Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, nobody napisał:

Cholera niech pomyślę... A tak, ktoś już coś o tym wspominał:

+ ślepi kolesie z metalowymi pazurami, wioska nocą, akcja na jeziorze

 

Czyli dokladnie taki sam poziom "horroru", co wszystkie poprzednie odsłony :v

 

 

I nawet obrona chatki byla kozacka, mimo ze wypelniona akcja. W RE4 takich momentow, ktore chce sie ciagle wspominac, bylo wlasnie mnostwo. Rzeczywiscie dopiero koncowka gry z kolesiami z karabinami byla zauwazalnie slabsza. Gdyby nie co-op w piatce, gra bylaby sredniakiem, a jak na swoj czas, RE4 moim zdaniem zaslugiwal na dyche. 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Jasne, że zasługiwała na dychę. Ta gra i dziś jest kapitalna pod względem gameplayu. 

Pomimo że ciężko nazwać go horrorem to klimat wioski i ogólnie wszystkich lokacji robił robotę. Kolejne części mimo że fundamenty te same, to całościowo o wiele gorsze. 

Dopiero Evil Within poniekąd nawiązał do poziomu Re4

Odnośnik do komentarza

Capcom nie pozwoliło Mikamiemu zrobić RE4 po swojemu, no to po skończeniu roboty koleś zwinął manatki i stworzył swoje RE4 pod innym tytułem. I tak powstało The Evil Within :) początek w wiosce, boss z piłą spalinową, później ta rezydencja itp. Ciekawe czy Mistrz pracuje teraz nad kontynuacją czy ma jakieś inne plany. 

Odnośnik do komentarza

chcialbym zauwazyc ze argumentem jaki postawilem bylo nie ze re4 to slaba gra tylko ze to on zrobil pierwszy krok na drodze do action shooterow ktore zabily horror w tej seri bo uwazam ze nieslusznie caly hate za to spada na re5 i 6 a re4 dostaje darmowa przepustke bo pomimo tego byl fajna gra.

z wymienionych przez was elementow imo tylko obrona chatki zaslugiwala na oklaski. reszta byla meh. gdzie tu do poziomu chocby re3 gdzie sie bales otworzyc kazde drzwi bo mogl tam byc nemesis. w re4 biegles na hura nie martwiac sie o nic.

Odnośnik do komentarza

Właśnie mało osób o tym wie co napisałeś Josh. Wioska z The Evil Within klimatem wciąga ta z RE4 bo właśnie tak gęsty klimat miał być robiony przez Mikamiego w RE4 od samego początku tylko zbyt duże naciski i.....się w(pipi)i....i odszedł

Edytowane przez Wesker
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Chyba żadna inna seria tak nie dzieli fanów jak RE. Tutaj w zasadzie każdy ma inne spojrzenie i swoją własną definicję odnośnie tego co jest "prawdziwym" Residentem, a co nie. 

 

 

Cytat

 

Nowe demo z  Claire mega. Lokacja z Birkinem w tym materiale jest wyjęta z RE 1,5 gdyby ktoś nie wiedział. Tak samo jak darcie Birkina, którego nie było w oryginalnym RE2 podczas walki z jego pierwszą formą w podziemiach parkingu. 

 

Żeby tylko się za bardzo nie zapędzili z tymi odniesieniami do RE 1.5. Wiem jak ta gra miała wyglądać, na YT jest sporo materiałów i gameplayów i szczerze to bardzo się cieszę, że została skasowana i RE2 zaczęło powstawać od nowa, bo prototyp biednie się prezentował, w dodatku parę motywów było mocno nietrafionych. Nie podoba mi się głos Birkina na tym nowym materiale z Claire, ona sama lepiej też żeby się zamknęła, bo te czerstwe zdania wypowiadane same do siebie tylko psują klimat. 

Odnośnik do komentarza
RE4 to jest gra na 10. TEW w polotach max na 8. Jako straszak to żadna ale klimat mają.
Gdyby taki the evil within wyszedl w tej samej formie w czasach ps2 to powiedzialbym ze tew>re4 .
No i tew2>re5/6 i to nawet nie ma co porównywać.
Kupilem niedawno ta 6 z kumplem pod co opa ale no slabe to strasznie, i to narazie gramy kampanie Leona która podobno jest najlepsza(?)....Dramat.
Dwojeczka to pewniak, oby 3 zrobili i obie koniecznie pod vr.
Spotkanie z nemezisem na vr, o kurla no nie mam pytan.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Wredny napisał:


Czerstwe zdania to wręcz esencja Resident Evil 2. Gorsze dialogi to chyba tylko w pierwszym Silent Hill były :)

 

Po ponad 20 latach od premiery chyba można oczekiwać trochę lepszego poziomu :) na filmikach aż tak mnie to nie będzie razić, w razie czego zawsze można skipować cut-scenki, ale nie lubię kiedy postacie gadają takie brednie w trakcie walki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...