Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, balon napisał:

Te PaczPsy 2 co wczoraj weszły, to wersja past gen? Nie widzę nigdzie w opcjach wydajność/RT.

 

Watch Dogsy 2 nie mają wersji na obecną generacje konsol, to gra z 2016 r. Jedyną aktualizacje jaką dostała to FPS Boost.

 

Pewnie pomyliło ci się z Watch Dogs Legion.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Far Kraje są fajne tak raz na dwa-trzy lata, i to bez robienia tych pobocznych gówien które są niemal identyko od czasów trójki. Pyk, pyk, fabuła jako-tako w te 15-20h i fajrant, zanim nadejdzie odruch wymiotny to już gierka się kończy. Przynajmniej jak grałem w piątkę te kilka lat temu to takie miałem wrażenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

no w takim FC  czegoś nie zrobisz to spoko, a ubi ringu nie chcesz robić kolejnej kopiuj wklej kopalni? to chuj nie będziesz miał kamyków 


W ostatnim FC:

Nie przejmiesz bazy - nie będziesz miał uranu do ulepszenia broni/plecaków;
Nie zlikwidujesz artylerii przeciwlotniczej - nie polatasz nad danym obszarem, ponieważ zostaniesz zestrzelony;
Nie zdobędziesz posterunku - nie będziesz miał punktu szybkiej podróży + przeciwnicy w danym miejscu będą utrudniać przejazd;
Nie odnajdziesz mitycznych zwierząt - nie wyprodukujesz wyjątkowej zbroi;
Nie odwiedzisz obozu rebeliantów - nie będziesz w posiadaniu kombinezonu do szybowania;
Nie będziesz wykonywał legendarnych zadań - nie otrzymasz unikalnej broni;
Nie ....

I tak dalej. Nie wspominając już o sprawie oczywistej, jaką są punkty doświadczenia oraz gotówka za wykonanie poszczególnych aktywności.

Ogólnie zgadzam się z tym co napisał Bzduras. Taki Far Kraj raz na jakiś czas nie jest zły, szczególnie jeżeli nie bawimy się w czyszczenie mapy.
Dodatkowo całość zyskuje kolorytu w trybie kooperacji. Jak ktoś lubi tego typu gry, będzie się dobrze bawił. Jeżeli ktoś niedawno zaliczał piątą odsłonę, to niechaj do 2024r. da sobie z serią spokój. Dobrze radzę.




 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Całej mapy może czyścić nie trzeba, ale ostatnie gry Ubisoftu jak Far Cry czy Asasyn wprowadzając poziomy przeciwników zmuszają niejako do grindu i zaliczania aktywności , które powinny być pobocznymi. Bo nie bez zaliczania aktywności pobocznych bardzo szybko okazuje się że jesteśmy za słabi by pójść dalej w głównym wątku. To jest rak.

 

Nie przeszkadzają mi poboczne aktywności w stylu Halo z ratowaniem marines czy znaki zapytania i kontrabanda w Wiedźminie, bo nie muszę ich robić. Ale jeśli struktura rozwoju w grze oparta jest ściśle na grindowaniu pobocznych aktywności to jest to moim zdaniem problem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Misje poboczne to jeszcze nic. Np. w takiej Valhalli bardzo dużo skarbów czy ulepszeń schowanych jest w budynkach zamkniętych od środka kłódką albo zatrzaśnięte jakąś belką mimo że nikogo w środku nie ma. A jak kłódka jest na zewnątrz to nie można jej zestrzelić, bo potrzebujesz klucza. I jak debil skaczesz dookoła szukając wejścia, by potem zgarnąć 10 sztuk złota i topór Odyna wyglądający jak topór zwykłego wieśniaka z pierwszej lokacji.

 

Nawet ten nieszczęsny księgowy by to lepiej zaprojektował.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W grach w ogóle nic nie trzeba robić. Można ich nawet nie zaczynać. Wszelkie oficjalne cele "obowiązkowe" czy "poboczne" są zawsze pretekstem żeby mieć co robić.

 

Jak ktoś nie lubi robić tych questów to dlatego że nie ma frajdy z robienia danej rzeczy i gra go nudzi, normalna sprawa ale tak samo innych nudzą inne gry, nic specjalnego. 

 


Słowo "grind" oznacza powtarzanie jakiejś czynności żeby zakumulować surowce, a nie robienie questów które nam się nie podobają i chodzenia w miejsca w które nie chcemy iść, nie wiem czemu tyle osób tutaj tak uważa. Grind to np. powtarzanie jednego questu wiele razy, co zresztą jest/było dość częste w RPG-ach niemających zbyt wielu takich małych queścików a chcących osiągnąć jakąś skalę.

 

Akurat te gry polegają na robieniu tych questów, no chyba taki rodzaj gry. Jak ktoś ogólnie lubi chodzić i walczyć w tych grach, to dla niego tylko dobrze, że ma "kontent" żeby to sobie robić. A jak ktoś nie lubi, to co mu to daje, jakby gry było mniej? Taki to zawsze może przerwać grę, albo w ogóle nie zaczynać, i też oszczędzi czas.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja ogólnie lubię czyścić mapę, eksplorować i grać w gry video (jeszcze) ale jak widzę jakieś mechanizmy (typu niezainspirowane questy rodem z MMO), które tylko sztucznie wydłużają czas rozrywki to nie dziwię się, że ludzie nazywają to grindem i uciekają do liniowych korytarzyków albo jakiś indie na parę godzinek.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

W żadnej grze nikt nie każe wam czyścić tych map. Mój ostatni FC to trójka i raczej tak zostanie.


Racja. Ja wymieniłem te aktywności, ponieważ chciałem w ten sposób ukazać, że nie są stworzone tylko w myśl: idź, usuwaj znacznik dla ekspa/czyszczenia mapy z ikonek, ale cześć z nich jest dobrze przemyślana i odpowiednio nagradza gracza - legendarna broń, dodatkowa mechanika w grze. Te mapy z reguły są olbrzymie, więc coś tam musieli wrzucić, a że sporo materiału się powtarza, to inna sprawa.

A FC3 - znakomita to była gra. Klimat i ten psychol Vaas. :fsg:
Niemniej jeżeli ostatni raz dałeś nura w ten świat dekadę temu, to spokojnie możesz sobie serię odświeżyć. Raczej na 9/10 się nie skończy, ale idzie postrzelać w akompaniamencie miłej dla oczu oprawy graficznej. Piątka wypada fabularnie lepiej niż cześć szósta, ale ta jest bardziej złożona z tytułu mechanik.
 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...