Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wredny napisał:

Zauważyliście, że w trybie foto znikają dzieci? :dafuq:
Normalnie sobie łażą, ale jak tylko odpalimy tryb foto to bombelka ni ma :potter:

Wczoraj jak grałem to jeden gówniarz popylał z gnatem. 

52 minuty temu, Emtebe napisał:

A jak z rozmazanym gównem na XSX po łacie 1.05? W szoku jestem jak to się pogorszyło.

Ej ja gram w trybie quality i jest spoko. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Dobra..szwagier nie wytrzymał i wrócił grać w Spiderman-a a mi pożyczył na testa c2077.
Pograłem na razie chyba z 1 godzinę i już miałem kilka pomniejszych błędów jak komunikaty które nie chcą zniknąć ,auta które się co jakiś czas wpieprzały w miejsce gdzie na początku gry Jackie siedzi i je chińszczyznę xD , przenikanie przez drzwi itp kłuje w oczy doczytywanie postaci ,jakieś npc spadali mi z nieba czy to wychodzili że ścian , no ogólnie takie lekkie bagienko techniczne xD
Ale zobaczymy co będzie dalej...gram na PS4 pro ..chciałem przycebulić i kupić po kosztach za jakoś czas na one x ale tam jest podobno gorzej xD
260 zł? O bym się troszkę zirytował ,nie dziwię się zwrotom

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Wredny napisał:

Zauważyliście, że w trybie foto znikają dzieci? :dafuq:
Normalnie sobie łażą, ale jak tylko odpalimy tryb foto to bombelka ni ma :potter:

Tak, czytałem jako jednym ze "smaczków" z gry. W trybie foto dzieci znikają bo twórcy chcieli uniknąć niezręcznych screenow z ich udziałem :teehee:

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, eX4cT_PL napisał:

50h i wątek główny z kilkoma pobocznymi i paroma kontraktami skończony, bardzo dobra gierka, trochę smutna historia z jej premiera, myśle ze za pół roku lub rok byłaby tym czym miała być i o niej mówili, w tej chwili mało kto będzie o niej mówił, a jak już to o pol produkcie, pazerności dewelopera, szkoda, mimo wszystko, ten kto jeszcze nie zagrał niech poczeka, jest na co, klimat tej gry mnie całkowicie pochłonął pomimo tego ze w życiu żadnego RPGa nie ukończyłem, bardzo fajne postacie, dobre dialogi, świetne zadania poboczne, na Series X to jedna z najładniejszych gier, chociaż przyznać trzeba ze czasem potrafi przestraszyć no ale to emulacja z One X.

 

Na bank wrócę, rozpocznę sobie grę inna droga, wybiorę inne zakończenie.

 

U mnie też 50h minęło, poziom 39 czyszczę mapę i tu kolejna sprawa, ta gra nie potrafi pokazać graczowi jak wiele ma do zaoferowania i jak dużo jest do zrobienia, brakuj tu przepływu informacji, a raz jest zwyczajnie za dużo, trzeba naprawdę trochę pograć aby to wszystko ogarnąć co z czym i dla czego. 

Czyszczą mapą skumałem, że zlecania i całe te kontrakty to nie opcja z typu jedziesz do gościa albo dzwonisz, że by takie zlecenie wziąć on po prostu raz dzwoni i nagle odkrywa się masa zadań z nim związanych w danymi regionie.

Myślałem, że to jest inaczej z organizowane, także tu jak sam nie poszukasz to gra Ci tego w żaden sposób nie powie, dziwne to bo jak lubisz lizać z ściany to praktycznie co parę metrów jest coś do zrobienia, zadania są różne, skradanie, zabijanie, wykradanie, śledzenie żony, która zdradza itp To wszystko robi mi się tak przyjemnie jak w Duchu mapę czyści się wybornie! 

Cały czas jestem zdania, że gra dostaje w dupę za bardzo i te wszystkie opinie są mocne nad wyrost, bo oczywiście problemy są ale nie takie jak ludzie piszą, choć ja to ogrywam na Series X i u mnie działa na prawdę wszystko należycie  jest parę rzeczy do poprawy ale ten gunplay, zwolnienie czasu hakowanie nadrabia mocno, czasmi można tak przejechać typów, że głowa mała, można wiele zarzucić ale gameplay zgadza się to i mocno. 

 

Do ogrania jeszcze nie raz plus wersja pod nowe konsole, zresztą ja jeszcze gry nie skończyłem, czyszczę mapę właśnie:D

Jedyne co mnie na prawdę boli to fakt, że jazda na motocyklu jest strasznie słaba, kolo siedzi na tym motorze jak kłoda, animacji zero, zero jakiś smaczków do poprawy!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoiler free recenzja

Skończyłem coś około 43 h grania na xbox series x. Z tego 30 h się dobrze bawiłem ok 3-4 h traciłem na load wcześniejszych sejwów przez bugi a reszte irytowałem się bugami , kiepskimi misjami czy glitchami. NIE TAK TO MIAŁO WYGLĄDAĆ. No ale po kolei tym razem zacznę od minusów bo jest ich więcej:

 

- grafika przez większość czasu, doczytywanie i inne aspekty techniczne biedackich konsol i to w sumie jedyny minus dotyczący TYLKO konsoli 

- BUUUUUUUUGIIIIIIIIIIIIIIII. Skończyłem w tym roku ac valhalle i przy cyberpunku valhalla to dopracowana perełka (tak samo new vegas czy skyrim na premierę). Serio nie spodziewałem się czegoś takiego. W pewnym momencie pocisnąłem fabułe główną bo NIE MOGŁEM ważnego questu pobocznego skończyć. Bez spoilerów w skrócie : mamy iśc do klubu i znaleźć postać x. Aby wejśc do klubu musimy pogadać z postacią DUM DUM która pojawia się prawie na początku wątku głównego o wiele godzin wcześniej. Co się okazuje że jeżeli questa 25h wcześniej rozwiązałem w jeden konkretny sposób NIE PRZEWIDZIANY przez developera to nie moge teraz skończyć WAŻNEGO questa pobocznego.... Próbowałem load wcześniejszego questa load na początku questa etc. GÓWNO DUPA CHUJ i weź się pierdol graczu. W necie odkryłem że problem ma KAŻDY kto gra w ten sam sposób jak ja oszczędzając większość przeciwników i grając jako ten good guy. No ale ten przykład to jeden który mnie złamał i po którym pocisnąłem zabugowany wątek główny a w nim miałem im dalej w las tym więcej bugów. Jeden z bossów zawiesił się na 1% hp i za nic nie dało rady go dobić. W misji prawie końcowej miałem opcje OPCJONALNIE porozmawiać z kompanami przed wielkim bum no i co ? NIE MOGŁEM z nikim pogadać i musiałem popchnąć fabułę bez rozmowy bo podchodząc do kompanów nie miałem możliwości rozmawiać. Inny boss zawisł w powietrzu i mogłem do niego strzelać bez konsekwencji od 92% hp do 0% i na końcu jego ciało nadal wisiało a miałem z niego coś zabrać nie miałem jak tego zrobić. Misje poboczne nie są lepsze nawet te dobre fabularne potrafią czasem krwi napsuć a 2 nie skończyłem z powodu bugów jak ten opisany wyżej. Nie zliczę ile razy robiłem load ponowny czasem o wiele wcześniej. W wiedźminie 3 NA PREMIERĘ jak i w W1 i W2 (TEŻ NA PREMIERĘ) NIGDY mi się takie sytuacje nie zdarzały 

- bugi (tak teraz bugi z małej litery bo nie przeszkadzające w grze ale wybijające z imersji) i glitche - lewitujące postacie, katapulta po wyjściu z auta, itemy których nie można podnieść czy nie można kliknąć interakcji, często po podniesieniu czegoś w prawym rogu zostawał obraz itemu i pomagał save load, złe tekstury wczytywane np pan je hamburgera i ma broń? no to je broń a hamburger leży na stole..... i wieeele więcej moge a4 strone napisać tylko z takimi bugami i glitchami. A i mój ulubiony. Ogłuszasz przeciwnika i chcesz go przenieść a tu randomowo wybuchają w fontannie krwi jak kładziesz ciało na ziemi. No i chuj z nie zabijania. 

- ŚWIAT jest sztuczny i plastikowy. ŚWIAT to wydmuszka. Im dalej grasz tym bardziej atakują cię chujowe skrypty. Świat potrafi zachwycić o tym w plusach ale jest pusty w środku. Nie równe też dzielnice masz piękny acz pusty świat w centrum miasta i chujowy w dokach czy wysypisku. Dodatkowo brakuje jakichkolwiek interakcji. W nowigradzie w wieśku mieliśmy tego więcej a nie mówię już o innych grach jak yakuza like a dragon czy ac valhalla. Miasto to ładna pocztówka ale płaska

- QUESTY!!!!! TAK kurwa questy ok 1/2 side questów to powtarzalne gówna często z nawet ciekawą historią w tle ale powtarzalne do bólu. Zapchali miasto też opcjonalnymi pseudo questami i gówno questami jak zdobywanie fur... Jak już trafia się perełka w side questach to jest to święto. A warto robić te dobre questy ale o tym w plusach

- Niektóre postacie - nie wszystkie mi podpasywały w głównym wątku (niektóre są płaskie strasznie i z debilnymi motywacjami)

- iluzja wyborów - ta gra nie ma questów rozgałęziających się jak sławny quest barona. Znowu to samo co ze światem w grze. Wybory są iluzoryczne i płaskie. Testowałem kilka rożnych questów i nie ważne co wybrałem kończyło się tak samo coś jak w grach telltale. Przy ponownym przejściu questa iluzja wyboru znika. Dodatkowo wybór na początku naszego origina to żart. Trwa to 30 min i już główny quest, a później nic z tego backstory nie mamy poza jednym malutkim questem. i nie ma to wpływu na fabułę albo to jak nas traktują npc.  Dragon age Origins czy stare baldursy robiły to o wiele lepiej. 

- Główna fabuła jest średnia - smutne ale prawdziwe im dalej w las idziesz tym mnie jest to ciekawe a koniec końców zapamiętam kilka wybitnych questów pobocznych i prawie nic z głównego. 

- poboczne questy tzw kontrakty - za dużo tego i nawet zdarzy się tam spoko quest ale jedziesz autem i co chwila dzwoni telefon i to irytuje. Dodatkowo te kontrakty nigdy nie wiesz który będzie dobry, a który będzie po raz n'ty tym samym

- interfejs TRAGEDIA

- granie bez zabijania jest bez sensu bo przez całą fabułę nie ma ani jednej konsekwencji zabijania.... to nie deus ex niestety

- co do bugów to jeszcze ważne info IM dalej w las z fabułą i z side questami tym gorzej. Na początku moje odczucia były raczej pozytywne mimo grafiki średniej na konsoli. 

 

No dobrze nie będę się już pastwić nad grą teraz plusy :

- Muzyka i dub angielski

- Jak quest jest dobrze napisany to gra wciąga i jest kilkanaście naprawdę dobrych questów pobocznych. 

- dużo fajnych postaci z questów pobocznych z ciekawymi story. 

- Świat ma ciekawy lore i widać że weszło tu duzo roboczogodzin a to zawsze doceniam

- Podoba mi się strzelanie i czipy 

- Świat potrafi być piękny i widać ile detali ( środek aut, telebimy czy to co dzieje się na dalekim planie)włożyli w design szkoda że to wszystko jest wydmuszką. 

- reżyseria cut scenek i to jak dialog zaczynają się od razu po podejściu i to jak postacie chodzą w trakcie nowa jakość takich cut scenek (chyba że akurat kucałeś i nie możesz wstać bo przycisk od kucania jest przyblokowany XD ) 

- Jak gra działała to sprawiała masę radości 

 

Ocena końcowa 6/10 - grę ukończyłem i pewnie wrócę na mocnym pc albo po patchu next genowym. Jednak dopiero jak wyjdą dodatki i jak będzie załatana. Teraz jest to early access tylko w przeciwieństwie do baldura 3 nikt tego głośno nie powiedział. CDP zagrał poniżej pasa i ta gra nie zasługuje na 10/10 czy 9/10 nie w obecnym stanie a te recenzje to żart. Dla mnie to zawód roku i w każdej grze CDP RED na premierę spędziłem znacznie więcej czasu a jak grę kończyłem było mi smutno. Tutaj cieszyłem się i odczułem ulgę że mogę wyjebać z dysku. Nie będę bawił się w refund bo nie jestem cebulakiem i jednak gre ukończyłem ale rozumiem ludzi co zwracają grę. Ta gra wychodząc w tym stanie to niezbyt śmieszny żart. CDP RED CHUJ WAM W DUPE. 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza



 

  jest parę rzeczy do poprawy ale ten gunplay, zwolnienie czasu hakowanie nadrabia mocno, czasmi można tak przejechać typów, że głowa mała, można wiele zarzucić ale gameplay zgadza się to i mocno. 
 



O jak to zwalnianie czasu działa? Ktoś wyjaśni? Bo mam ten wszczep kerenzikov czy jak mu tam ale czas zwalnia tylko na sekundkę przy unikach
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, qraq_pk napisał:
19 minut temu, Vril_Dox napisał:
Da się jakoś wyłączyć te podpowiedzi na ekranie "strzał skanowanie oddalenie przybliżenie wyciągnięcie broni"? 

Nie. To jeden z błędów.

Jakoś na początku nie zwracałem na to uwagi. Dopiero po parunastu godzinach zaczęło mnie to denerwować.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Emtebe napisał:

A jak z rozmazanym gównem na XSX po łacie 1.05? W szoku jestem jak to się pogorszyło.

 

O ile mnie pamięć nie myli, to W3 z każdym kolejnym paczem poprawiającym płynność jednocześnie pogarszał grafikę, więc tu może być podobnie i najlepszą grafikę w CP widzieli ci, co zagrali w okolicach premiery :potter:

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, qraq_pk napisał:


 

 


O jak to zwalnianie czasu działa? Ktoś wyjaśni? Bo mam ten wszczep kerenzikov czy jak mu tam ale czas zwalnia tylko na sekundkę przy unikach

 

 

Wczepy ja mam takie, że jak przeciwnik Cię zobaczy to czas zwalnia nawet do 4 sekund jest to totalnie OP wpadasz z kataną i typów nie ma, to plus skill LB plus RB, który zwalnia czas do 6-8 sekund no i oczywiście po unik szybki strzał też czas zwalnia i jest totalny ogień! Polecam każdemu taki build, choć ciężko zrezygnować z hakowanie.. 

Choć te 4 sekundy plus to po unikach w zupełności mi wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Soul napisał:

 

U mnie też 50h minęło, poziom 39 czyszczę mapę i tu kolejna sprawa, ta gra nie potrafi pokazać graczowi jak wiele ma do zaoferowania i jak dużo jest do zrobienia, brakuj tu przepływu informacji, a raz jest zwyczajnie za dużo, trzeba naprawdę trochę pograć aby to wszystko ogarnąć co z czym i dla czego. 

Czyszczą mapą skumałem, że zlecania i całe te kontrakty to nie opcja z typu jedziesz do gościa albo dzwonisz, że by takie zlecenie wziąć on po prostu raz dzwoni i nagle odkrywa się masa zadań z nim związanych w danymi regionie.

Myślałem, że to jest inaczej z organizowane, także tu jak sam nie poszukasz to gra Ci tego w żaden sposób nie powie, dziwne to bo jak lubisz lizać z ściany to praktycznie co parę metrów jest coś do zrobienia, zadania są różne, skradanie, zabijanie, wykradanie, śledzenie żony, która zdradza itp To wszystko robi mi się tak przyjemnie jak w Duchu mapę czyści się wybornie! 

Cały czas jestem zdania, że gra dostaje w dupę za bardzo i te wszystkie opinie są mocne nad wyrost, bo oczywiście problemy są ale nie takie jak ludzie piszą, choć ja to ogrywam na Series X i u mnie działa na prawdę wszystko należycie  jest parę rzeczy do poprawy ale ten gunplay, zwolnienie czasu hakowanie nadrabia mocno, czasmi można tak przejechać typów, że głowa mała, można wiele zarzucić ale gameplay zgadza się to i mocno. 

 

Do ogrania jeszcze nie raz plus wersja pod nowe konsole, zresztą ja jeszcze gry nie skończyłem, czyszczę mapę właśnie:D

Jedyne co mnie na prawdę boli to fakt, że jazda na motocyklu jest strasznie słaba, kolo siedzi na tym motorze jak kłoda, animacji zero, zero jakiś smaczków do poprawy!

A ja właśnie wolę motocykl, łatwiej się manewruje i wymija jak się korki robią. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Soul napisał:

Motory nie są złe, ale jak korzystać z nich to tylko w FPP, bo tak żal patrzeć na tą kłodę :P

 

Chyba że trafisz na motor z przyciemnianą szybką, wtedy masz w fpp na środku ekranu prostokąt zasłaniający drogę.

 

Edit. Ogólnie na badlandach znacznie lepiej się gra, wczoraj sobie bez błędów pograłem kilka godzin robiąc losowe zadania i maksując hackowanie - nie wiem jak inne, ale zarówno rewolwer jak i hackowanie tworzą ci takiego op builda że niszczy cały balans. Jak masz np. hacki rozwiniete razem z perkami zarażającymi kolejnych wrogów możesz cały obóz wybić nawet do niego nie podchodząc. A jak w obozie są kamery to już w ogóle.

 

Jedyną przeszkodą jest silnik gry - bo stojąc za obozem, wybijasz wszystkich korzystając kamer i hacków, a potem wchodzisz na pewniaka i dopiero się spawnuje reszta, która się wcześniej nie pokazała bo byłeś postacią za daleko od nich. Na szczęscie parkuru nie robią, więc zawsze można sobie wbić na dach w obozie i stamtąd już wyspawnowanych pohakować. Tak samo tych wszystkich psychopatów z misji pobocznej, widać ze są zaprojektowani pod ekscytujace starcia, a można ich spoza ich zasięgu na spokojnie hakami zniszczyć.

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...