Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamietam...gameplay. Bardzo mi podpasowal i biegalem az calak nie pekl jak krowa. 
Historia kompletnie mnie przestala obchodzic po ktoryms tam quescie, ale to niekoniecznie dlatego, ze jest do dupy lecz z prostego faktu, ze moje ulubione gry nie grzesza fabula: Ninja Gaiden Black, Demon’s Souls, Gears of War, etc. 

Zazwyczaj jesli jest kupa miesa do zmieleni i krwi do przelania zaczynam skupiac sie na otoczeniu i jatce. Tak bylo z Aloy. Ashley Burch uzyczyla glosu Aloy i czyni swietna robote, ale reszta postaci to ja nawet z ibrazkow nie kojarze. Za to dinozaury juz tak.

Odnośnik do komentarza

Logi z życiem biurowym chujowo się czytało. Sporo lepiej czytało mi się np. książki i zapiski z Wieśka.

Horizon to bardzo ładna gierka z bardzo dobrą walką z maszynami ale cała reszta to średniak z porywami na słabo. Walki z ludźmi błe, questy poboczne błe, koło ekwipunku błe. 

Story nawet ok ale to nowe pokolenie ludzkości to :yao:  Z obsady to tylko Reddick trzyma poziom. No i jeszcze Rost, Petra i ten wariat od oleju. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra przeszedlem wiec co nieco napisze. Mam dosc ambiwaletne uczucia co do tej gierki i nie wiem jak ja ocenic, z jednej strony mamy swietna grafike, muzyke, ciekawy oryginalny pomysl na swiat i fajny system walki z łuku. Z drugiej mamy słabą, nie interesujaca fabule, mase glitchy, glupich bledow, fatalne postacie, nudne sidequesty i brak tego "pieprzu" :D.

To jak wykreowano swiat, jaka oprawe audiowizualna nam zaoferowano zasluguje na oklaski, nawet dzisiaj robi to wrazenie i nie moze ale musi sie podobac, tutaj widac ze ktos sie przylozyl. Jednakze widac tez pewien brak pomyslu na niektore rzeczy. Np ekwpiunek, ja juz na poczatku, nawet nie zachodzac do poludnika mialem juz fioletowy pancerz i czesc broni. Myslalem ze bedzie cos wiecej a to juz byl max, troche dziwne w takiej wielkiej grze. Wspinanie sie w ppszukiwaniu kwiatow czy widokowek to tragedia, ewidentnie jest to dodane na sile, obowiazuje tylko jedna sciezka, ile ja musialem sie nachodzic aby znalezc ta jedna polke by sie na nia wspiac. Walla za pomoca wloczni to tragedia, jest fatalna i nieintuicyjna, na dodatek nie mozna jej ulepszyc(niby dopiero w dodatku) przez co jest za slaba w pozniejszy h etapach gry. Najwazniejszy zarzut to jednak nudna fabula, nudne questy i nudni bohaterowie, gra nie potrafila zainteresowac mnie swoja historia ktora jest absurdalna w pewnych momentach, trzymala mnie tylko swoim gameplayem, nienarzucajcym sie grindem. Tylko 8/10 jej daje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja jestem przed ostatnią misją i jak zwykle wziął mnie syndrom czyszczenia mapy i ogarniania side questów. Niby tak przeklinałem tę grę, a jednak coś mnie do niej przyciąga. To chyba ten fajny art style, przyjemna muzyka przy eksploracji i przede wszystkim zayebiste pojedynki z robotami. Tak, to zdecydowanie największy atut, bez którego już dawno bym grę wyebał z czytnika przez ciągłe glitche, błędy, kretyńską i miałką fabułę, walki z ludźmi oraz cały plejstejszonowy feeling gry.

 

Grafika jest okej, a jednak nieczytelna, szczególnie we wnętrzach jaskiń. Czasem nawet znaczniki nie pomagają.

 

Ale skażone strefy sobie poczyszczę :banderas:

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Figaro napisał:

Ja jestem przed ostatnią misją i jak zwykle wziął mnie syndrom czyszczenia mapy i ogarniania side questów. Niby tak przeklinałem tę grę, a jednak coś mnie do niej przyciąga. To chyba ten fajny art style, przyjemna muzyka przy eksploracji i przede wszystkim zayebiste pojedynki z robotami. Tak, to zdecydowanie największy atut, bez którego już dawno bym grę wyebał z czytnika przez ciągłe glitche, błędy, kretyńską i miałką fabułę, walki z ludźmi oraz cały plejstejszonowy feeling gry.

 

Grafika jest okej, a jednak nieczytelna, szczególnie we wnętrzach jaskiń. Czasem nawet znaczniki nie pomagają.

 

Ale skażone strefy sobie poczyszczę :banderas:

Te miejsca gdzie sie wspina sa nieczytalne wszedzie, nie tylko w jaskiniach, strasznie mnie to wkurwialo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogrywam właśnie wersję kompletną od Sony i muszę przyznać, że urzekł mnie wykreowany w tej grze świat . Klimat postapokaliptyczny, w którym dominują przypominające zwierzęta maszyny, a ludzie cofnęli się w rozwoju jakby do czasów średniowiecza - kupiłem taką historię. Walka z maszynami, zwłaszcza tymi potezniejszymi, to najlepszy element gry, do tego piękna grafika (gram na PS5) i wciągająca historia.

Jeszcze jej nie skończyłem, ale z pewnością wpadnie tutaj platyna. Polecam bardzo.

Edytowane przez Paolo1986
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Powróciłem do horizona po długiej przerwie i mam zajawke większą niż za pierwszym razem, nie mam pojęcia dlaczego(może brak ogrywania ostatnio żadnego open worlda:philosoraptor:

Wcześniej kilka rzeczy mnie irytowało, nawet nie pamiętam czy przeszedłem dodatek a miałem edycje kompletną. Obecnie jestem po odbiciu pierwszego obozu i zeskanowaniu żyrafy, czuje że wleci tym razem platynka:cool2: no i ofkoz gram na very hard bo gierka jest jak narazie bardzo łatwa

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja mam z Horizon problem. Sam świat rewelacja, uwielbiam wszelkiej maści postapo, a ten jest w swojej kreacji wyjątkowy. Bardzo ciekawi mnie dlaczego akurat tak się losy świata potoczyły i to mnie ciągnie do gry najbardziej. Sam gra natomiast, zatrzymałem się zaraz na początku po wyjściu za "mur", po walkach z dwoma pierwszymi większymi maszynami. Walka była dla mnie strasznie chaotyczna i po jej zakończeniu, jakoś nie ciągnęło mnie dalej, potem wpadła inna gra i Horizon trafił na półkę. Był to sam początek, więc pewnie zbyt szybko zrezygnowałem, ale tak jakoś wyszło. Teraz miałem do niej wrócić, ale syn dostał na komunie Switcha i kupiliśmy Zeldę, w którą wsiąkłem chyba na długo, więc H:ZD musi jeszcze poczekać.

Edytowane przez Artur_K
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...