Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie robię już pobocznych bo faktycznie ma się wrażenie, że się uczestniczy w "trudnych sprawach," tych ludzi. Spodobały mi się mocno walki z robotami, miałem taką sytuację, że walczyłem z tymi takimi wielkimi robotami w skażonej strefie co się wbijają pod ziemię i rzucają kamieniami, nagle po czasie do walki dołączyły te wielkie Behemothy i zaatakowały te maszyny trochę mi pomagając, mieliście też takie sytuacje? bo mnie wtedy zamurowało, to była wtedy moja najbardziej epicka walka w tej grze :D Mam nadzieję, że w kolejnej części poprawią trochę animacje i mimikę bohaterów, no i żeby wątki poboczne były ciekawsze to skuszę się na pewno na drugą część:D

Edytowane przez Rotevil
Odnośnik do komentarza

Tak, zwykłe maszyny będą walczyć ze skażonymi jak dobrze pokombinujesz to możesz je zwabiać do nich i będą walczyć między sobą podobnie jak skazisz strzałą maszyny to będą się naparzać miedzy sobą, niestety na skażone to nie działa. Ale w późniejszych etapach gry są lokacje (te pustynne) gdzie maszyn jest sporo, na przykład tam gdzie są skażone behemoty. Fajnie się wówczas sprawdza strzała ze skażeniem bo skażona maszyn odwraca uwagę innych :)

Ja za pierwszym razem robiłem wszystkie poboczne, ale przy kolejnych już te smętne pomijałem.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, mario10 napisał:

Tak, zwykłe maszyny będą walczyć ze skażonymi jak dobrze pokombinujesz to możesz je zwabiać do nich i będą walczyć między sobą podobnie jak skazisz strzałą maszyny to będą się naparzać miedzy sobą, niestety na skażone to nie działa. Ale w późniejszych etapach gry są lokacje (te pustynne) gdzie maszyn jest sporo, na przykład tam gdzie są skażone behemoty. Fajnie się wówczas sprawdza strzała ze skażeniem bo skażona maszyn odwraca uwagę innych :)

Ja za pierwszym razem robiłem wszystkie poboczne, ale przy kolejnych już te smętne pomijałem.

A to dzięki za info, no to bardzo fajnie to zrobili, trochę się teraz pobawię tą taktyką :^

Odnośnik do komentarza

Ja też się przełamałem i zacząłem grać. Też dopiero za trzecim razem pykło. Bo początek jest o był nudny. Te brednie o klanach, które za mało się różnią. No kurde żeby jakiś podział rasowy albo nie wiem jedni mordy czerwone od jedzenia miedzi. A takto jakby ubrania zdjęli to zero różnicy. Język ten sam. Wierzenia jakieś takie pierdolowate.

 

A już jak:

Spoiler

Padła ta siostra dziwnobrodego to kekłem. Jakieś to takie, a teraz powiem historyjkę i jestem chora, bo łeb mam obandażowany. Szyją w bok i umieram. A bratu smutno, że jakby mu ktoś mięsnego jeże popsuł. Bo jakieś to żałosne. Albo jurny król lub te luje... 

Wątek maszyn spoko, ale na razie jakoś mnie nie zadziwił plot twistem, ale jestem po

Spoiler

Wieży co się okazuje, że roboty służyły do przekształcania biomasy i bycia peacekeeperami.

Ale. Dizajn maszyn, ich rozwalanie, widoczki, zabawa w potykacze, łuki, pułapki, napuszczanie jednych na drugich, rozwalanie czułych punktów. No cudo. Także te pozostałości cywilizacji...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra skończona, na liczniku 75h i 97,5%, zostało trochę logów, może jakiś ukryty zielony wykrzyknik, i jedna cholerna skóra z szopa.

No i dodatek.

Mimo że gra się fantastycznie to nie wiem czy po dodatku będę chciał od razu latać znowu po jeszcze pewnie większym świecie i zbierać roślinki w kontynuacji. Chyba skończę Kenę, Psychonauts 2 albo w końcu Somę.

 

 

Edytowane przez Rtooj
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gram sobie od kilku dni. Pierwsze co się rzuca w oczy... twarz małej Aloy. 

 

Na PC jest ten problem, czy ona na PS4 też wygląda jak mały upośledzony ogr? 

 

 

Czy to specjalnie, wizja artystyczna, czy bug? Bo śni mi się po nocach. Nie dziwne, że dostała kamieniem po japie, bo sam bym ją tak potraktował 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No są, ale nie aż tak. I zauważ, że w grze są dzieci a nie są tak niepokojące. A Aloy już od tego wieku niemowlęcego... budzi pewne emocje. 

 

Może taki był zamysł twórców. I teraz wrócili na "właściwe" tory z nowym wyglądem Aloy w Forbiden West 

 

 

Odnośnik do komentarza

No to kiepsko rozumiesz.

 

Jak pisałem, od kilku dni gram w grę, a największe wrażenie do tej pory zrobiła na mnie brzydka japa małej Aloy. Nieważne czy biegasz tym przez 20 minut, trauma pozostaje. Później jest lepiej

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rtooj napisał:

49?

Kurde a jaki lv?

Ja się bez sensu nie szlajałem a mam ponad 70 po podstawce. Lv 52 chyba. Zapisków nie szukałem.

59lv. Myślę, że tofeum za dobicie do 60ego będzie moim ostatnim. Pyszne danie ale już za dużo. 

Jedyne co na początku skipowałem to rozmowy jak już doczytałem co ktoś ma do powiedzenia. Później córa chciała oglądać jak gram, więc zmieniłem na polski język i musiałem słuchać każdej wypowiedzi do końca - bolało xD

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Gram sobie w dodatek i podobnie jak w podstawce nie rozumiem ludzi którzy pisali że zadania poboczne są nudne. W tej grze te zadania poboczne są czasami rozbudowane na równi z głównymi, uruchamianie tamy w dodatku najlepszym dowodem. Podobnie to zbieractwo nie polega często na wejście na jakąś tam skałę tylko w związku z tym jest często rozbudowany system linek i drabinek które pozwalają dojść do miejsc których normalnie byśmy nie zobaczyli a widoki są wspaniałe i gracz czuje się content że zebrał figurkę czy widoczek.

W dodatku zdecydowanie poprawili twarze i chyba efekty futra, czasami aż jestem zdziwiony że na ps5 była tylko łatka fps, wygląda to często niesamowicie, odbicia w mokrych powierzchniach przy gejzerach czy zbieranie wierzchnego lodu z wody przez Aloy robi wrażenie. Przede mną podróż do ryczącej Góry i nawet się zastanawiam czy jednak nie brać Horizona 2 na premierę, strasznie mnie ciekawi nawet bardziej od grafiki fabuła i nowe zabawki.

Czytałem gdzieś że mapa w FW ma być niewiele większa ale za to bardziej skondensowana.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Rtooj napisał:

Ostatnio 12 minutes, Forza 5, nowy Ratchet, Metroid Dread i Mario Party Superstars.

 

Niedoprecyzowałem, gra Sony oczywiście. :lapka: 

 

edit: 1/5 czyli w sumie i tak o jedna więcej niż się spodziewałem. :notbad: 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Niedoprecyzowałem, gra Sony oczywiście. :lapka: 

Ratchet, Spiderman Miles Morales, o Forspoken się bardzo boję bo ostatni gameplay jest tragiczny, pozostałe nie pamiętam, jak mi kolego napiszesz to chętnie dopiszę czy się nimi zachłystnąłem :)

 

35 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

 

edit: 1/5 czyli w sumie i tak o jedna więcej niż się spodziewałem. :notbad: 

 

No właśnie nie, spodziewałeś się zero, a uzyskałeś 20% w losowej wyliczance. Jeżeli chcesz to mogę wyrzucić Ratcheta byś miał lepszy dzień :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...