Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Nintendo podało listę najlepiej sprzedających się indyków w eshopie.

  • Stardew Valley
  • Hollow Knight
  • Overcooked 2
  • Undertale
  • Dead Cells
  • Enter the Gungeon
  • Graceful Explosion Machine
  • Celeste
  • Golf Story
  • Overcooked

Na liście nie ma Shovel Knight, który do kwietnia 2018 roku poszedł na Switchu w 370 tysiącach egzemplarzy. 

 

Wyczytałem coś jeszcze: Enter The Gungeon niedawno przebił na Switchu milion egzemplarzy. Wychodzi na to, że co najmniej 6 indyków wykręciło na Switchu ponad milion :o

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Sprytne zagranie mieć 3 systemy z taką samą biblioteką w 3 różnych segmentach(Stacjonarka, hybryda i handheld). Przypuszczam, że będą ludzie którzy będą mieli wersję mocniejszą do grania tylko w docku i najtańszą do zabierania ze sobą. Mocniejsza będzie pewnie miała totalnie beznadziejny czas pracy na baterii, a najtańsza dostosowana tylko do grania samemu(ewentualnie po sieci) no i nie będzie bajerów jak hd rumble i nfc w kontrolerach.    

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Dante2212 napisał:

Sprytne zagranie mieć 3 systemy z taką samą biblioteką w 3 różnych segmentach(Stacjonarka, hybryda i handheld). Przypuszczam, że będą ludzie którzy będą mieli wersję mocniejszą do grania tylko w docku i najtańszą do zabierania ze sobą. Mocniejsza będzie pewnie miała totalnie beznadziejny czas pracy na baterii, a najtańsza dostosowana tylko do grania samemu(ewentualnie po sieci) no i nie będzie bajerów jak hd rumble i nfc w kontrolerach.    

Nintendo chce aby ludzie tak myśleli. Nie ma segmentu hybryd. Zrobili mocniejszego handela z możliwością podpięcia do TV i nagle można reklamować "nowy segment". Nie dajmy się zwariować.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, szczudel napisał:

Nintendo chce aby ludzie tak myśleli. Nie ma segmentu hybryd. Zrobili mocniejszego handela z możliwością podpięcia do TV i nagle można reklamować "nowy segment". Nie dajmy się zwariować.

 

 

Tylko, że switch to jest nowy segment przez swoje ograniczenia. Switch nie jest bardzo dobrą konsolą przenośną ani stacjonarką. Stacjonarką z powodu braku wystarczającej mocy, a handheldem z powodu niezbyt kompaktowych rozmiarów, kiepskiej pracy na baterii przy bardziej wymagających tytułach czy niezbyt dobrego skalowania gier do trybu handheld(m.in. Xenoblade Chronicles 2 + tytuły które potrafią mieć za małe ikonki bądź teksty żeby komfortowo grać) i tutaj od siebie w 100% mogę dodać, że część biblioteki(z naciskiem na trójwymiarowe gry akcji) po prostu jest skrajnie nieprzyjazna przy ogrywaniu w podróży(zbyt duża liczba bodźców z gry jak i z zewnątrz jednocześnie może bardzo szybko zmęczyć).     

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ukukuki napisał:

Niby jakie gry męczą w trybie handheld? Ja switcha miałem raz w stacji dokujacej a tak gram przenośne i jakoś problemów nie widzę. 

Obie Bayonetty czy Pokken były podczas jazdy pociągiem były dla mnie nieprzyjemne i po 15-20 minutach musiałem przerwać(dodałem to są indywidualne objawy tak jak przy grach VR nie każdy będzie się czuł tak samo).   

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Dante2212 napisał:

Tylko, że switch to jest nowy segment przez swoje ograniczenia. Switch nie jest bardzo dobrą konsolą przenośną ani stacjonarką. Stacjonarką z powodu braku wystarczającej mocy, a handheldem z powodu niezbyt kompaktowych rozmiarów, kiepskiej pracy na baterii przy bardziej wymagających tytułach czy niezbyt dobrego skalowania gier do trybu handheld(m.in. Xenoblade Chronicles 2 + tytuły które potrafią mieć za małe ikonki bądź teksty żeby komfortowo grać) i tutaj od siebie w 100% mogę dodać, że część biblioteki(z naciskiem na trójwymiarowe gry akcji) po prostu jest skrajnie nieprzyjazna przy ogrywaniu w podróży(zbyt duża liczba bodźców z gry jak i z zewnątrz jednocześnie może bardzo szybko zmęczyć).     

Dobre argumenty, jednak nie przekonują mnie. To trochę jak z klasyfikacją gier. RPGa można nazwać "pokemonowatym", ale to nie znaczy, ze jest to nowa gałąź. Tą hybrydowość widziałbym raczej jako podgrupę. Teraz owszem pojawia się problem diamentu bo relacja jest do obu, ale to nadal nijak mi się łapie na nowy standard.

Co więcej N swego czasu odbiło w bok od konsol Sony i MS. Konsekwentnie w tą inność szło. Tak własnie postrzegam Switcha, jako stacjonarkę gdzie bzikiem jest możliwość wzięcia jej do plecaka. A jak wiemy, żaden zdrowy marketingowiec nie powstrzyma się od użycia słów "pierwsza w historii..." toteż hybrydę się nam na siłę wciska jako coś noweg, chociaż jakiś tego namiastek był w postaci Remote Play, a zaraz będzie jako granie w chmurze.

Osobiście wyrosłem z handelów. Tzn nie, że się z nich wywodzę, ani nie, że to zabawka dla dzieci, tylko że mój styl życia nie umożliwia mi mobilnego grania, a jak już jestem w domu to wolę grać z padem w rękach a nie ekranem. Owszem są takie chwile gdy mobilność robi różnicę, np w chorobie ( w której dla przykładu grałem na Vicie w Wiedźmina 3) lub na wakacjach, jednak koniec końców handel to już nie moja broszka.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ciekawie sie dzieje w Switchowym poletku, bo dwóch rewizji w jednym roku nikt sie chyba nie spodziewal.

Wiadomix to sa plotki, ale jeśli to sie potwierdzi, to znaczy ze ktostam w Nintendo podziela mój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, NemoKOF napisał:

Jeśli nie zabiorą możliwości używania najmniejszej wersji na TV (np kabel do docka, sam tak używałem konsoli żeby jej nie rysować) to chętnie bym wziął switcha bez odczepianych kontrolerów i rumble w form factor 3DSa (składanego) :fsg:

 

I na dole, zamiast drugiego ekranu, puste pole? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.