Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że kumpel ma na spylenie wersję PL, więc może się nawrócę. Nie grałem chwilę w sandboxy to a nuż zasmakuje mi łażenie po mapie... crafting...

 

...zbieranie roślinek...

 

..levelovanie i skill-tree.... :burp:

 

Tylko czy wie ktoś, czy ten sejw z wersji anglojęzycznej będzie kompatybilny z wydaniem na Polskę? Tamten nie miał dubu PL, tylko angielski.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, SlimShady napisał:

Goryle jeszcze nie sa w tej najwyższej lidze studiów z Sony, ale sa coraz bliżej.

 

Dla mnie zdecydowanie weszli tym tytułem, bo jeśli nie oni to kto? Kto niby tworzy tę mityczną "najwyższą ligę" - Naughty Dog? Koniec listy?
Horizon jest dla mnie najlepszym tytułem 2017 roku, najmocniejsze uderzenie, zaskoczenie i co tam jeszcze "the best" - uwielbiam Aloy, tę historię i wykreowany świat.

Zgadzam się, że ciężko będzie znów błysnąć historią w sequelu i to w sumie moja największa obawa, jeśli kiedyś do niego dojdzie.
Choć zawsze można pobawić się w takiego "Tomb Raidera" i odkrywać więcej sekretów "pradawnych", choć jak pokazał The Frozen Wilds - średnio to wychodzi i na pewno już tak porywającej opowieści jak ta odkrywająca genezę Zero Dawn już nie dostaniemy.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to tytuł, który będzie pamiętany latami jak gry ND czy SSM, jest dobry ale nie jest to nowa jakość. 2017 był zbyt mocny żeby nominować HZD do gry roku w innej kategorii niż grafika, ale jak uważasz ze klejnot to Ci nie bronie.

 

Apropo The Frozen Wilds-  dodatek zajal gdzies z 22h(rzadko korzystałem z szybkiej podrozy), historia to poniekąd recykling tego co było w podstawce i tak samo jak tam(wspolczesnosc) tutaj tez nie była zbyt pasjonujaca. Na plus nieco lepsze postaci i misje poboczne(np. tama), plus kilka fajnych broni i trochę zagadek.

Generalnie najwieksza robote robi park Yellowstone (kolorowe oczka, gejzery itd.) i najlepszy snieg ever jaki był w grach. Kozacko wygląda jak pada a jeszcze lepiej jak robi sie w nim slady, sa nawet takie szczegoly jak trawa pod śniegiem.  Tym bardziej robi to wraznie, ze to jest sandbox i działa to tak jak trzeba nawet na ps4 , wiec to nie konsole sa za slabe, tylko  inni tworcy zbyt slabi/leniwi...........albo zbyt biedni.

Można nawet podpisywać się w wodzie, ale i tak najbardziej zaskoczyla mnie możliwość destrukcji tafli lodu na pojedyncze kry lodowe, która maja swoja wlasna fizyke.

Naprawde to było niezłe jak krokodyl sobie płynie i nagle zaczyna kłąpac, a lód się załamuje, takie przywiązanie do szczegolow bardziej sobie cenie niż grafikę.

Z nowych maszyn robote robi misiek,a ten ogniarz to nie wiem czy to nie jest stara maszyna, tylko z innym zestawem ruchow(co nie zmienia faktu ze daje w kosc).

Dodatek tez ma zauważalnie wyższy poziom trudności, bo nie jest lekko.

 

Zawiodlem się na tym, ze kolejny raz napaliłem się w grze na klimatyczny widok 

Spoiler

wulkanu(tak jak w U4)i liczyłem, ze dopier.dolą do pieca  i może będzie jakas erupcja wulkanu, a  skonczylo się dosyc zwyczajnie. Choc wulkan zniknal z pola widzenia, nie wiem jakim cudem, ale dobra.............tzn niby została ta baza znisczona, ale w ogole tego nie poczułem.

Dodatek jest calkiem ok i warto go obczaic jak ktoś lubi podstawke, ale nie jest to poziom dodatkow do Wiecha, GTA, Bloodoborne'a czy nawet ostatniego Uncharted.

 

 

P.S. Polecam biegac sprintem i robic wślizgi, licze ze taki sam snieg będzie w nowym GOW, tylko ze w nieco innym kolorze.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Square napisał:

Ciężko powiedzieć, bo dla EU są trzy wersje.

 


Nie wiem już, którą z nich miałem - to była opcja z okładką DE i grą ANG. Niestety ku przestrodze innym, wersja PL nie widzi sejwów - pożyczyłem od ziomka na próbę, ale w tym wypadku nie zaczynam od zera.

:( 

Może poczekam aż Complete edition będzie w znośnej cenie za pół roku.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, SlimShady napisał:

O co chodzi z tymi zapisamii, których nie można odczytac i niby sa naprawiane? Jest ich chyba z 7, a tylko część sama się naprawila. Jak można te uszkodzone wiadomości odczytac?

Z tego co pamiętam to tych naprawionych jest tyle ile uszkodzonych. Sprawdź jeszcze raz, ja jak nie zapomnę to też zerknę.

 

@_Red_ wersję chyba tylko sprawdzisz kopiując save na pena i nazwie folderu, przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.01.2018 o 18:35, Metoda napisał:

Oesu, jaki to jest kasztan. Graficznie gniecie jajca, ale gejplejowo, to czysta kalka sandboxów ubi. Pograłem 3 h i już mi się więcej nie chce.

 

Obniżyłem sobie poziom trudności, zdobyłem nieskończoną szybką podróż i od razu mi się przyjemniej spędza czas z tym tytułem, mimo wszystko ta historia intryguje, jak to się wszystko odjaniepawliło że maszyny zaczęły rządzić światem. Polecam :lapka:

Odnośnik do komentarza
Dodatki do Wieśka 3 zbyt wysoko podniosły poprzeczkę aby się tym zachwycać.
 



Co to ma za znaczenie? I nie.


Podobają mi się te wieże, wymuszają trochę skradanie i inne podejście. Do tego fajny motyw, że ten najlepszy pancerz traci moc. Trochę już pograłem i więcej biegam niż walczę, zobaczymy jak będzie dalej. Nie przeszkadza mi to, bo domyślam się, że dalej będzie inaczej. Sam świat został fajnie przygotowany, bałem się, że śnieg mnie szybko znudzi, ale tak nie jest. W nocy ekstra widoczki, w dzień trochę słońca, trochę śnieżycy gdzie widoczność siada, rewelka. Choć liczyłem, że nowa mapka będzie trochę większa.


e5e350157f16b401b5351e3340a72469.jpeg

61866e8fedf68aaeb91bc033d724e6d4.jpeg


Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...