Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Troche zabrzmiało jak byś postrzegał CEO Nintendo jako super evil masterminda, ktory ma spisany na kolorowych karteczkach plan przejęcia wladzy nad światem. Sytuacja z Nintendo jest prosta. Wiedzą, że ich eksy to ich największy atut. Wiedzą, że gry takie jak BotW sprzedają im miliony konsol. Wiedzą, że Switch sprzedaje się niesamowicie dobrze i dodatkowe nowe gierki lepiej trzymać na czasy kiedy sprzedaż zacznie lekko spadać. 

 

VC umarło bo potrzebowali oferować coś w ramach swojego abo i na dodatek wyróżniać się na tle konkurencji. Dodatkowo już podczas kariery WiiU i 3DS gracze mocno hejtowali, że musza po raz kolejny kupowac te same klasyki bo nic do konta przypisywane nie było. Zamiast ryzykowac dodatkowy hejt poszli z klasykami w abonament. Inna sprawa, że nawet poza abo jest poteżna ilośc retro gierek jakie mozna kupić więc na to już bym nie narzekał. 

 

Osobiście obstawiam, że największe bomby szykowane są już jako cross gen z następcą switcha. Ewentualni rusza już produkcja exów na nową zabawkę. Switch zrobił swoje. Teraz powoli będa zbroić sie w exy na wypadek jak by cos znowu dział PR zjebał i casuale nie rzucili się na S2 tak jak nie zrobili tego na WiiU. 

Odnośnik do komentarza

Tutaj pojawi się jedno małe ale - casual kupujący nintendo nie wymienia tak często konsoli jak gracz u sony/ms'a. Sprzedadzą ze 120 m switchy, zapowiedzą nowy model i tak jak piszesz większość gier będzie musiała być crossgeneracyjna. Zobaczymy :) Aktualnie siedzą na kurze znoszącej złote jajka. Ale taka zelda 2 czy nowy Metroid na nową konsole na pewno wielu by zachęcił.

Odnośnik do komentarza

Coś czuję, że rok startowy nowej konsoli Nintendo to będzie Metroid Prime 4, nowe Mario 3D i nowy Mario Kart, ale na obecną generację dostaniemy jeszcze Zeldę 2D, sequel BoTW, Splatoon 3, Donkey Konga 2D, Bayonettę 3, remake Pokemon Pearl/Diamond, kolejną generację Pokemonów, nowe Mario Party, nową grę od Monolith Soft i kilka mniejszych tytułów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.02.2021 o 09:44, Bzduras napisał:

Mam okazję ograć kawałek historii, który mnie ominął i nie będę się na to zżymać, bo i tak to nic nie zmieni.

 

 

 

Ja może w końcu ogram Mario 64, bo robię chyba 4 podejście. Zawsze dochodziłem w okolice 60-70 gwiazdek. Konsole musiałem oddać koledze. Dalsze granie na DS nie miało sensu przez kamerę. Potem mi wyskoczył format na kompie i poszedł rom w kosmos. 4 podejście robię :) 

OOT ograłem na 3DS dopiero. 

SS przyjmę dayone, jeszcze TP bym przyjął. Dużo "komórkowego" gówna na switchu który mnie akurat nie interesuję. Ale te starocie chętnie ogram. A Ty jeszcze masz gry z Wiiu. Toad, Donkey Kong itp :banderas:

 

 

Niech mi dadzą na koniec Switcha Golden Sun, bo ta 3 z DS taka se. Ale coś na poziomie jedyneczki bym przyjął. Potem może być nowy rok, nowa konsola i nowy Metroid. Dla śpiochów Metroid HD dla nadrobienia. Piękny start konsoli.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, pawelgr5 napisał:

Troche zabrzmiało jak byś postrzegał CEO Nintendo jako super evil masterminda, ktory ma spisany na kolorowych karteczkach plan przejęcia wladzy nad światem. Sytuacja z Nintendo jest prosta. Wiedzą, że ich eksy to ich największy atut. Wiedzą, że gry takie jak BotW sprzedają im miliony konsol. Wiedzą, że Switch sprzedaje się niesamowicie dobrze i dodatkowe nowe gierki lepiej trzymać na czasy kiedy sprzedaż zacznie lekko spadać. 

 

VC umarło bo potrzebowali oferować coś w ramach swojego abo i na dodatek wyróżniać się na tle konkurencji. Dodatkowo już podczas kariery WiiU i 3DS gracze mocno hejtowali, że musza po raz kolejny kupowac te same klasyki bo nic do konta przypisywane nie było. Zamiast ryzykowac dodatkowy hejt poszli z klasykami w abonament. Inna sprawa, że nawet poza abo jest poteżna ilośc retro gierek jakie mozna kupić więc na to już bym nie narzekał. 

 

 

Kontrola nad światem? No jak sprzedadzą pewnie grubo ponad 100mln konsol na całym świecie, to przez przypadek? Chyba jakieś tam plany mają?:)

 

Taa, VC zlikwidowali bo gracze by byli rozeźleni, że trzeba kupić setny raz to samo. Żeby temu zapobiec, wprowadzili po raz setny gry z dwóch najstarszych konsol, w formie wypożyczenia xD

 

Mało mnie interesują ich sposoby robienia hajsu. Im więcej go robią tym gorzej dla mnie jako konsumenta jak widać. Wiem, że kiedyś robili go głownie na niezawodnych konsolach z mnóstwem nowatorskich, ekskluzywnych gier. Teraz robią go w odwrotny sposób i nie mam zamiaru tego chwalić.

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

Problemem jest duża ilość portów dla fanów Nintendo, jak ktoś nie miał WiiU to konsola bajka. Ja jestem mega zadowolony chociaż powoli zaczyna mnie denerwować brak nowego DK, Metroida i czegoś dla starszych graczy. 

 

Nintendo to zamordyści jak są na fali nic nowego od czasów NESa. Tylko wtedy gnębili wydawców a teraz po prostu zlewają pewne trędy. Na VC to wydymali miliony graczy którzy zostawili tam kupę hajsu a niedługo stracą dostęp do usługi. U konkurencji jak kupisz gierkę na cyfrowej platformie to na nastepnej konsoli również w nią pograsz. A u Nintendo płać jeszcze raz :) Dla mnie to jest mega słabe i zwyczajne dymanie konsumentów. A tłumaczenie ,że oni nie ogarniają online dla mnie jest słabe, oni dobrze wiedzą co robią. Szkoda im hajsu na inwestowanie w takie rzeczy. Lepiej dymać swoich użytkowników przy okazji nowej konsoli. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@roivas no przecież Ci napisałem jakie mają plany: absolutne minimum byle utrzymac sprzedaż a reszta ma być trzymana na wypadek kłopocików. Co do VC to znaleźli sposób żeby zaoferowac to samo w lekko zmienionej formie i móc bezkarnie kosić hajs w nieskonczoność (źle to ująłem ale coś w tym stylu). Hejt był i jest na to jak obecnie wyglada dostęp do klasyków z NESa i SNES. Osobiście wolę takie śmieszne abo z pełnym dostępem do wszystkiego niż po raz kolejny kupować te gierki osobno (na 3DS kupiłem około 20 tytułów w VC i w sumie to żałuje bo sporo jest już w abo na wygodniejszej konsoli).

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, pawelgr5 napisał:

@roivasCo do VC to znaleźli sposób żeby zaoferowac to samo w lekko zmienionej formie i móc bezkarnie kosić hajs w nieskonczoność (źle to ująłem ale coś w tym stylu). Hejt był i jest na to jak obecnie wyglada dostęp do klasyków z NESa i SNES. Osobiście wolę takie śmieszne abo z pełnym dostępem do wszystkiego niż po raz kolejny kupować te gierki osobno (na 3DS kupiłem około 20 tytułów w VC i w sumie to żałuje bo sporo jest już w abo na wygodniejszej konsoli).

No absolutnie nie, VC na Wii U to też gry z Wii i + innych konsol, pomijając fakt, że na Switchu mogli to jeszcze rozwinąć. Porównywanie tego z wypożyczaniem gierek ze SNESa i NESa, to nieporozumienie.

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

No nie powiesz, że nie liczyłeś na Gamecuba w VC na Switchu. I że na Wii U było aż tak źle. Gry z Wii za 8 dych to był całkim spoko motyw jak na nich, pomyśl o Skyward Swordzie teraz itd;) Do tego bez żadnej pompy, VC sobie a nowe gry sobie wychodziły niezależnie.

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze to liczyłem, że dużo szybciej rozbudują NSO o dodatkowe platformy. Wii moga ogarnąć lajtowo bo joycony powinny spokojnie zastapić willoty. Na samym poczatku byłem gotów się zakładac, że po dwóch latach to będzie conajmniej NES, SNES, GB/GBC i GBA. Po cichu liczyłem na N64. Co do NGC to nintendo ma za duży potencjał na trzaskanie gówno remasterów jak Mario Sunshine. W tej generacji NGC w tej usłudze nie zobaczymy. Bedzie dobrze jak chociaż N64 wjedzie.

Odnośnik do komentarza

W ogóle nie żebym jakoś Niny usprawiedliwiał, ale IMO covid też ich mocno trzepnął. Mocno. Zwlaszcza, że to Japończycy. Zresztą nie tylko ich.

 

Poza tym cześć gier jako sequele nie ma sensu. MK9? Po co? Jak się 8 sprzedaje nadal jak powalone. 

 

Liczenie na switcha 2 w ciągu roku, dwóch.... Średnio widzę, bo będzie z wszelkich przecieków pro z 4k dlss. Więc po co? Już raczej płynne przejście na pro. Sami mówili i połowie cyklu życia. 

Pro zgrane pod premierę botw2 pewnie będzie.

 

Tak samo brak ogłoszenia WW, jak sie spekuluje jest po to, żeby ludzie na głodzie najpierw SS wzięli. 

 

Ja liczę że plotki o FE Echoes, Metroid 2D, Ace Attroneyach i DK się potwierdza. Do tego remake Poksów (błe) i mają ten rok. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zostawiam wam ściągawkę nadchodzących najciekawszych tytułów na słicza 

Pogrubionym zaznaczono exy

kursywą niepotwierdzone oficjalnie gry

nawiasy to najwyższa średnia na metacritic

 

Republique - 25 luty 2021

Bravely Default 2 - 26 luty 

Harvest Moon One World - 5 marzec 

Apex Legends - 9 marzec (89%)

Crash Bandicoot 4 It's About Time - 12 marzec (85%)

Kingdoms of Amalur Re-Reckoning - 16 marzec (81%)

Stubbs The Zombie in Rebel Without a Pulse - 16 marzec (75%)

Plants vs. Zombies Battle for Neighborville Complete Edition - 19 marzec (77%)

Tales from The Borderlands - 23 marzec (88%)

Arkham Horror Mother's Embrace - 23 marzec 

Monster Hunter Rise - 26 marzec

Star Wars Republic Commando - 6 kwiecien (78%)

The Legend of Heroes Trails of Cold Steel IV - 9 kwiecień (80%)

Moto GP 21 - 22 kwiecień 

New Pokemon Snap - 30 kwiecień

Knockout City - 21 maj

Ninja Gaiden Master Collection - 10 czerwiec

Mario Golf Super Rush - 26 czerwiec

The Legend of Zelda Skyward Sword - 16 lipiec

King's Bounty 2 - 24 sierpień

No More Heroes 3 - 27 sierpień

 

Produkcje bez potwierdzonych dat premier

 

Tony Hawk Pro Skater 1+2 - 2021 (89%)

Shadow Man Remastered - 2021

Serial Cleaners - 2021

Quantum League - 2021

UBOAT - 2021

Those Who Remain - 2021 (59%)

Finding Paradise - 2021 (81%)

Dusk - 2021 (88%)

the Good Life - 2021

Kingpin Reloaded - 2021

Dangerous Driving 2  - 2021

Port Royale 4 -  2021 (83%)

Hazel Sky - 2021

Spelunky - 2021 (90%)

Spelunky 2 - 2021 (91%)

Quantum Suicide - 2021

Roller Champions - 2021

Blade Runner - 2021

Diablo 2 Resurrected - 2021 (88%)

Hollow Knight Silksong - 2021

Disco Elysium - 2021 (91%)

Metroid Prime Trilogy - 2021 (91%)

The Legend of Zelda Breath of The Wild 2 - 2021

The Lord of The Rings Gollum - 2021

Star Wars Hunters - 2021

Cuphead The Dealicious Last Course - 2021

The Pedestrian - 2021 (84%)

Outer Wilds - 2021 (85%)

Courious Expedition 2 - 2021

Hollow 2 - 2021

Maneater - 2021 (71%)

Digimon Survive - 2021

Shin Megami Tensei 3 Nocturne HD Remaster - 2021

Shin Megami Tensei 5 - 2021

Subnautica / Below Zero - 2021 (87%)

Leisure Suit Larry Wet Dream Dry Twice - 2021

Pillars of Eternity 2 Deadfire - 2021 (88%)

Fall Guys Ultimate Knockout - 2021 (81%)

XIII Remake - 2021 (39%)

Stanley Parable Ultra Deluxe - 2021 (88%)

Eastward - 2021

Monster Hunter Stories 2 Wings of Ruin - 2021

Genshin Impact - 2021 (84%)

Evil Dead The Game - 2021

Baldo - 2021

NEO: The World Ends With You - 2021

Toy Soldiers 2 Finest Hour - 2021

Axiom Verge 2 - 2021

Blood Bowl 3 - 2021

YS 9 Monstrum Nox - 2021 (80%)

Pokemon Diamond Pearl Remake - 2021

Shovel Knight Pocket Dungeon - 2021

El Hijo - 2021

Windjammers 2 - 2021

World War Z - 2021 (73%)

Snowrunner - 2021 (81%)

Fear Effect Reinvented - 2021

Sky Children of the Light- 2021 (82%)

WRC 9 - 2021 (81%)

Rico London - 2021

Mafia Trilogy - 2021/2022

Resident Evil Outrage (Revelations 3) - 2022

Project Triangle Strategy - 2022

Splatoon 3 - 2022

Overwatch 2 - 2022

Bayonetta 3 - 2022

Pikmin 4 - 2022

SkateBIRD - 2022

Wolfenstein 3 -2022

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...