z tego prototypu narodził się ten reset serii z 2013.

Mi tam bardziej pasuje Lara walcząca z potworami/zwierzętami niż mordująca hurtowo ludzi na 100 różnych sposobów.

A najlepiej jakby w ogóle skupili się na eksploracji, zagadkach i tytułowych grobowcach, no ale co ja tam wiem. 

 

Oczywiście, ze większy nacisk na plądrowanie grobowców niż na walkę byłby czymś dobrym, ale jednak większość lubi postrzelać. Spójrz na takie Uncharted, Nathan radośnie zabija tam o wiele więcej ludzi niż robi to Lara.  W trzeciej części nowej trylogii TR eksploracji jest więcej i odsłona ta cieszyła się najmniejszym powodzeniem.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Czoperrr napisał:

Spójrz na takie Uncharted, Nathan radośnie zabija tam o wiele więcej ludzi niż robi to Lara.

No tak, ale Uncharted było takie od początku (strzelanką TPP). A i tak jak się porówna jedynkę z ostatnią częścią to widać, że ND zaczęło więcej uwagi poświęcać eksploracji/zagadkom/itp. A jak się popatrzy na serię TR to było właśnie na odwrót. Już nawet nie mówiąc o pierwszych częściach od core desing, tylko np. trylogia Legend w porównaniu do tych najnowszych odsłon.

 

44 minuty temu, Czoperrr napisał:

W trzeciej części nowej trylogii TR eksploracji jest więcej i odsłona ta cieszyła się najmniejszym powodzeniem.

To już raczej ich wina, bo z tego co pamiętam to reklamowali to głównie jako grę akcji i większość zwiastunów skupiała się na tym w jak wymyślny sposób można zabić przeciwnika... w grze o pani archeolog. 

Co do tej nowej trylogii:

- jedynka - nawet spoko, ale właściwie mogli to wydać pod inną nazwą,

- dwójka - ten początek w Syrii bardzo tombraiderowy, ale odpadłem jak na tej Syberii miałem któryś raz pod rząd killroom za killroomem,

- trójka - ten prolog :facepalm:, jprdl, nie mogłem dalej - no ale jak potem jest więcej eksploracji to może dam jeszcze kiedyś szansę.

Edytowane przez MBeniek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://www.gamesradar.com/golden-joystick-awards-2021-nominations/

Best Storytelling
Life is Strange: True Colours
Psychonauts 2
Wildermyth
12 Minutes
Chicory: A Colorful Tale
Tales of Arise

 

 

Best Multiplayer Game
Deathloop
It Takes Two
Chivalry 2
Back 4 Blood
Valheim
NARAKA: BLADEPOINT

 

 

Best Visual Design
Ratchet & Clank: Rift Apart
Psychonauts 2
The Artful Escape
Little Nightmares 2
Hitman 3
Genesis Noir

 

 

Best Indie Game
Death's Door
Chicory: A Colorful Tale
Old World
Wildermyth
Bonfire Peaks
Sable

 

Studio of the Year
Io Interactive
Arkane
Housemarque
Double Fine
Capcom
Draknek & Friends

 

 

Best Game Expansion
Ghost of Tsushima: Iki Island
Final Fantasy 7 Remake: Episode Intermission
The Outer Worlds: Murder on Eridanos
Sims 4: Cottage Living
Super Mario: Bowser's Fury
DOOM Eternal: The Ancient Gods Part 2

 

 

Mobile Game of the Year
Clap Hanz Golf
Fantasian
Overboard!
Alba: A Wildlife Adventure
Cozy Grove
League of Legends: Wild Rift

 

Best Audio
Returnal
Jett: The Far Shore
Sable
Little Nightmares 2
Resident Evil Village
The Artful Escape

 

 

Best Performer
Jason Kelley - Colt Vahn, Deathloop
Erika Mori - Alex Chen, LiS: True Colors
Maggie Robertson, Lady Dimitrescu, Resident Evil Village
Ozioma Akagha - Julianna Blake, Deathloop
Jennifer Hale - Rivet, Ratchet and Clank: Rift Apart
Elijah Wood - Gristol/Nick the Post Guy, Pschonauts 2

 

 

Best Game Community
Final Fantasy 14
No Man's Sky
Dreams
Monster Hunter Rise
Destiny 2
Magic: The Gathering Arena

 

PC Game of the Year
Wildermyth
Chivalry 2
Old World
Hitman 3
Pathfinder
The Forgotten City

 

 

PlayStation Game of the Year
Returnal
Deathloop
Ratchet & Clank: Rift Apart
Resident Evil: Village
Death Stranding Director's Cut
Kena: Bridge Of Spirits

 

 

Nintendo Game of the Year
New Pokemon Snap
Neo: The World Ends with You
Monster Hunter Rise
Bravely Default 2
WarioWare: Get It Together
Metroid Dread

 

Xbox Game of the Year
Lost Judgment
The Ascent
Psychonauts 2
Microsoft Flight Simulator
The Artful Escape
12 Minutes

 

 

Best Gaming Hardware
PS5
Xbox Series X
Xbox Series S
NVIDIA GeForce RTX 3080
Nintendo Switch OLED
WD_BLACK SN850 NVMe SSD

 

 

Still Playing Award
Apex Legends
Call of Duty: Warzone
Final Fantasy 14
Destiny 2
GTA Online
Genshin Impact
Fortnite
Tom Clancy's Rainbow Six Siege
Rocket League
Counter-Strike: Global Offensive

 

Most Wanted Game
God of War: Ragnarok
Horizon Forbidden West
Halo Infinite
Marvel's Midnight Suns
GTA V: Enhanced Edition
Skate 4
Elden Ring
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2
Pokemon Legends: Arceus
Starfield
Gotham Knights

 

 

Ultimate Game of the Year
Deathloop
Psychonauts 2
Resident Evil Village
Ratchet and Clank
Wildermyth
Hitman 3
The Forgotten City
It Takes Two
Metroid Dread
Mass Effect Legendary Edition

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MBeniek napisał:
8 godzin temu, Czoperrr napisał:

Spójrz na takie Uncharted, Nathan radośnie zabija tam o wiele więcej ludzi niż robi to Lara.

No tak, ale Uncharted było takie od początku (strzelanką TPP). A i tak jak się porówna jedynkę z ostatnią częścią to widać, że ND zaczęło więcej uwagi poświęcać eksploracji/zagadkom/itp. A jak się popatrzy na serię TR to było właśnie na odwrót. Już nawet nie mówiąc o pierwszych częściach od core desing, tylko np. trylogia Legend w porównaniu do tych najnowszych odsłon.

No dokładnie. U4 to zdecydowanie najwięcej eksploracji i zagadek z serii. Przecież nawet tu na forum niektórzy narzekali, że czasami za mało akcji, za wolne tempo itd. Dla mnie to bardzo dobry kierunek (typowych strzelanek jest od uja). No i jak widać, w sprzedaży jednak to nie przeszkadza. 


Co do Tomba to jakby nie było

najlepsze elementy nowych serii to właśnie grobowce. Bardzo fajne, szczególnie w ostatniej odsłonie. Ja tam każdą cześć ogrywałem z przyjemnością. 
 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.