Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy był ten moment gdy grze chciałem dać 5/10:

Spoiler

Gdy zaczęły lecieć napisy na plaży, a my KOMPLETNIE nic tak naprawdę jeszcze nie wiedzieliśmy, bo te scenki z Amelie to była trochę grafomania, na szczęście później wyjaśniona, najpiękniejsze że bałem się że nie wyjaśnią tych 5 postaci unoszących się na niebie, ale i to wyjaśnili

 

Tak więc szacun dla recenzentów którzy napisali że po skończeniu nic nie jest nadal jasne. To już nawet nie youtube musiał wejść w grę, raczej skipowanie filmików i czytanie tylko maili.

 

Po głowie lata mi tylko to od nocy:

Cytat

 

"See the sunset

the day is ending…"

 

 

Edytowane przez Michał_K
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Michał_K napisał:

Najlepszy był ten moment gdy grze chciałem dać 5/10:

  Pokaż ukrytą zawartość

Gdy zaczęły lecieć napisy na plaży, a my KOMPLETNIE nic tak naprawdę jeszcze nie wiedzieliśmy, bo te scenki z Amelie to była trochę grafomania, na szczęście później wyjaśniona, najpiękniejsze że bałem się że nie wyjaśnią tych 5 postaci unoszących się na niebie, ale i to wyjaśnili

 

Właśnie ten moment to był Wideo w szczytowej formie imo - prosta forma, ale jak bardzo skuteczniejsza od zwykłej cutscenki.

Spoiler

Czułem się równie zagubiony co dusza Sama, próbując odnaleźć kierunek i złożyć to sobie wszystko do kupy.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla Hideo,

postawił na swoim,  przekonał Sony i innych by rzucili groszem, miał wizję która na pewno nie była system-sellerem na szkicach, i w ciągu 4 lat okiełznał silnik Decima, zrobił przeogromny świat z niesamowitymi nowymi mechanikami, nakręcił mnóstwo godzin filmików, i na końcu okazało się że trafił w dziesiątkę, nie tylko zachował wszystkie elementy z których jest znany, do tego zrobił najlepszą grę od czasu pierwszego MGS'a. Na miejscu Sony bym go wykupił razem ze studiem i nawet tymi jego figurkami i okularami, rzucił wielką kasę, kazał dopicować grę na premierę PS5, i dał termin 4-5 na wydanie kolejnej gry na wyłączność, bo ten człowiek jak będzie miał spokój i pieniądze to może zrobić coś jeszcze lepszego. 

Tylko nie sequel, gra jest kompletna i nic więcej nie potrzebuje, poza dlc z miejscówką z THE THING :)

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał:

Właśnie ten moment to był Wideo w szczytowej formie imo - prosta forma, ale jak bardzo skuteczniejsza od zwykłej cutscenki.

  Pokaż ukrytą zawartość

Czułem się równie zagubiony co dusza Sama, próbując odnaleźć kierunek i złożyć to sobie wszystko do kupy.

 

 

Taaaak, idealnie w punkt. Moje odczucia 1:1

Odnośnik do komentarza
Teraz, Rozi napisał:

deszczyk idzie w jakiś sposób zobaczyć wcześniej, czy występuje on tylko w określonych obszarach i mam sobie znakiem zaznaczyć jego obecność?

Deszcz jest generowany losowo, jedynie w niektórych miejscach (tam, gdzie trafiasz na BT) jest stały. Dopiero w 3 chapterze dostajesz do dyspozycji prognozę pogody na 30 minut do przodu - możesz wziąć ją pod uwagę i skorzystać z planowania trasy znacznikami na mapie tak, żeby ominąć opady, ale musisz to zrobić ręcznie, nie ma żadnej opcji automatyzacji tego procesu.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rozi napisał:

Czy obecność BT jest wyrażana tymi czarnymi liniami idącymi z nieba?

A nie zwracałem na to uwagi nawet. Przez całą grę mają w miare stałe miejsca bytowania i gra dość jasno komunikuje taki "danger zone" - najpierw animacja wchodzi w slo-mo przy zakładaniu kapturka, jak zbliżasz się do strefy wynurzonych to jest jeszcze jeden slo-mo jakby tak z dupy i bez powodu (i w tym momencie możesz jeszcze zmienić kurs na jakiś inny), a dopiero po przekroczeniu niewidzialnej linii rozkłada się odradek i jesteś na terytorium wroga.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj kupiłem sobie 4k monitor z HDR i rozumiem dlaczego niektórzy mówią, ze gra wyglada fotorealistyczne. Różnica jest naprawdę spora, nawet supersampling (który zauważalnie upgrade’uje obrazu w 1080p), nie robi takiej różnicy jak rozdziałka 4k. Wszystkie ostre jak żyleta, plenery w oddali wyraziste i realistyczne. Po prostu bomba! Teraz widzę techniczny i artystyczny kunszt programistów. 

 

Jest jakaś opcja na szybsze pokonanie terenu wynurzonych z jakimś pojazdem. Mój motor natychmiast tonie w czarnej mieliźnie po kontakcie z wynurzonym :)

Odnośnik do komentarza

ukończyłem dziś... huh, 50kilka godzina na liczniku. Świetna gra. Kiepski shooter. Przyjemna fabuła, ale bez miejsca na własne interpretacje (nie do końca, ale główny trzon fabuły jest objaśniony w 99%). Miejscami kiepskie IMHO PL tłumaczenie. Mads powinien dostać oskara za rolę. 

I ta szczerze, to nie byłbym w stanie obronić oceny niższej niż 7+/10. Optymalnie to gierka na mocne 8 w porywach do naciąganego 9.    

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, CoATI napisał:

ukończyłem dziś... huh, 50kilka godzina na liczniku. Świetna gra. Kiepski shooter. Przyjemna fabuła, ale bez miejsca na własne interpretacje (nie do końca, ale główny trzon fabuły jest objaśniony w 99%). Miejscami kiepskie IMHO PL tłumaczenie. Mads powinien dostać oskara za rolę. 

I ta szczerze, to nie byłbym w stanie obronić oceny niższej niż 7+/10. Optymalnie to gierka na mocne 8 w porywach do naciąganego 9.    

 

 

Sprawa Mamy nie podlega interpretacji? Sprawa Heartmana też nie? Kojima nie podał wszystkiego na tacy. Jest niezła przestrzeń do utożsamienia sie lub dostrzeżenia pewnych ludzkich zachowań. 

Chciałbym poruszyć te kwestie ale lepiej jak więcej ludzi skończy. Więcej rozkmin. 

Odnośnik do komentarza

Mam chwilowy przestój w 3 Chapterze: misja w której muszę dotrzeć do ...

Spoiler

zaginionej dziewczynki.

W sumie przez te malowanie pokoju nie mogę sie wkręcić, a nie chce pykać po godzinie dziennie, bo to mi nie wystarcza. Daleko do końca tego rozdziału jeszcze? Pytam, bo dopiero jutro będę miał dłuższe posiedzenie, a nie chce czekać do jutra.

 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...