Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Level nie jest tak ważny jak dopakowana broń. Na szczęście sprzedawca jest już w pierwszej wiosce dodatku. Można tam dobiec omijając Ogniarza a surowce do zakupu broni łatwo jest zebrać.

 

Ja mam inną lipę. Chciałem sobie zagrać dodatek a zaraz po nim ultra hard a okazało się, że save mam na początku ng+. Dodatek już prawie kończę i chyba będę musiał polecieć fabułę gry do końca żeby ten ultra harda zacząć na kolejnym przejściu :/ @Square potwierdzasz ?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że możesz zacząć nowe NG+ w dowolnym momencie. Zapisz ręcznie aktualny postęp, potem w menu spróbuj odpalić NG+, takie coś powinno być możliwe, ewentualnie jak nie przejdzie to możesz zacząć NG+ na starym sejwie z podstawki, tym sposobem stracisz dostep do sprzętu z dodatku w nowej grze, ale zaoszczędzisz jedno całe przejście.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jako że od 2004 po sprzedaniu Psxa siedziałem na blaszaku, a ostatni blaszak pamieta premierę jeszcze ps3..... To mogłem sobie darować ogrywać na 11 letnim sprzęcie w tytuły wydane do 2018/2019. Nawet teraz obecnie mając obecnie nowszą jednostkę, ale z wiadomych rzeczy rynkowych, siedzę na nowym ze starą grafiką GTX660 wiele tytutłów to mogę pooglądać niż zagrac...

Dobre 3-4 lata temu już tliła mi się myśl o własnym kąciku konsolowych i dopiero po przeprowadzce 3 lata temu zaczęło wszystko po mału być realizowane. A to babci uzywany TV 39 calowy LED, który teraz u mnie jest, za te 250 złoty.
A to nie dawno do salonu Plazma 50 cali zamiast 37 cali, która trafiła do babci własnie. 50 chodza na Olx używane po te 1500-2000, nam sie udało za 650. Choć ma 6-7 lat to wystarczająco na zmiany w domu. Tak teraz na początku marca uzywany PROsiaczek za 1350, wiec komplet mam za 1600. Prosiaczek jak nówka, gdy chciałem wyczyscic z kurzu to pod pokrywą... wszystko nowością świeciło:blink: Konsola z końcówki 2020 była kupiona przez poprzedniego wlasciciela. Więc ma te 1.5 roku aż i jest tak czysta ze blyszczy lakierem na obudowie:blink:

Jakis tydzien po Ps4 zakupiłem 4 pudeleczka nowe po te 40 zloty. 1-3 Uncharted, Until Dawn, Last of Us i... Horizon.

Naczytałem się i ktoś mi rozczarowanie napisał tez NUUUDNAAA i żałuje zakupu....

Ja...Patrzę na licznik, a tu... 16h:ohmy: Pytanko, kiedy to zeszło:unknown:
Podeszłem do tytułu przez te opinie zwyczanie na luzie. Fakt, moze ten prolog za długi, ale ja sobie... po prostu grałem i tyle... Otwarty świat Ubi. Może Jednak gry Ubi męczą nie tylko ogromem ale ilością rzeczy. Taki Far ry 2 to po 2-3 godzinach wyp**liłem z dysku na moim PC i nigdy wróciłem i ani zamierzam.
Craftink i łuki oraz zbieractwo iscie z Tomb Raidera nowych odslon z 2013. Tam to męka ogromna, że to trzeba robić i żadnej mobilizacji pawdziwej by naprawdę to robić jeszcze gdy pod koniec mamy wypys wrogów falami a amunicja i bron palna to zakrywa każdy najdrobniejszy piasek w grze, wiec zbieranie elementow do łuku jest zbyteczne...

A tu marudzenie, jakie to meczące i w ogóle...

Serio?
:wallbash:
Ja sobie zwiedzam w końcu na spokojnie. Może na blaszaku, jak i inne gry, nawet te super, leżą i śmiecą mi dysk, bo je parę razy odpaliłem i nie chce sie w ogóle grać. Tak tutaj na konsoli odżyłem, nawet do takich gier.Sądziłem, że to wypalenie już po 20+ latach graniach, ale jednak nie.
Idę, zwiedzam, są roslinki to zbieram po drodze, są jakieś roboty, w tym CZujki czy inne, to sie chował i albo didą na gdwizd, alo z łuku jak sie uda na Hita:blink: Tak... na Hita. Po 3 tygodnia z obcowania tylko na padzie z myszki ustrzelilem 5 czujek pod rzad na Hita:blink: Fakt. Rok na padzie na PC gralem, ale jednak na Dualshoku 4 to zupelnie co innego. Biega sobiel siek, zajaczek indycvzek, mam ochote wypuszczalem strzale i na hita w ruchu zwierze lezy na glebe. Ot.. .tak. Zadnego parcia ze musze, po prostu... Tak samo zwiedzanie, czy ubijanie robotow. Gram prawie codziennie od jednej do 3 godzin, czasami cztery pykna i gdy północ juz jest, koncze i ide lulu.

A tutaj tyle komentarzy, jaka to gra zła... blee i fee..

Ja się fajnie bawię. Taka rozluźniająca, ani męcząca gierka. Nie wiem o co kaman.:unknown:
2 na bank sobie kupie jak spadnie z 200 złoty. Za te 100-150 to se kupie.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ukończyłem (podstawkę).

No ja cię kręcę, jak mnie ta gra wymęczyła. Na genialny setting i design świata wysrał się miałki gameplay. Walki z maszynami mnie bardzie wkurzały niż satysfakcjonowały, platforming koślawy jak moje nogi (ile razy wyjebałem w przepaść bo ruda kurwa źle skoczyła...) i fabuła która dopiero w końcówce nabrała rozpędu. Bez kitu, przed pojawieniem się postaci Sylensa (mój boże, Lance Reddick chyba musiał iść na rehabilitacje po niesieniu na swych barach tego kloca) miałem głęboko w dupie fabułę i historie tych wsioków-jaskiniowców z przyszłości. Po zrobieniu większości pobocznych zadań uznałem, że szkoda mojego czasu - żadnych sensowych nagród lub ciekawych historii. Wszystko wydawało się jakieś takie ugrzecznione (mimo, że wspominane były czerwone raidy itp.) i stłamszone. Rozumiem, że PEGI 16 i rozgrywka dla młodzieży, no ale niesmak pozostał, tym bardziej, że wcześniej przeszedłem soczystego God of War. Dodatku już nie będę przechodził, chyba że Forbidden West będzie na srogiej przecenie za 2 lata i będę chciał mieć całość ograne. Jak dla mnie to jest taka gra na 7+, dobrze że kiedyś ją rozdawali za darmo. Ta gra powinna być "korytarzówką" na 20 h max.

Edytowane przez Shankor
  • Plusik 2
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po kilku godzinach mam podobna opinię. Gra wyglada absolutnie przepięknie i każda miejscówka czy przeciwnicy zachwycaja. Ale po co robić otwarty świat skoro stopień interakcji z nim jest niemalże zerowy. Nie da się wejść na większość góre czy ruin, fizyka nie istnieje, a nawet nie ma takich pierdół jak reagowanie wody czy śniegu na kroki Alloy. Chcecie wiedzieć jak to powinno wygladać? Zelda Breath of the Wild. Nie wiem czy skończę, bo gameplayowo jest poprawnie jedynie, a historia średnio mnie pasjonuje. Na zwierzaki poluje się fajnie, ale jak chcesz coś zrobić nieszablonowego to nie możesz, bo ogranicza Cię wszystko dookoła. Powiedzcie proszę, czy dwójka to po prostu ładniejsza jedynka, czy gra jest tak dalece lepsza, że warto zainwestować te kilkadziesiat godzin na poznanie historii? Bo zaczynam mieć watpliwości, a backlog growy mam bardzo bogaty :(

Odnośnik do komentarza

Tak jak Driveclub do dzisiaj jest niedościgniony jeśli chodzi o deszcz - każda kropla ma swoją własną fizykę, tak tutaj jest tak samo z płatkami śniegu. Pod śniegiem masz ugiętą roślinność, jeśli będziesz grał  w Frozen Wilds w czasie wiosny, to zobaczysz pierwsze przebiśniegi przebijające się przez warstwę puchu. Jeśli postać będzie dostatecznie długo stać nieruchomo, szczególnie w czasie śnieżycy, to nie będzie mogła się poruszyć, zamarznie i save zostanie usunięty.

Spoiler

Nie licząc fragmentu z Driveclubem, roślinnością pod śniegiem w FW, to resztę wymyśliłem(chociaż z płatkami śniegu jest możliwe), ale tak:

Masz maszynę, pada śnieg, i ta maszyna wraz z czasem będzie się nim pokrywała:

 Wyjątkowe jest to, że nie tylko dinoboty, postać i jej różne ruchy wpływają na fizykę śniegu, ale nawet najmniejsze części, jak jakiś mały walec z pokonanej maszyn np. jak tu: 

Do tego śnieg odpowiednio reaguje na każdej powierzchni jak np. ten świeżo napadany na tafli wody:

Po prostu jest to jakieś technologiczne osiągnięcie na rzekomo tak słabej konsoli - już w momencie premiery - jak PS4. Śnieg wygląda zajebiście, czy pada, czy leży(charakterystyczny połysk płatków śniegu), a w połączeniu z fizyką czochra mosznę tak, że hoho. Lubię takie chore przywiązanie do detali. Nie twierdzę, że God of War, TLoU 2, czy RDR 2 są słabe pod tym względem, ale tutaj zrobiło na mnie największe wrażenie, szczególnie, że mówimy o roku 2017.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.04.2022 o 18:34, Shankor napisał:

Ukończyłem (podstawkę).

No ja cię kręcę, jak mnie ta gra wymęczyła. Na genialny setting i design świata wysrał się miałki gameplay. Walki z maszynami mnie bardzie wkurzały niż satysfakcjonowały, platforming koślawy jak moje nogi (ile razy wyjebałem w przepaść bo ruda kurwa źle skoczyła...) i fabuła która dopiero w końcówce nabrała rozpędu. Bez kitu, przed pojawieniem się postaci Sylensa (mój boże, Lance Reddick chyba musiał iść na rehabilitacje po niesieniu na swych barach tego kloca) miałem głęboko w dupie fabułę i historie tych wsioków-jaskiniowców z przyszłości. Po zrobieniu większości pobocznych zadań uznałem, że szkoda mojego czasu - żadnych sensowych nagród lub ciekawych historii. Wszystko wydawało się jakieś takie ugrzecznione (mimo, że wspominane były czerwone raidy itp.) i stłamszone. Rozumiem, że PEGI 16 i rozgrywka dla młodzieży, no ale niesmak pozostał, tym bardziej, że wcześniej przeszedłem soczystego God of War. Dodatku już nie będę przechodził, chyba że Forbidden West będzie na srogiej przecenie za 2 lata i będę chciał mieć całość ograne. Jak dla mnie to jest taka gra na 7+, dobrze że kiedyś ją rozdawali za darmo. Ta gra powinna być "korytarzówką" na 20 h max.

Rozumiem, że Twoja skala ocen zaczyna się od 5tki? 7,5 to bardzo dobra ocena gry o solidnych fundamentach techniczno-fabularnych, a po nich najbardziej jedziesz. W jedynce historie wsioków-jaskiniowców to taka otoczka z glonów w sushi. Ona trzyma w kupie to, co jest najlepszego w środku, czyli cała przeszłość tego świata.

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza

Gry które uważam za warte oceny 1-5 wyłączam po 30 minutach, jak choćby ostatnio Curse of the Dead Gods (5), czy Slay the Spire (4). Szkoda mi czasu ma granie o nich lub pisanie o nich. H:ZD ma świetną grafikę,  setting i desing świata oraz bezjajeczny, w mojej ocenie, gameplay. Oceniłem na 7+ bo mimo wszystko gra mnie wciągnęła na tyle, że ją ukończyłem. Poza tym to jest moja ocena i jeszcze nie upadłem na głowę żeby się bawić się w pseudonaukowe podejście do oceniania gierek. 

Edytowane przez Shankor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...