Skocz do zawartości

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy


Ma_niek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasias

Pokończone, 1 w jeden dzień, 2 i 3 - łącznie w półtora + trochę masterki dla kolorowych pucharków.

 

Crash 1 - najbardziej surowa i oldskulowa część (Road to Nowhere, te sekcje 2.5D przed każdym bossem - auć!), ale też najbardziej klimatyczna i spójna (kocham wszelkie "dżunglowe" klimaty w grach i filmach). Fajni bossowie, dobre tempo, ogromne pole do masterki. Widać, że gra oryginalnie była projektowana pod krzyżak i w taki układzie zalecam grać. -8/10

 

Crash 2 - bigger, more badass, ale czy better? Wyraźnie obniżono poziom trudności, choć w dalszym ciągu są tutaj wredne momenty, vide kręcące się w kółko platformy w jednym levelu w ruinach. Mam małe zastrzeżenia do skoków w bok, tj. motorówki i jetpacka - zapamiętałem je trochę lepiej. Finałowy boss to żart, ale całościowo to fajny sequel. Tutaj spokojnie można grać gałką, poza momentami w levelach 2.5D, gdy chcemy wykonać szybki wślizg - tutaj potrzebny krzyżak. 8/10

 

Crash 3 - moja ukochana część nie miała prawa zawieść. Sequel totalny, ulepszający każdy jeden element poprzedników. Nowe ruchy Crasha, różnorodność scenerii i wyzwań, wiele do odkrycia i masterowania, najlepsze w serii skoki w bok (choć fanem tych wyścigów nigdy nie byłem i nie będę). Gra jest łatwiejsza i przystępniejsza niż 1 i 2, ale jak ktoś chce wyzwania, to na pewno je znajdzie. Tutaj wręcz trzeba grać gałką, która działa doskonale - widać, że oryginał projektowano już pod analogi. 9/10

 

Jako zestaw gier do piłowania - 9, ale jako remaster to tak 7+ (problemy z analogiem w 1 i 2, słabo zbalansowana 1, zatrzęsienie loadingów, 30fps także na Pro). Sentymentalnym i nowym w temacie oczywiście polecam.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Moja własna preferencja jest taka, że nie mam nawet tej gry i zostawiłem posty które najprędzej spowodują że temat wróci na właściwy tor. Postów o słabym sterowaniu nie brakuje w tym temacie, jest nawet filmik, który już z 5 okrążeń po forum zaliczył, wydaje mi się że jeśli przez kilka stron nikt nie doszedł do porozumienia, no to raczej jest to jałowa dyskusja która szybko przeradza się w wycieczki osobiste i niepotrzebne zaśmiecanie tematu.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje że walki z bossami są z(pipi)ane? Pierwszego bossa można atakować zawsze gdzie z tego co pamiętam w oryginale tylko jak uderzył. Drugi boss, ten pies skacze randomowo a w oryginale skakał za nami...chyba że mnie pamięć zawodzi?

 

tak, papu papu ma zmieniona walke, mozna go atakowac w dowolnym momencie. ripper roo zawsze skacze po ustalonej sciezce. tu sie nic nie zmienilo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że fantastycznie się bawię z ta kolekcja. Platynuje jedynkę, zostało mi może z 5 etapów do zrobienia z drugiego świata i siadzię i uwielbiam to powtarzanie po 40 razy tego same by wyzylowac czasowkę.:) a jeszcze dwie części przede mną :obama:

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że fantastycznie się bawię z ta kolekcja. Platynuje jedynkę, zostało mi może z 5 etapów do zrobienia z drugiego świata i siadzię i uwielbiam to powtarzanie po 40 razy tego same by wyzylowac czasowkę. :) a jeszcze dwie części przede mną :obama:

 

Podziwiam wytrwałość: ja sobie czasówki odpuszczę i zadowolę się, i tak już dużą, ilością złotych trofeów ^^

Odnośnik do komentarza

Grzybi ale czy tobie jest ciezko zrozumiec ze to nie jest crash z podbita rozdzialka tylko zupelnie nowy silnik ktorego nie mozna porownywac 1:1 ze wszystkim do pierwowzoru a juz w szczegolnosci jesli chodzi o mechanike?

Dlatego twórcy sami wprowadzają zamieszanie z pisaniem na okładce o remasterze bo to nic innego jak remake. 3 zupełnie nowe gry napisane od podstaw.
Odnośnik do komentarza

Ja też robię aktualnie czasówki z jedynki, i gra się bardzo przyjemnie. Ta gra ma jakiś taki swoisty urok, który sprawia, że powtarzanie tych samych leveli nie jest nużące, a wręcz gra zachęca do ponownego przejścia, do zdobycia lepszego czasu. Patrząc na te narzekania dziesiątek ludzi, że sterowanie, że dziury przeskoczyć nie mogą, to żal mi naszego hobby, bo jeśli devsi się tym lamentom przysłuchają, do będziemy klepać samograje do końca. Oby szybciej wydali tego patcha i poprawili deadzone na analogu i tym samym niech ukrócą już te głupie dyskusje.

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ale aku-aku znika w momencie rozpoczęcia time triala, zawsze zaczynasz bez niego. Nawet na moim filmiku widać, że przed rozpoczęciem triala miałem maskę na drugim levelu już, która natychmiastowo znikała jak tylko zaczałem próbę czasową :) 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Ja też robię aktualnie czasówki z jedynki, i gra się bardzo przyjemnie. Ta gra ma jakiś taki swoisty urok, który sprawia, że powtarzanie tych samych leveli nie jest nużące, a wręcz gra zachęca do ponownego przejścia, do zdobycia lepszego czasu. Patrząc na te narzekania dziesiątek ludzi, że sterowanie, że dziury przeskoczyć nie mogą, to żal mi naszego hobby, bo jeśli devsi się tym lamentom przysłuchają, do będziemy klepać samograje do końca. Oby szybciej wydali tego patcha i poprawili deadzone na analogu i tym samym niech ukrócą już te głupie dyskusje.

No az dziw bierze ze tego nie zmienili bo taki Nathan Drake to od dwoch generacji skacze "sam" bez pomocy.

Odnośnik do komentarza

ale aku-aku znika w momencie rozpoczęcia time triala, zawsze zaczynasz bez niego. Nawet na moim filmiku widać, że przed rozpoczęciem triala miałem maskę na drugim levelu już, która natychmiastowo znikała jak tylko zaczałem próbę czasową :)

To byla tylko teoria. Praktyka, to co innego. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...