Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, Czoperrr said:

No okej mógł ktoś się zdziwić na premierę ale jeśli ktoś kilka dni lub tygodni po premierze ją kupuje to powinien mieć świadomość co kupuje więc refundy też są niepoważne. 

Co ty pierdolisz typie kupilem te gre na premiere, tydzien temu oglosili refundy to wyslalem zgloszenie i bo mialem zbugowany quest i nie moglem pchnac fabuly, do dzisiaj ani nawet wiadomosci od Sony o tym czy pofatyguja sie zwrocic pieniadze za tego kasztana. Wydymal mnie jakis kicinski czy inny cham to ja teraz dymam jego, proste. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś rano zrobiłem już wszystko w Cyberze poza zadaniem z 8ug8ear które się zbugowało i nie mogę go zacząć. Budynek jest zamknięty i nie da się do niego dostać więc znalazłem sposób, żeby sobie wejść glitchem przez ściane jednak nadal w środku nie możemy nic zrobić 

No to sobie poczekam na patcha żeby te 100% wbić :frog:

 

Na 76h gry miałem jednego crasha do pulpitu więc dużo szczęścia, że akurat na tym setupie gra się nie wyłącza :pawel:

To jest dobra gra ale nic więcej. Zakładając, że bugi związane z detekcją kolizji i AI są załatane to dałbym jakieś 8/10. Cyberpunk oferuje dużo miodu i wciąga. Świetne postacie, sidequesty trzymające poziom głównej linii fabularnej, design miasta, klimat, szczegółowość niemal każdej małej uliczki, pojazdu i broni, G R A F I C Z K A. No fajnie się w to gra.

 

Jest natomiast kilka dużych mankamentów i nie mówię tu o jakimś przenikaniu przez tekstury a bardziej boli mnie fizyka z PS2 którą nie przesadzając możemy porównać do GTA3 z 2001 roku. AI również zachowuje się jak 20 lat temu i na prawdę nie ma w tym ani grama przesady. Masa elementów działa jak 2 dekady temu i ratuje to tylko wygląd.

Kolejna sprawa to łatwość z jaką możemy przegiąć naszą postać, zebrać ilość armoru dzięki której jesteśmy nie do zabicia, strzelać headshoty za 200k itp. Może miałem trochę szczęścia, że akurat w takie drzewko poszedłem (pistolety i crafting) ale brakowało mi w tej grze jakiegoś wyzwania, chociażby jednego miejsca w które musimy pójść z wysokiej klasy ekwipunkiem żeby przetrwać. Przeciwnicy zawsze zachowują się idiotycznie wiec jesteśmy dość bezpieczni i giną bardzo szybko na hardzie. Zginąłem chyba tylko od min i bugów (schodząc ze stromej górki np. :lapka:) a najtrudniejszym zadaniem było pobicie murzyna na ringu. No i samo miasto, dające wrażenie tętniącego życiem tak na prawdę jest puste. Nie ma tu zupełnie nic do roboty poza zadaniami. Nie zmienimy wyglądu, nie ma tuningu aut, nie kupimy hot doga, nie porozwozimy ludzi taksówką żeby dorobić. Cyber sprawił, że jeszcze bardziej doceniłem serie GTA.

 

No i nie mam tego uczucia które towarzyszyło mi po RDR2, uczucie ukońćzenia gry która porusza gracza w pewien sposób. Po Cyberze czuje się jakbym wrócił z pubu w którym piłem do rana w dobrym towarzystwie. Dobrze się bawiłem, ta laska na P miała dobry tyłek i się nawet do mnie uśmiechała ale na tygodniu pewnie o tym całym wypadzie zapomnę :dunno:

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Kron997 napisał:

Mnie z kolei drażni to, że w photomode nie ma blura i reklamy cofają sie w ere ośmiobitową 

 

Jak nie ma? Można ustawić ręcznie ogniskową, tym samym rozmywając dowolnie całe tło.

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanie: mam teraz dwie misje, gdzie muszę czekać na info od zleceniodawców, żeby ruszyć je dalej. Problem jednak w tym, że przewijałem czas, spałem, ale nadal telefonów nie ma. To jakiś bug czy mam robić coś cały czas (choć dwie misje poboczne w międzyczasie zrobiłem)? 

 

EDIT: Wyłączyłem grę, włączyłem, zacząłem kontrakt i telefon się rozdzwonił, więc problem rozwiązany. 

 

Edytowane przez lukas_k96
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Emtebe said:

 

Jak nie ma? Można ustawić ręcznie ogniskową, tym samym rozmywając dowolnie całe tło.

 

To się nazywa bokeh, nie to samo

 

mowa jest o blur/panning tak jak w GT/Forzie gdzie zwalniasz migawkę, czego mi tez brakuje do zdjęć aut podczas jazdy

 

przyklad z FH4 (ale nadal w temacie Cyberpunka)

Forza Horizon 4 Screenshot 2020.12.13 - 00.54.34.92.png

Edytowane przez Labtec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z każdą godziną dochodzę w sumie do smutnego wniosku: Red Dead Redemption 2, GTA 5, a nawet Wiedźmin i w szczególności Nier Automata czy Ghost Of Tsushima - wszystkie te gry były lepsze, bo grając w nie czułem, że skonczyłem juz te 17 lat i nie jestem edgy. Tutaj jest po prostu... no ja pipi, muzyka bywa fajna, ale nu-metal? To już dawno się osłuchało. I te dziunie wydziarane wszystkie. Gdyby chociaż jakiś sensowny przekaz....

Edytowane przez BrandonLee_z_TheCrow
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Observer napisał:

Przecież taki był materiał źródłowy...

 

Edit. Ja do Brandona.

No i właśnie o to chodzi. Teraz w ogóle nie dziwi mnie fakt, że cyberpunk jako estetyka przeżarł się ładnych parę lat temu. 

To po prostu oczywistości oczywistości: rządy korporacji, kryzys tożsamości, seksualizacja społeczeństwa. 

Bla bla bla. 

Za oknem mamy lepszy cyberpunk. 

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problem z aktualizacją tego kasztana do wersji 1.0.6? Zatrzymało się na 61% i za każdym razem wywala błąd 0x80070057. Ponowne uruchomienie konsoli nic nie daje, internet jest, Live działa i dupa. Centymetry mnie dzielą od wywalenia tego gówna z dysku i zwrotu gotówki, bo nawet mój stoicki spokój i chęć wsparcia tych nieudaczników ma swoje granice. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Il Brutto napisał:

No i wreszcie udalo mi sie skonczyc gre i z czystym sumieniem moge sie teraz wypowiedziec o calosci. Pomijam problem bugow, crashow i calego tego dziadostwa bo to jest w ogole skandal ze ktos taka gre dopuscil swiadomie do sprzedazy. Prawdopodobnie to zostanie polatane z czasem i dlatego chce tylko podsumowac rzeczy ktorych nie zmienia.

 

Zaczynajac od fabuly to nie ma w niej nic nadzwyczajnego, bywaja jakies braki tak jakby byly wyciete wieksze fragmenty. Wiadomo, ze ten prolog chociazby zosal potraktowany ostro byleby tylko zdazyc wydac gre. Nie podoba mi sie zbudowanie calej historii wokol Keanu, ktos w ogole wspominal ze gra zostala kompletnie przebudowana wlasnie pod niego/juz z nim. Bardzo mozliwe, tak jakby sie skupili tylko na nim podczas gdy wiekszosc pobocznych postaci jest nijaka. Brakuje jakichs takich mocnych quest giverow dla ktorych by sie robilo duzo znaczacych zadan z ciekawa historia. W ogole nie rozwiniety watek BD, nie ma jakichs interesujacych netrunnerow ktorzy maja potencjal. Niektore poboczne zadania sa ciekawe i dlugie ale nie jest ich duzo. Jeden z wiekszych minusow to brak wyborow, nie ma zadnego wyboru ktory by ksztaltowal swiat i mial konsekwencja jak to bylo np. w W3. Robienie zadan na rozne sposoby nic nie zmienia w przyszlosci. Dobrze ze chociaz wybor zakonczen nie jest tak idiotyczny i losowy jak w W3. Opcje dialogowe unikalne dla pochodzenia postaci nie maja zadnego znaczenia poza wypowiadana kwestia, kompletnie nie wykorzystane i nie ma zadnej roznicy ktore wybierzemy. No i na koniec to gra jest o wiele za krotka, glowne questy zajmuja okolo 20h, slabo jak na rpg. 

Kwestia rozwoju postaci lezy calkowicie. Gralem na hardzie i spodziewalem sie jakiegos kombinowania z buildami itp. Nic z tych rzeczy, atrybuty glowne to nie wiem po co w ogole istnieja jedyne co zauwazylem to pozwalaja na uzywanie umiejetnosci kompletnie nie wplywajacych na rozgrywke typu otwarcie zamknietych drzwi maja wysoka technologie albo ukradniecie samochodu majac wysoka sile. Szkoda ze zawsze jest inna opcja na otwarcie tych drzwi. Perki nieco ulepszaja ale znowu tak jest ich naciapane ze to chyba najgorsze drzewko umiejetnosci jakie widzialem, nie ma w nim jakichs unikalnych skilli, jak juz sie cos zdaje byc ciekawe to dziala beznadziejnie jak np. rzucanie nozami. Generalnie to nawet sie nie fatygowalem zeby robic jakis build tylko jak juz widzialem ze mam z 10pkt do rozdania to dawalem losowo, moglbym przejsc gre na 1lvl bez problemu.

Walka. Bron biala to kpina, nawet nie chce mi sie opisywac bo to dziala gorzej niz jakis Morrowind sprzed lat. Bron palna w wiekszosci dziala slabo, z jednej strony jakies karabiny na kapiszony, z drugiej strony shotgun ktory zamienia przeciwnika w ragdolla. Najlepiej mi sie strzelalo z pistoletu i ze snajperki. Skradanie jest zle zrobione, po czesci pewnie wina bugow ze przeciwnicy wykrywaja losowo, ale tez po prostu w polaczeniu z tragicznym AI wyglada to slabo. Non-lethal jest bezuzyteczne, gra w zaden sposob nie premiuje oszczedzania ludzi albo cichej eliminacji. Ulepszanie broni jest nieciekawe i nic praktycznie nie daje, zero lore itemow.

Hackowanie, co to w ogole mialo byc? xD Czy oni nie zapowiadali czasami ze to bedzie jakis rewolucyjny mechanizm i bardzo istotna czesc rozgrywki? Nie dosc ze zle wykonane to jeszcze bezuzyteczne, wylaczanie kamer zdalnie, jakies zadawanie obrazen, wszystko bezuzyteczne i daje znikoma przewage nad przeciwnikiem. Praktycznie nie uzywalem. Do tego nie musisz levelowac zadnej umiejetnosci zeby hackowac cokolwiek z powodzeniem. Jeden wielki fail.

Jazda samochodem fajna, taki sensowny kompromis pomiedzy GTA5 i GTA4, kazdy wie o co chodzi. Jazda motorem tragiczna, karton i jakies akrobacje rodem z elastomanii, nie wiem czy to sie da naprawic w przyszlosci czy tak zostawia.

Mapa najebana jak w najgorszej gierce ubi. W sumie to bardziej jak w Spidermanie bo wiekszosc to aktywnosci typu zabij gangusow. Dobrze ze nie kaza tam zbierac 1000 jakichs losowych przedmiotow. Sam rozmiar w porzadku, najwiekszy problem ze jest doslownie pusta. Nawet nie ze jest malo ludzi tylko pusta miejscami calkowicie. 

AI w ogole nie istnieje, bylo mowione 100 razy nie widze sensu rozwijac, samochody w ogole nie reagujace na nic, npc z ktorymi sie nie da nawet porozmawiac, wykonanie przechodniow widac ze zrobione kompletnie na odpierdol byleby tylko byli, by mogli to by tam kwadratowe klocki wstawili i w sumie by nie bylo wiekszej roznicy. Nawet interakacja z glownymi postaciami jest znikoma.

W ogole nie pociagniete watki jakichkolwiek frakcji/gangow. Zadnych misji, zadnych terytoriow, zadnej reputacji, ktore by dodawaly tej grze cos ciekawego i mysle ze to ma duzy potencjal w sensie sprzymierzac sie z jednym gandiem albo korporacja i byc wrogiem drugich. No ale tu nawet policja nie istnieje to o czym my w ogole mowimy. 

Brakuje wykorzystania potencjalu swiata cyberpunka w watkach pobocznych, w zasadzie poza jednym pobocznym nie bylo jakiegos mocno pochlaniajacego, mroczniejszego i zaskakujacego watku. 

 

Takze podsumowujac to w zasadzie jedynym plusem tej gry jest jej setting ktory miejscami robi robote i czuc ten klimat cyberpunkowy, ale niestety miejscami. Potencjal swiata byl ogromny, zostal spierdolony w najgorszy mozliwy sposob. Czy bede gral w dlc? Nie wiem, bo jakie dlc oni moga do tego wydac? Na 4 godziny? Tu glowny watek jest dlugosci Krwi i Wina wiec nie spodziewam sie niczego. Glownego watku drugi raz tez sie nie chce przechodzic. To ze beda te gre latac to juz raczej nie zmieni istotnych elementow ktore kuleja i ktore wymienilem wyzej. Takze moja ocena na dzien dzisiejszy to jest takie 5.5/10 i to pomijajac kwestie techniczne.

 

 

Typ pisze referat z konkretnymi argumentami, jednym słowem wartościowy post, taki jakich ten temat by potrzebował, a dostaje z miejsca minusa. Wezcie sie ogarnijcie minus nie znaczy "nie zgadzam sie". 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Il Brutto napisał:

No i wreszcie udalo mi sie skonczyc gre i z czystym sumieniem moge sie teraz wypowiedziec o calosci. Pomijam problem bugow, crashow i calego tego dziadostwa bo to jest w ogole skandal ze ktos taka gre dopuscil swiadomie do sprzedazy. Prawdopodobnie to zostanie polatane z czasem i dlatego chce tylko podsumowac rzeczy ktorych nie zmienia.

 

Zaczynajac od fabuly to nie ma w niej nic nadzwyczajnego, bywaja jakies braki tak jakby byly wyciete wieksze fragmenty. Wiadomo, ze ten prolog chociazby zosal potraktowany ostro byleby tylko zdazyc wydac gre. Nie podoba mi sie zbudowanie calej historii wokol Keanu, ktos w ogole wspominal ze gra zostala kompletnie przebudowana wlasnie pod niego/juz z nim. Bardzo mozliwe, tak jakby sie skupili tylko na nim podczas gdy wiekszosc pobocznych postaci jest nijaka. Brakuje jakichs takich mocnych quest giverow dla ktorych by sie robilo duzo znaczacych zadan z ciekawa historia. W ogole nie rozwiniety watek BD, nie ma jakichs interesujacych netrunnerow ktorzy maja potencjal. Niektore poboczne zadania sa ciekawe i dlugie ale nie jest ich duzo. Jeden z wiekszych minusow to brak wyborow, nie ma zadnego wyboru ktory by ksztaltowal swiat i mial konsekwencja jak to bylo np. w W3. Robienie zadan na rozne sposoby nic nie zmienia w przyszlosci. Dobrze ze chociaz wybor zakonczen nie jest tak idiotyczny i losowy jak w W3. Opcje dialogowe unikalne dla pochodzenia postaci nie maja zadnego znaczenia poza wypowiadana kwestia, kompletnie nie wykorzystane i nie ma zadnej roznicy ktore wybierzemy. No i na koniec to gra jest o wiele za krotka, glowne questy zajmuja okolo 20h, slabo jak na rpg. 

Kwestia rozwoju postaci lezy calkowicie. Gralem na hardzie i spodziewalem sie jakiegos kombinowania z buildami itp. Nic z tych rzeczy, atrybuty glowne to nie wiem po co w ogole istnieja jedyne co zauwazylem to pozwalaja na uzywanie umiejetnosci kompletnie nie wplywajacych na rozgrywke typu otwarcie zamknietych drzwi maja wysoka technologie albo ukradniecie samochodu majac wysoka sile. Szkoda ze zawsze jest inna opcja na otwarcie tych drzwi. Perki nieco ulepszaja ale znowu tak jest ich naciapane ze to chyba najgorsze drzewko umiejetnosci jakie widzialem, nie ma w nim jakichs unikalnych skilli, jak juz sie cos zdaje byc ciekawe to dziala beznadziejnie jak np. rzucanie nozami. Generalnie to nawet sie nie fatygowalem zeby robic jakis build tylko jak juz widzialem ze mam z 10pkt do rozdania to dawalem losowo, moglbym przejsc gre na 1lvl bez problemu.

Walka. Bron biala to kpina, nawet nie chce mi sie opisywac bo to dziala gorzej niz jakis Morrowind sprzed lat. Bron palna w wiekszosci dziala slabo, z jednej strony jakies karabiny na kapiszony, z drugiej strony shotgun ktory zamienia przeciwnika w ragdolla. Najlepiej mi sie strzelalo z pistoletu i ze snajperki. Skradanie jest zle zrobione, po czesci pewnie wina bugow ze przeciwnicy wykrywaja losowo, ale tez po prostu w polaczeniu z tragicznym AI wyglada to slabo. Non-lethal jest bezuzyteczne, gra w zaden sposob nie premiuje oszczedzania ludzi albo cichej eliminacji. Ulepszanie broni jest nieciekawe i nic praktycznie nie daje, zero lore itemow.

Hackowanie, co to w ogole mialo byc? xD Czy oni nie zapowiadali czasami ze to bedzie jakis rewolucyjny mechanizm i bardzo istotna czesc rozgrywki? Nie dosc ze zle wykonane to jeszcze bezuzyteczne, wylaczanie kamer zdalnie, jakies zadawanie obrazen, wszystko bezuzyteczne i daje znikoma przewage nad przeciwnikiem. Praktycznie nie uzywalem. Do tego nie musisz levelowac zadnej umiejetnosci zeby hackowac cokolwiek z powodzeniem. Jeden wielki fail.

Jazda samochodem fajna, taki sensowny kompromis pomiedzy GTA5 i GTA4, kazdy wie o co chodzi. Jazda motorem tragiczna, karton i jakies akrobacje rodem z elastomanii, nie wiem czy to sie da naprawic w przyszlosci czy tak zostawia.

Mapa najebana jak w najgorszej gierce ubi. W sumie to bardziej jak w Spidermanie bo wiekszosc to aktywnosci typu zabij gangusow. Dobrze ze nie kaza tam zbierac 1000 jakichs losowych przedmiotow. Sam rozmiar w porzadku, najwiekszy problem ze jest doslownie pusta. Nawet nie ze jest malo ludzi tylko pusta miejscami calkowicie. 

AI w ogole nie istnieje, bylo mowione 100 razy nie widze sensu rozwijac, samochody w ogole nie reagujace na nic, npc z ktorymi sie nie da nawet porozmawiac, wykonanie przechodniow widac ze zrobione kompletnie na odpierdol byleby tylko byli, by mogli to by tam kwadratowe klocki wstawili i w sumie by nie bylo wiekszej roznicy. Nawet interakacja z glownymi postaciami jest znikoma.

W ogole nie pociagniete watki jakichkolwiek frakcji/gangow. Zadnych misji, zadnych terytoriow, zadnej reputacji, ktore by dodawaly tej grze cos ciekawego i mysle ze to ma duzy potencjal w sensie sprzymierzac sie z jednym gandiem albo korporacja i byc wrogiem drugich. No ale tu nawet policja nie istnieje to o czym my w ogole mowimy. 

Brakuje wykorzystania potencjalu swiata cyberpunka w watkach pobocznych, w zasadzie poza jednym pobocznym nie bylo jakiegos mocno pochlaniajacego, mroczniejszego i zaskakujacego watku. 

 

Takze podsumowujac to w zasadzie jedynym plusem tej gry jest jej setting ktory miejscami robi robote i czuc ten klimat cyberpunkowy, ale niestety miejscami. Potencjal swiata byl ogromny, zostal spierdolony w najgorszy mozliwy sposob. Czy bede gral w dlc? Nie wiem, bo jakie dlc oni moga do tego wydac? Na 4 godziny? Tu glowny watek jest dlugosci Krwi i Wina wiec nie spodziewam sie niczego. Glownego watku drugi raz tez sie nie chce przechodzic. To ze beda te gre latac to juz raczej nie zmieni istotnych elementow ktore kuleja i ktore wymienilem wyzej. Takze moja ocena na dzien dzisiejszy to jest takie 5.5/10 i to pomijajac kwestie techniczne.

 

 

Zatem Cyberpunk (pomijając kwestie techniczne) jest zwyczajnie chujową grą. Nie grałem, ale po takiej recenzji w życiu bym gry nie kupił. Dzięki za bomby prawdy.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie jest "chujową grą", co też sugeruje ocena na końcu tej recenzji 5,5/10 to prawie idealny średniak, jak wynika z dziesięciostopniowej skali.
@Il Brutto napisał zayebisty tekst, z którym ciężko się nie zgodzić (to są fakty), ale też wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteśmy w stanie przymknąć oko na rozminięcie się nie tylko developerów z prawdą, ale również na rozminięcie się gry z jej założeniami.
Sam również mało tu czuję eRPeGa, widzę masę niewykorzystanego potencjału, który prawdopodobnie poszedł pod nóż (frakcje, fixerzy, netrunnerzy, braindance, buildy), ale jeśli potraktować CP2077 jak kolejnego Fallouta to ocena może być wyższa. Więc mimo tego, że zgadzam się ze wszystkim, co napisał (bo ciężko polemizować z faktami) i nawet nagrodziłem jego tekst serduszkiem, to sam nie byłbym dla gry taki surowy i świetnie się w niej bawię.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pomijając wszelakie błędy i niedopracowanie techniczne, to miasto jest zwyczajne puste. Jesteś uber hakerem, a nie możesz się np. włamać do wieżowca, wjechać windą na dach i pooglądać panoramę miasta. Mówili, że mapa będzie mniejsza, ale wielopoziomowa a jest to kolejne kłamstwo. Większość budynków jest zamknięta, a jak już gdzieś wchodzimy, to mamy parter i windę na piętro misji. Tutaj można upchać tyle zawartości, że mieliby roboty na kilka lat.

 

Największym błędem było robienie gry krótszej, bo gracze nie kończyli Wiedźmina, bo był za długi. To niech wracają do grania w CoDy, które można przejść w jeden wieczór. Nazywanie tej gry RPG to policzek do gier RPG. Począwszy od długości wątku głównego, po samą mechanikę rozwoju postaci, która jest zepsuta.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie - ja np od czasu The Last of Us Part II, czy innego Ghost of Tsushima nie grałem w tytuł podobnie angażujący zarówno fabularnie, jak i pod kątem klimatu świata przedstawionego, więc "skala" mi nie przeszkadza, bo to tylko numerek i nie odda tego, jak Ty odbierzesz ten tytuł - u mnie jest przynajmniej te 7/10 póki co.

Odnośnik do komentarza

Obaj macie racje, w moim odczuciu ta ocena oznacza to ze to jest absolutny sredniak i jak ktos ma ograniczony czas albo wysokie oczekiwania to lepiej zeby po niego nie siegal. W tym roku ogralem moze z 20 gier i tak na szybko to nie jestem w stanie przypomniec czy ktoras z nich bylaby mniej warta ogrania. Moje oczekiwania byly spore, w sensie nie spodziewalem sie gry 10/10 ale mialem nadzieje na cos solidnego. Na pewno juz nigdy nie kupie od nich gry na premiere chocby zapowiedzieli W4.

A i jeszcze zapomnialem o jednym detalu - w grze jest mniej nawiazan do wspolczesnej popkultury niz w W3 ktory jest w settingu sredniowiecznym. No tak srednio bym powiedzial.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie też na razie 7 lub 6/10 ale tylko w momencie jak naprawia bugi. Na ten moment nikomu bym nie polecał, gram w obecnym stanie bardziej z rozpędu, jakiegoś masochizmu i tolerancji na bugi z czasów pc i grania na amatorskich modach. Mam takie same uczucie jak w FFXIII farmiłem jednego mobka 10 godzin żeby zrobić 100% i ciagle zastanawiałem po chuj ja życie z tymi średnimi grami marnuje.

 

Grając w tego przywołanego GoT miałem po prostu radochę z przebywania w świecie gry, wszystko tam sie spinało i pozwalało na pełną immersje. Tutaj co chwile coś z niej wybija, jak nie bug to ai, za prosta walka przez system rozwoju gdzie jestes tak przepakowany ze zginac to mozesz glownie od min. Do tego niedopracowane mechaniki albo znane ze starszych gier UBI najebanie na mapie miliona bzdur z generatora ktore nic nie zmieniają, o systemie lootu ktory zamiast ekscytować że wpadnie coś fajnego, jest rownie miodny jak sprzatanie mieszkania bo zbierasz setki smieci ktore w 99% przypadkow nadaja sie tylko do rozmontowania albo sprzedania wiec co chwile musisz jezdzić to gowno sprzedac za jakies drobne bo za dużo dźwigasz. Po prostu świat wydaje się sztuczny i toporny, mało co do siebie pasuje, jak w open worldach sprzed 15 lat.

 

Ogólnie najwieksza beka z recenzentów, same 9 i 10, jedyne 7 na 10 dala laska ze wzgledu na swoje polityczne przekonania z resetery a nie realne wady gry. Chyba tylko watek glowny przeszli, bo tam tylko jest zawartosc na gre bardzo dobra - ale z kolei też na żadna wybitną, chociaz rozumiem ludzi ktorym ten element wyjątkowo podszedł i subiektywnie za art design, fabule i klimat daja najwyzszą ocenę. Dla mnie również to jedne z najważniejszych elementów, ale reszta gry? A jak slucham jakis naszych recenzentow typu Zagrajnik.tv dla ktorego gra jako całość to "arcydzieło" to sie zastanawiam w co on grał.

 

 

Edytowane przez Observer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...