Skocz do zawartości

Gran Turismo Sport


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

 Oświetlenie miażdży każdą konkurencję, cieniowanie, shadery lakieru czy roślinności, ogólnie to jak materiały reagują na światło, to jest zupełnie inna liga niż PC i wszystkie inne racery. Kaz przeciera tutaj nowe szlaki, jest pionierem, wprowadza nas w przyszłość. 

stary co ty bierzesz xDDDDD

 

b279ffe32b88f3cb50641b72892d2271.png

28b782e66f57f24202696619d0564e4f.png

R60W8E.gif

gts40xy7.png

 

Kaz zabiera nas w przyszlosc ale taka chyba po wybuchu wojny jadrowej gdzie ludzie zapomnieli technologii i znowu ps3 jest na szczycie

Odnośnik do komentarza

No ale masz direct-feed filmik wyżej. Może do niego się odniesiesz? A że są niedoróbki i cięcia to już pisałem, teraz każdy to widzi, jak mu internet to wetknął pod sam nos.

 

Edit:

https://youtu.be/d4cCKz1u1nQ

 

ptDY5XA.jpg 

Proszę o komentarz specjalistów.

Edytowane przez Masamune
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

stary ale co mam ci pisac jak jestes fanbojem i i tak cie nie przekonam - cieniowanie przeciera nowe szklaki - chyba w ilosci zabkow, slabej rozdzielczosci i pop-upie, roslinosc przeciera nowe szlaki - wow, drzewa w pierwszej linii od trasy nie sa juz 2d, za to dalej jedna tekstrura imitujaca las lub drzewa 2d, jakies gadanie o reagowaniu materialow na swiatlo itp - stary serio mi sie nie chce z Toba wojenki prowadzic, zyj w swoim swiecie

Odnośnik do komentarza

@Masamune

 

Co z tego, że gra próbuje wyglądać i działać płynnie, skoro jej się to nie udaje?

Dzięki temu jest lepsza niż płynna konkurencja?

 

To tak, jakbyś podrasował silnik w swoim samochodzie i teoretycznie miałby on mieć 500KM, ale że jednak nie da rady tyle z niego wykrzesać i grozi to eksplozją obetniesz mu paliwo na 2 garach i niech ma tylko połowę z tego chodząc przy tym jak radziecki traktor.

 

Piszesz, że GT jest simem (co jest totalną bzdurą, bo to tylko gra o zabarwieniu sim i zawsze tak było), więc kwestie płynności powinny być dla Ciebie priorytetem. Co mi po pięknych odbiciach na karoserii, jeśli kosztem tego gra dostaje czkawki i walcząc o setne części sekundy mogę przez to zepsuć okrążenie? 

 

Sama fizyka w porównaniu do PC też jest kartonowa i siedzi jeszcze w zamierzchłych czasach. Konkurencja poszła bardzo do przodu, ale jak widać twórcy GT stoją w miejscu i maja wszystko w (pipi)e. Wystarczy, że maja na pudełku napis real driving simulator i jest sztos :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

stary ale co mam ci pisac jak jestes fanbojem i i tak cie nie przekonam - cieniowanie przeciera nowe szklaki - chyba w ilosci zabkow, slabej rozdzielczosci i pop-upie, roslinosc przeciera nowe szlaki - wow, drzewa w pierwszej linii od trasy nie sa juz 2d, za to dalej jedna tekstrura imitujaca las lub drzewa 2d, jakies gadanie o reagowaniu materialow na swiatlo itp - stary serio mi sie nie chce z Toba wojenki prowadzic, zyj w swoim swiecie

K... no jak ty nawet nie rozróżniasz podstawowych pojęć w rozmowie o grafice, to o czym ty chcesz dyskutować? Cieniowanie... cieniowanie =/= cienie. Cieniowanie od ang. 'Shading', czyli bardziej właśnie chodzi o to jak świat, obiekty 3d i 2d reagują na światło w scenie... Może faktycznie, lepiej będzie jak ja zostanę w swoim, ty w swoim świecie, jak nie masz pojęcia o czym ja tutaj mówię to nie ma sensu żebyś się produkował próbując mi udowodnić, że technologia jest słaba i że PC wygląda lepiej.

 

Ogólnie jakbyś miał mocniejszą konsolę to i drugi plan drzew miałbyś już 'nie 2d' i ten popup byłby mniejszy i cienie gładkie a nie ząbkowane. No ale czekamy, zobaczymy co tam magicy z Sony wymyślą na swoją biedną skrzynkę. Z U4 przecież jakoś sobie poradzili.

Odnośnik do komentarza

Na usprawiedliwienie Masamune - mądrale z Polyphony tak pięknie edytowali oficjalny (!!!) trailer, że wrzucili placeholder (ta ściana z drzew w 2D xDDD) zamiast faktycznej części trasy  - kto oglądał ten nieszczęsny stream, albo dłuższe gameplaye (których trochę już jest) te wie, że to tak nie wygląda, Muszę przyznać - nawet jak na PD to ciekawy fuck-up.

Dyskutować o samej grze nie zamierzam, bo i poziom dyskusji to szambo najczęściej.

Odnośnik do komentarza

@Masamune

 

Co z tego, że gra próbuje wyglądać i działać płynnie, skoro jej się to nie udaje?

Dzięki temu jest lepsza niż płynna konkurencja?

 

To tak, jakbyś podrasował silnik w swoim samochodzie i teoretycznie miałby on mieć 500KM, ale że jednak nie da rady tyle z niego wykrzesać i grozi to eksplozją obetniesz mu paliwo na 2 garach i niech ma tylko połowę z tego chodząc przy tym jak radziecki traktor.

 

Piszesz, że GT jest simem (co jest totalną bzdurą, bo to tylko gra o zabarwieniu sim i zawsze tak było), więc kwestie płynności powinny być dla Ciebie priorytetem. Co mi po pięknych odbiciach na karoserii, jeśli kosztem tego gra dostaje czkawki i walcząc o setne części sekundy mogę przez to zepsuć okrążenie? 

 

Sama fizyka w porównaniu do PC też jest kartonowa i siedzi jeszcze w zamierzchłych czasach. Konkurencja poszła bardzo do przodu, ale jak widać twórcy GT stoją w miejscu i maja wszystko w (pipi)e. Wystarczy, że maja na pudełku napis real driving simulator i jest sztos :/

Masz 100% racji. Płynność przede wszystkim. Z wyglądu gry jestem w miarę zadowolony, problemy z płynnością to wina sprzętu, który nie wyrabia z taką technologią jaką sobie upodobał Kaz. GT powinno tak wyglądać jak wyglada, albo nawet lepiej, w końcu mamy next-gen, a nie PS 3.5 +/- 0.25. Project CARS nie sili się na jakiś mega next-gen w grafice, rozwija znane od lat technologie w celu wyniesienia na nowy poziom takich elementów jak ilość aut i warunki atmosferyczne.

 

Jako fan marki PS jak i GT, oczekuję progresu w grze na obydwu poletkach, czyli nie tylko w grafice, ale i w tym, co taki PC robi najlepiej. Info o braku dynamicznej pogody to dla mnie porażka, to że konsola ma czkawkę przy takim poziomie grafiki to też porażka. Kij z tysiącem aut, gdyby chociaż przy tych 130 autach zaoferowali porządny poziom wizualny, mocną fizykę i ficzery z PC, GTS byłoby dla mnie na prawdę porządną grą.

 

Na GTPlanet ludzie w sumie chwalą fizykę, mówią że jest progres, więc nie jest tragicznie. Jeśli natomiast gra zawiedzie i nie zaoferuje ficzerów godnych next-gen simów, to bedę zwyczajnie zawiedziony, bo ja nie czekam na GT6.3FHD edition, tylko na next-gen Gran Turismo. Jeśli tego nie dostanę, to będę w(pipi)iony przede wszystkim na Sony, bo wizja Kaza do mnie przemawia. Trzeba było zrobić mocniejszą konsolę, a nie bawić się w bujający plastik i pękające gumy. Jak im konsola nie wyrabia, to niech obniżają rozdzielczość jak konkurencjia w swoich grach. Płynnośc i ficzery mają być i kropka.

 

 

Na usprawiedliwienie Masamune - mądrale z Polyphony tak pięknie edytowali oficjalny (!!!) trailer, że wrzucili placeholder (ta ściana z drzew w 2D xDDD) zamiast faktycznej części trasy  - kto oglądał ten nieszczęsny stream, albo dłuższe gameplaye (których trochę już jest) te wie, że to tak nie wygląda, Muszę przyznać - nawet jak na PD to ciekawy fuck-up.

 

Dyskutować o samej grze nie zamierzam, bo i poziom dyskusji to szambo najczęściej.

 

 

Ta ściana to problem z LOD, w trailerze przed tym momentem jest inny moment z tym samym miejscem i drzewa wyglądają normalnie. Problem w tym, że widok jest przełączany z samochodu na samochód i tą ścianę kartonowych drzew widzimy zaraz po przełączeniu kamery na innego zawodnika. Normalnie jest tak jak piszesz, ta ściana jest nieco zgrabniej zamaskowana. 

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Kaz zabrał by nas w międzygwiezdną podróż w przyszłość, gdyby nie tylko te ograniczenia obecnych sprzętów! Ehhhh

 

Już znam takiego jednego magika, co każda konsola go ograniczała i nie mógł rosnących w real-time włosów na klacie dorzucić do gry. Po ostatniej odsłonie jego serii wszyscy już tylko mówią, że wystarczy.

Odnośnik do komentarza

PS4 jest również przeszkodą w  wprowadzeniu normalnych dźwięków silnika. Kaz przed premierą GT6 wspominał o paczu poprawiającym dźwięki i jak zwykle nic z tego nie wyszło. Gran Turismo znowu będzie najlepiej wyglądało na replayach i zdjęciach z uber photo moda.  Jak chcesz pokazać komuś tą grafikę na żywo to nawet nie ma normalnej kamery z tyłu samochodu i trzeba oglądać wyścigi resoraków. W każdej grze wyścigowej mamy normalna kamerę z tyłu a tylko polyphony nie potrafi takiej wprowadzić. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tu jest właśnie sedno sprawy. GT przyzwyczaiło nas do grafiki i płynności na najwyższym poziomie (jak sobie przypomnę gdy po raz pierwszy zobaczyłem GT3, to... ehhh, wspaniałe czasy), a teraz wciska nam jakieś archaizmy z minionej epoki.

 

Ja od GT nie wymagam jakiegoś uber symulatora, ale chcę dopracowane, ładne i płynne wyścigi przy, których będę się świetnie bawił przez setki godzin.

 

T10 swoim fanom dało taki tytuł i jak widać chcieć, znaczy móc. X1 podobno jest konsolą znacznie słabszą od PS4 i jakoś sobie tam poradzili by w ogólnym rozrachunku gra wyglądała solidnie. Może nie ma tam ficzerów rodem z kosmosu, ale gra jest równa i nie straszy archaizmami... ma świetną grafikę, betonowy framerate, dużą liczbę tras i samochodów, świetne dźwięki i fizykę - to jest właśnie to, czego potrzebuje dobra konsolowa gra.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja się czasem zastanawiam co PD musiałoby zrobić żeby tacy psychofani przyznali, że jest tragedia z tą serią. Jak widać wydawanie na oko 1/3 gry za pełną cenę 3 lata po starcie PS4 to wciąż za mało. Wystarczy powiedzieć"przecież to nie 7" i już wszystko gra :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...