Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem by samemu przekonać się czy faktycznie gra jest takim gównem jak mówią i szczerze spodziewałem się, że będzie gorzej. Gram na Ps4 pro i przez 5h gra nie zaliczyła żadnego crasha do dashboarda co jest już dla mnie wielkim sukcesem po tych waszych opisach i tym ze ostatnio grałem w Wasteland 3 i w ostatnich 3h gry wywaliło mnie do dasha z 5 razy testując cierpliwość. Przez te 5h bawiłem się naprawdę dobrze, robiąc tylko zadania poboczne i przestępstwa, wątek główny zatrzymał się gdy dostałem mieszkanie wiec jestem na samym początku aktu 1. Bugow było stosunkowo dużo ale takich z kategorii niegroźnych jak znikające tekstury, wolnodoczytujące się tekstury, skaner raz nie chciał się zamknąć, przeciwnicy grzęźli w ścianach, widzieli przez ściany itp. Najgorsze w tej grze jest AI i nie chodzi już ze npc łażą i jeżdżą po sznurku, tylko ze wrogowie to debile. Jeden wlazł na kontenery ale coś mu się tam nie spodobało i zeskoczył z nich i zaliczył śmierć na miejscu xD Ogólnie rozumiem oburzenie i sam jestem zły na Redów za to jak to zepsuli i jak kłamali perfidnie przed premiera ze są zadowoleni z działania na konsolach, a wyszło takie gówno. Ale mimo całych tych wszystkich problemów nadal bawię się dobrze i gra mi sprawia masę radości nawet grając na starym Prosiaku

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Dandelion napisał:

Przez te 5h bawiłem się naprawdę dobrze

 

32 minuty temu, Dandelion napisał:

Bugow było stosunkowo dużo ale takich z kategorii niegroźnych jak znikające tekstury, wolnodoczytujące się tekstury, skaner raz nie chciał się zamknąć, przeciwnicy grzęźli w ścianach, widzieli przez ściany itp.

 

Gra nadal nie zachęca.

Odnośnik do komentarza

Ustawienia TV nie mają żadnego znaczenia, liczy się tylko grafika podawana z konsoli, hu.ja się znasz, idź się brandzluj do swojego TV, hdr jest zjebany doszczętnie i hujowo wygląda u każdego, bo tak powiedział chińczyk itd. 

U góry screen tego kolesia z twittera co  tu był wstawiany, który porównywał jak gra wygląda u niego na XSX z hdr przy PC, na dole screen z mojej wczorajszej rozgrywki XSX hdr. Można rzec, zero różnicy.

 

Dobra, a teraz spier.dalam, bo zaraz się zacznie lincz największych znawców TV i hdr.

Eo9Cs-9XUAEa_Dk.jpeg.jpg

20201216_021021.png

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, orion50 napisał:

Ktoś mi podpowie dlaczego w grze kupionej cyfrowo na xboxie nie mam do wyboru polskiego dubbingu? Napisy są, dubbingu niet.


widocznie miales inny region jak kupowałeś grę, miałem podobnie, miałem ustawiona Irlandię i ściągnęło mi tylko angielska wersje i PL napisy, usunąłem grę, zmieniłem region, ściągnąłem jeszcze raz i była pełna Pl wersja.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, tjery napisał:

Ustawienia TV nie mają żadnego znaczenia, liczy się tylko grafika podawana z konsoli, hu.ja się znasz, idź się brandzluj do swojego TV, hdr jest zjebany doszczętnie i hujowo wygląda u każdego, bo tak powiedział chińczyk itd. 

U góry screen tego kolesia z twittera co  tu był wstawiany, który porównywał jak gra wygląda u niego na XSX z hdr przy PC, na dole screen z mojej wczorajszej rozgrywki XSX hdr. Można rzec, zero różnicy.

 

Dobra, a teraz spier.dalam, bo zaraz się zacznie lincz największych znawców TV i hdr.

Eo9Cs-9XUAEa_Dk.jpeg.jpg

20201216_021021.png

I myślisz ze ustawienia Tv wpływają na Twojego screena? XD

Odnośnik do komentarza

@tjery a od keidy to SCREENSHOT z gry robi zdjęcie tego jak masz ustawiony telewizor? Chłopie ty nie masz pojęcia o tym co piszesz. Screenshot zapisuje metadane obrazu który wyświetla konsola, a nie twój telewizor, i  u każdego ten screen będzie wyglądał inaczej w zależności od wyświetlacza.

 

Jak ty chcesz ustawienia telewizora pokazywać screenami z gry, a nie ZAREJESTROWANYM obrazem wyświetlacza to weź już się schowaj. Serio.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, flavio napisał:

Z ciekawości zaimplementowali tam jakąś karciankę/minigierkę typu cybergwint, albo cyberkości? 

Nope.

Biegam sobie z karabinem tech/precyzyjnym i praktycznie wszyscy przeciwnicy z zadań o ryzyku średnim/wysokim są na jeden-dwa strzały, nawet nie muszę nikomu podbiegać pod ryjec bo z perkiem zwiększającym obrażenia im dalej jesteśmy, to wszystkie karabiny zadają dmg jakbym nakurwiał headshoty ze snajperki. Coś nie pykło z balansem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, eskopado napisał:

Nope.

Biegam sobie z karabinem tech/precyzyjnym i praktycznie wszyscy przeciwnicy z zadań o ryzyku średnim/wysokim są na jeden-dwa strzały, nawet nie muszę nikomu podbiegać pod ryjec bo z perkiem zwiększającym obrażenia im dalej jesteśmy, wszystkie karabiny zadają dmg jakbym nakurwiał headshoty ze snajperki. Coś nie pykło z balansem.


noo... a weź się za jakieś zadanie z wysokim ryzykiem i jesteś na hita od policji która się pojawia znikąd.....

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, eX4cT_PL napisał:


noo... a weź się za jakieś zadanie z wysokim ryzykiem i jesteś na hita od policji która się pojawia znikąd.....

W sumie rzadko trafiam na policję bo od kiedy zgliczowali mi jedną misję (z taksówkami) to robię wszelkie możliwe fikołki żeby ich nie zespawnować.

Swoją drogą śmieszne że cała mapa zajebana jest aktywnościami w których policja potrzebuje pomocy, a spróbuj ty cokolwiek zrobić to ich czas reakcji nagle wynosi 0,000001 sekundy ze 100% skutecznością. 

 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, WisnieR napisał:

@tjery a od keidy to SCREENSHOT z gry robi zdjęcie tego jak masz ustawiony telewizor? Chłopie ty nie masz pojęcia o tym co piszesz. Screenshot zapisuje metadane obrazu który wyświetla konsola, a nie twój telewizor, i  u każdego ten screen będzie wyglądał inaczej w zależności od wyświetlacza.

 

Jak ty chcesz ustawienia telewizora pokazywać screenami z gry, a nie ZAREJESTROWANYM obrazem wyświetlacza to weź już się schowaj. Serio.

Ok, zagalopowałem się z tymi ustawieniami tv, powinno być wplyw samych ustawień hdr w opcjach gry.  Dzięki za zwrócenie uwagi:) 

 

Ps. Chociaz dałbym sobie rękę uciąć, że jak mam inaczej ustawione opcje TV screeny tez wychodzą inaczej jak je prześlę na ten sam wyświetlacz, tj. Na moją komórkę, ale może nie miałbym już ręki ;)

 

Edit

 

Nie może, a napewno ;) No ale tak to czasem jest jak człowiek chce zbyt mocno zatriumfować :)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od początku, CDP powinien wydać tę grę najwcześniej za 6 miesięcy, taka aby wersje na stare konsole śmigały jak trzeba a na nowe były stosowne patche wykorzystujące ich moc.

Skoro jednak gra nie mogła czekać, to mogli zrobić chociaż tak wydać to na PC/PS5/Series X a na resztę opóźnić o te pół roku.

Zawinili i to bardzo przez co dostało się tej grze niemiłosiernie na co sobie po prostu nie zasłużyła bo tyle ile tam roboty zostało w nią włożone to głowa mała, śmieszy mnie to pisanie, że W3 wyszedł im przez pomyłkę i że są partaczami i do niczego się nie nadają cytuje tu jakiś typów z forum o gierkach, którzy się mają za speców a w żądnym wypadku nimi nie są i nie im oceniać, kto umie w gry w kto nie.

W3 to kapitalna gra, która wyznaczyła nowy kierunek a to, że jeden element w niej kulał czyli walka nie oznacza, że gra była dziełem przypadku, bo takie podejście do historii, questów do tej pory było nie spotykane Polacy dorzucili mega cegiełkę od siebie, zresztą W3 dostał grę roku i to nie było dzieło przypadku tylko fakt, że gra była świetna. Nawet konkurencja nie wszystko dopracuje np IMO najsłabszym elementem w RDR2 było strzelanie i to jak goście reagowali na pociski to też odstawało o całej reszty. 

 

Dobra ale koniec z grami, które już dawno ograne, CP2077 to bardzo dobra gra, ma swoje wady, które powinny być wyeliminowane od razu w day one patchu, ogrywam go na Xbox Series X i tu gra po 1.4 śmiga jak trzeba bugi są oczywiście ale nic poważnego nie miałem, same głupoty, które nie przeszkadzały aby dobrze się bawić z grę a bawię się z nią b.  dobrze!

Klimat mnie zassał, NightCity chłonie się cudownie, strzela się mega przyjemnie, po paru godzinach przeciwnicy schodzą raz dwa, kataną mecha się elegancko choć wymaga jeszcze trochę dopracowania (CPD stać was na więcej liczę na to) wiem, że dacie radę! Questy, historia i postacie jak zawsze top, tu nie ma się do czego przyczepić.

Dialogi też top, człowiek się wkręca w każdą rozmowę, wyborów jest masa, rozwój postaci mega wszystko ma znaczenie wszystko się przydaje, można się skradać, hakować albo lecieć jak rambo i wszystko ma swoje 5 minut, tak samo jak sam rozwój poszczególnych hmm jak to nazwać parametrów jak budowa ciała, inteligencja etc to w co i jak idziemy ułatwia nam życie w samej grze, nowe drogi do celów, nowe opcje dialogowe itp... A są jeszcze wszczepy, które też robią robotę no jest tego tyle, że nazwanie tej gry słabą itp jest nie na miejscu jest niedopracowana ale to dalej świetny tytuł, który wnosi coś nowego od siebie, faktycznie jak by to wydali to jak trzeba za te 6 miesięcy było by goty 10/10 i nikt by nie płakał 

 

A sama grafika WOW no jak to momentami wygląda to głowa mała no trzeba zagrać i zobaczyć to samemu!

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem 60h plus większość jak nie wsyziie misje poboczne i trochę tylko kropek z mapy. Grałem na xsx.
Fabuła jednak nie do końca dowozi i finalnie uważam że uczuciwa ocena dla tej gry to jakieś 6/10 (jak poprawia bugi i mechaniki to dam takie 7,5/10). 
Gra się za bardzo skupia na robieniu loda Kjanuszowi a nie dawaniu funu graczowi i finalnie uważam że zaszkodził tej grze (wiadomo bez niego marketing by sie na ryj wywalił).

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, nero2082 napisał:

Quebo odnaleziony w Cyberze jako npc :p to jeszcze Taco dorwać bo też jest, fajna sprawa bo tych cameos jest trochę np Grimes ma swoją postać (quest "Violence")

 

W ogóle te kombo kolaboracji, nawiązań i memowania jest aż przerażające, tzn. mi jakoś mocno nie wadzi, ale dla niektórych to będzie jak wpierdalanie cebuli z nutellą. Wyobrażam sobie te spotkania menagerów i marketingu na których padają kolejne propozycje śmiesznych nawiązań i jak ktoś zarzuca śmiejąc się przez łzy "jezu to jest TOTALNIE fantastyczny pomysł"

No bo tak - w jednej z misji usłyszymy
 

Spoiler

Gladosa

w innej spotkamy
 

Spoiler

Kojimę

znajdziemy broń-dildo nazywającą się
 

Spoiler

Pan Twardeusz

i niedługo potem znajdziemy notatkę z 
 

Spoiler

legitnym wierszem Szymborskiej

otworzymy drzwi za pomocą
 

Spoiler

kodu 2137

spotkamy postać o nazwisku
 

Spoiler

Tumulec

a i nie zabrakło heheszków z tego że w 2077 wciąż
 

Spoiler

nie ma Half-Life'a 3. Tzn. No-Life'a 3.
Chociaż może i właśnie się ukazał i to jest recenzja? Nie pamiętam już

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...