Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Beka z osób które czekały z zakupem switcha na wersję Pro xD Ładnie Nintendo rucha fanów wymieniając tylko ekran, niech jeszcze pady mają te same problemy z analogami. No co za firma. 

 

No ja i tak się przesiądę bo 90% gram przenośnie. Wleci day one. Konsola dalej nie ma rozwijanego softu i jest w tyle za 3DSem jeśli chodzi o funkcje. Teraz gierki będą szarpać na oledzie zamiast na na LCD, jednak nauczony doświadczeniem kupuję już tylko gierki które śmigają w 60 klatkach w trybie przenośnym żeby się nie denerwować. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie czuję się wyruchany , przecież nie musze wymieniać a jak ktoś czekał to kupi oleda z większa baterią i tyle. Chyba nie liczyliście na 4k? Nie czaję tej zawiści. Przecież nic nie jest wymuszone. Wszystko będzie działało tak samo na obu sprzetach ot rewizja. No ale jak wy informacje o PRO bierzecie od insiderów z twiterra to xD

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ciekawe co teraz 'insajderzy' z twittera zamieszczają, bo non stop twierdzili o mocy podobnej do PS4 Pro, DLSS, 4k i innych cudach a Nintendo wydaję konsolę która tak powinna wyglądać/działać na premierę 4 lata temu. Z drugiej strony pod koniec 2022 będzie już 5.5 roku od premiery Switcha więc może czas najwyższy na Switcha 2 wraz z premierą Zeldy BOTW2.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, devilbot napisał:

Ja nie czuję się wyruchany , przecież nie musze wymieniać a jak ktoś czekał to kupi oleda z większa baterią i tyle. Chyba nie liczyliście na 4k? Nie czaję tej zawiści. Przecież nic nie jest wymuszone. Wszystko będzie działało tak samo na obu sprzetach ot rewizja. No ale jak wy informacje o PRO bierzecie od insiderów z twiterra to xD

 

Od Nintendo generalnie nie można wymagać, bo robią absolutne minimum, ale nie dziwię się, że niektórym to może nie wystarczać. :dunno: 

3 minuty temu, łom napisał:

Z drugiej strony pod koniec 2022 będzie już 5.5 roku od premiery Switcha więc może czas najwyższy na Switcha 2 wraz z premierą Zeldy BOTW2.

 

Nie ma opcji, będą doić do nieprzytomności tego Switcha. Oprócz tego, że i tak ludzie kupują Nintendo głównie dla Nintendo to jest jeszcze cała biblioteka Wii, Gacka i kilka IP z N64 do sprzedania. Switch 2 dopiero w połowie dziewiątej generacji.

Odnośnik do komentarza

Nintendo nie wyda Switcha Pro. Czemu? Bo nie musi. Switch sprzedaje się astronomicznie. Jego przenośność w dobie zapracowanego pokolenia lat 80-90 trafia idealnie w potrzeby, a możliwość podłączenia w wolnych chwilach jako stacjonarki, tylko dobija targu. I ten układ gwarantuje jeszcze wiele lat dobrej sprzedaży.

 

Nintendo nie musi jeszcze z dwóch innych powodów. Mają swoje studia blisko i one po prostu robią gry pod jedną konfigurację. Nie muszą martwić się o to "że mocy braknie", bo po prostu szyją na miarę. Fani zaś cenią jakość gameplay'u.

Druga sprawa, to przedłużona 9 generacja i jej wymuszona trochę warunkami globalnymi cross-genowość. Póki będą porty na 9 generację, póty będą też porty 3rd party AAA na Switcha. Tylko, że to jest końcówka i nie widzę powodu by pakować się w Switcha Pro na tym etapie. Switch Pro byłby pewnie i tak za słaby na 10 generację.

 

IMO Nintendo musi powoli myśleć o następcy Switcha, który wbije się jakoś w tą 10 generację i nie będzie się najlepiej musiał bić z PS5 i XSX. Bo wtedy Nintendo włącza tryb z tego antycznego mema pt. "It prints money" ;)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MBeniek napisał:

 

 

Doyebali do pieca, że aż zgasło:pawel:

 

Rozumiem yebanie ludzi na wersjach Pro w przypadku MS i Sony, bo jednak moc konsol większa, ale dawać się ruchać przez Nintendo, to już chyba syndrom sztokholmski. Trzy te same konsole z różnymi wyświetlaczami:facepalm: Jedyny plus, że BOTW2 będzie taki sam na wszystkich urządzeniach.

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak ogólnie to vita oledowa to było cudeńko. Więc oledzik zawsze na plus. Ja gram raczej hybrydowo, pół na pół. Chociaż raczej ostatnio bardziej xsx i ps5. 

 

Martwi mnie za to czy poprawili te joycony i ogólnie jakość sprzętu. Pamiętam że na ekranie vity zdarzały się jakieś dziwne plamy czasem w zależności od modelu. Ale chyba już teraz nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza

Tylko chyba nikogo specyfikacja Switcha, bo tak jak napisał Mendrek - wszystko robią pod jedną konfigurację. Nintendo zawsze rewizje robiło w formie poprawki tego samego sprzętu, może z wyjątkiem kilku gier na wyłączność N3DSa. No więcej nie robią, bo nie muszą, a fakt, że poszli w OLED niż w lepszy HW to jak dla mnie lepsza decyzja (jako przyszłego nabywcy).

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Basior napisał:

Tak ogólnie to vita oledowa to było cudeńko. Więc oledzik zawsze na plus. Ja gram raczej hybrydowo, pół na pół. Chociaż raczej ostatnio bardziej xsx i ps5. 

 

Martwi mnie za to czy poprawili te joycony i ogólnie jakość sprzętu. Pamiętam że na ekranie vity zdarzały się jakieś dziwne plamy czasem w zależności od modelu. Ale chyba już teraz nie powinno być problemów.

 

Te plamy są widoczne na PS Vita tylko gdy ekran wyświetla czerń (np. podczas łoadingu gry) i jest podświetlony. W trakcie gry jest to niezauważalne. Generalnie dziwny (d)efekt ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kurde, powiem wam że jestem zawiedziony - a nie powinienem bo przecież Buddyści mawiają - obniż swe oczekiwania a nigdy nie będziesz zawiedziony - no ale kufa jak tu było nie nakręcać się na nowego Switch'a?

Miał być nowy procek

Więcej RAM'u

Większy i lepszy ekran

i z tego magicznego trójkąta został tylko jeden - zupełnie jak w tym żarciku ;)

 

Cena niby wydaje się akceptowalna - $349 - bo w tej cenie dostajemy ten sam procesor (czyli już trochę retro), taka sama ilość pamięci, trochę większy ekran w innej technologii (nie chcę pisać nowej, bo wiadomo że OLED z nami już od dawna jest), port LAN (z którego nie korzystam) i 64gb wewnętrznej pamięci - którą każdy i tak rozszerza z marszu kartami

 

3/10

 

 

Odnośnik do komentarza

A do czego Ci więcej ramu i procek? Chodzą gierki w stabilnych 30? chodzą :) 

To jest nintendo :) 

Przecież oni do dzisiaj nie ogarniają online,  ich sklep to wczesne playstation store, 5 lat przed xbox live. 

Oprócz tego będzie jeszcze kilka wydań konsol- Metroid pewnie wjedzie. 

Nowa konsola za 2 lata z nowym Metroidem 4, bo aktualnie cisza w temacie. Liczyłem na Zelde i nową konsole, ale Zelda będzie wcześniej. 

No czekam na ifixit jak rozkręci. A czuję, że analogi te same- przecież same joy cony też pięknie schodzą. 

Odnośnik do komentarza

Poniekąd rozumiem rozczarowanie osób, które z Nintendo/Switchem są od dłuższego czasu, bo w sumie nie ma tu jakiegoś konkretnego powodu do przesiadki.

 

Jednak ja się cieszę i zamawiam konsolkę w pre-orderze, jak się pojawi. Switcha nie mam, chciałem mieć, a to będzie dobry moment do zakupu. W październiku konsolka, w listopadzie Shin Megami Tensei V, w międzyczasie Tokyo Mirage Sessions i będzie co robić na długie godziny.

 

Gdyby jeszcze tylko gry były tańsze, a samo Nintendo bardziej pro-konsumenckie...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...