Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Daffy napisał:

Exy wg mnie były projektowane w większości pod przenośny styl konsoli, gry z multi w szczególności.

 

Ja jakoś tego nie czuję. Gimmick DSa polegał na tym, że był ten ekran dotykowy który diametralnie zmieniał sposób grania (czy to trzymając sprzęt jak książkę czy dodając sterowanie dotykiem), 3DS rozwinął ten koncept dodając 3D w standardzie które było już raczej kosmetyką (a czego się i tak ostatecznie pozbyto w części rewizji). Tutaj cały na biało wchodzi Switch - odczepiane joycony, multiplayer na jednym sprzęcie, hybrydowość.

 

No i nie zaskoczyło, bo sam sprzęt ma dwa joycony i stópkę, ale czy to wystarczy do multiplayera? Mam małe dłonie, a partyjki w mario kart raczej nie należały do najprzyjemniejszych z racji maciupeńkiego kontrolera. Jeśli chcemy pograć w Mario Party to i tak najlepiej jest podłączyć sprzęt do TV i tu też podłączyć normalne pady albo dokupić joycony, a to sprawia, że pod TV mamy po prostu słabą stacjonarkę. Brakuje mi czegoś co jak swojego czasu Wii Sports czy Snipperclips pokazałoby - patrzcie, o coś takiego trudno gdzieś indziej - idziemy raczej drogą PSV i dużych tytułów na małym ekranie. 

 

Ten cały wywód to tylko chęć wyrzucenia z siebie, że smuci mnie kierunek obrany przez Nintendo, a popularność Switcha raczej nie zapowiada żeby coś się zmieniło w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

No to jutro o 23 poznamy odpowiedź na kilka pytań ;)

 

Choć szczerze...duża część mnie chce by nie było już bomb co będzie sugerować że w 2024 będzie nas czekać następca.

 

W każdym bądź razie dla samej zeldy jutro oglądam z wywieszonym jęzorem 

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Juz wszystko co chcialem na Switchu dostałem, Xeno 3 (btw chyba nie doczlapie do tych 3 mln i może max co ugra to minimalne przebicie Xeno2, szkoda, bo seria zasluguje na dużą sprzedaż, ale dobre i to), Fire Emblemy i nowy pełnoprawny Monster Hunter (a nie tylko port z 3DSa, i Rise zaspokoił tą potrzebę z nawiązką). To taka moja topka. Z portów od third party (takich realnych) czekałem chyba tylko na Nier Automate wiec już też odhaczone. Także dla mnie już spokojnie konsola może być usypiana by robić miejsce następcy. Teraz jedynie wypatruję zaskoczeń jak Astral Chain w 2019.

 

Zrobiłem sobię liste co fajnie byloby zobaczyc jeszcze na Switchu, te mniej i te bardziej realne rzeczy, jak cos z tego się pojawi będę zadowolony:

 

-Advance Wars 1+2 - już chyba czas

-remake Fire Emblem 4 - wiadomo, zbyt wczesnie po premierze Engage by już zapowiadac remake, ale może w tym roku się uda, wg plotek pracowali równolegle

-Chrono Trigger - zwykły port z DSa wystarczy

-info o story DLC do Xeno 3

-Xenoblade X - kupilem specjalnie WiiU dla tej gry i pograłem może z 20h... na Switchu jakoś przyjemniej by się grało

-remake Xenogears - mogłoby być takim zaskoczeniem jak remake Live A Live rok temu

-Game Boy Advance w ramach NSO - nawet w ramach Extension Pack

-gameplay trailer z Hogwarts Legacy- tworcy chwalili się że bedzie grywalne wiec mogliby coś pokazać czy warto czekać (biore na Xboxa, ale jak wersja switchowa bedzie w miarę to ją też wezmę) 

 

Chyba tyle, o Zeldzie nie musze wspominac bo to pewniak na ten rok. Czekam jeszcze w tym roku na Octopatha II, jedynka co prawda mnie wynudziła i jeszcze jej nie skończyłem, ale nie można odmowic jej uroku, a dwójka wydaje się rozbudowywać pomysły poprzedniczki więc dam szansę, ale akurat czasu antenowego w Directcie wolalbym żeby nie marnowali a tą grę. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja liczę, że na Switchu dostanę jeszcze:

 

- nowego 2D platformera z Mario, Donkey Kongiem lub Wario. Pierwsze dwie serie dostały tylko port z WiiU (Był co prawda świetny Super Mario Maker 2, ale to jednak bardziej edytor) Wario nie dostał nawet tego, a Wario Land 5 lub remake części z Virtual Boy to mógłby być hit

- port Wind Waker HD (ale to nie na najbliższym ND, bo tam będą chcieli, żeby fani Zeldy byli skupieni wyłącznie na Tears of Kingdom)

- Advance Wars 1+2 

- remake Pokemon Black/White lub Pokemon Arceus 2(albo nową wersję jedynki w stylu Yellow/Crystal/Platinum)

 

Oprócz tego oczywiście ogram Tears of The Kingdom i DLC do Xenoblade Chronicles 3.

 

Natomiast remaster (nie port) Xenoblade Chronicles X, nową Zeldę 2D (lub remake którejś Zeldy 2D), nowe Mario 3D i Mario Kart 9 poproszę już na nowy system

 

Odnośnik do komentarza

Na bank będzie data premiery advance wars i info o tym spinoffie bayonetty bo za chwilę premiera a nic o gierce niewiadomo. No i Metroid wg mnie bankowo tylko pewnie remake lub remaster, a nie 4. Jakbym miał wybierać co bym jeszcze chciał na switchu to jakaś platformówkę 2d np nowy Marian równolegle do filmu albo Donkey. Pełnoprawnego Mariana 3d to już niech sobie zostawią na nextgena.

 

Z serii co nigdy nie grałem, a mogliby reanimować to f-zero, tym bardziej że pustki po wipeoucie nikomu nawet nie chce się zagospodarować.

 

No i ciekawe czy jutro dużo odkryją z Zeldy czy tylko trailer i detale dopiero na dedykowanym directie.

 

Nowy pełnoprawny fire emblem, Mario kart9, nowy animal crossing, Mario 3D, cokolwiek od monolith czy nawet ten Metroid 4 to niech oni już zostawią na next gena

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, funditto napisał:

Ja liczę, że na Switchu dostanę jeszcze:

- port Wind Waker HD (ale to nie na najbliższym ND, bo tam będą chcieli, żeby fani Zeldy byli skupieni wyłącznie na Tears of Kingdom)

- remake Pokemon Black/White lub Pokemon Arceus 2(albo nową wersję jedynki w stylu Yellow/Crystal/Platinum)

 

Tak, Wind Waker HD też bym sprawdził. Ta decyzja jest naprawdę dziwna, że ta gra jest nigdzie niedostępna, to tak jakby Microsoft blokowało wypuszczenie gry Halo. Tak samo niezrozumiałe jest  to, że nie można kupić wspomnianych Pokemonów Yellow albo Fire Red w eShopie. Może bym w nie nie grał jakoś namiętnie i pewnie nawet bym do połowy nie doszedł ale tak dla funu bym odpalił na chwilę, zobaczył jak się w to grało w dzieciństwie. W te nowe Pokemony to zupełnie nie chce mi się grać, nawet ich nie znam i są w 3D.

Edytowane przez KJL
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:


Próbowałeś już Fast RMX i Redouta?

Fast RMX ograłem chwilę po zakupie switcha bo to jakoś wychodziło w okolicach premiery sprzętu, fajny jest ale czuć że indyk. Redout mam na decku i jakoś mi nie lezy

 

No i co też ważne, taki f-zero gwarantowałby ruch na serwerach, a taki np fast RMX był martwy online już na premierę, do tego był tragiczny jeśli chodzi w ogóle o tryb sieciowy 

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Wybitny sukces monopolisty rynku handheldów.

Sami do tej sytuacji doprowadzili bo wykosili pięknie konkurencję, która jak w przypadku vity przypominała pobicie osoby niepełnosprawnej. Już nikt na poważnie konsolą prócz Nintendo w ten segment nie wejdzie, zostanie Nintendo, przenośne pc jak deck czy chińskie odpowiedniki i komórki. Ewentualnie ktoś może puści coś do streamingu ale to będzie folklor sprzedażowy.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Daffy napisał:

Sami do tej sytuacji doprowadzili bo wykosili pięknie konkurencję, która jak w przypadku vity przypominała pobicie osoby niepełnosprawnej.


Śmierć Vity to przykry, niefortunny zbieg wydarzeń i okoliczności. Patrząc na to że głównym zarzutem przeciw niej było to, że jest czymś w rodzaju słabszej stacjonarki (jesli chodzi o gry) to, patrząc na bibliotekę Switcha, dzisiaj poradziłaby sobie znacznie lepiej.

 

no ale cóż, gloria victis, Nintendo dej trylogię Prime, bo nie wytrzymię! :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...