Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś podejrzewam, że znacząca część esek musi wydawać podobne dźwięki. Po prostu dla większości nabywców jest to normalne lub niezauważalne. Z kolei np. na neogafie jak ludzie próbowali wymieniać do skutku, to często dopiero za 2-3 razem trafiali na zupełnie cichy egzemplarz. Mnie też sprzedawca mówił, że "wszystkie tak pracują".

Odnośnik do komentarza

No moja nowa jednak też małego świerszcza ma, ale mniejsza z tym. Po doświadczeniach z PS4 jestem zadowolony z kultury pracy.

 

Najważniejsze że nowy model działa już normalnie i się nie wyłącza samoczynnie. A byłem już skłonny uwierzyć, że mam uszkodzoną instalację elektryczną w domu... xd

Odnośnik do komentarza

U was też S-ka wydaje taki charakterystyczny dźwięk podobny do "skrobania" (czyt. ładowania) czegoś z dysku, ewentualnie często pojawiające się na tym forum określenie "świerszcze"? Podczas gry mniej, bardziej pojawia się podczas poruszania się po dashu.

Sprzedałem tę konsolę, dzisiaj kupiłem nową i w tym nowym egzemplarzu wszystko jest OK, także miał chyba jakąś wadę. "Martwej" ciszy nie ma, bo pod tym pojęciem rozumiem ciszę absolutną, a delikatne terkotanie wentylatora słychać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Tak z ciekawosci zapytam bo nie sledzilem tematu - gierki na Slimie wygladają czy tam ruszają się lepiej niz na facie czy to tylko takie głupoty u konkurencji i tutaj to odchudzona wersja bez ruchania starych posiadaczy w anusa?

 

Różnice pomiędzy Xone a Xone S jeśli chodzi o wydajność są marginalne, w granicach 5-7%. W grach targetowanych na 30 fps (czyli jakieś 80-90%) nie ma właściwie żadnych różnic. W grach targetowanych na 60 fps gdzie framerate lata pomiędzy 30-60 fps może być +3 fps więcej na Xone S. Jeśli gra ma stałe 60 fps to też żadnych różnic nie będzie, nawet tych marginalnych. To zasadniczo ta sama konsola.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jak z perspektywy czasu oceniacie zmianę wersji fat na S? Posiadam perfekcyjnie działająca pierwszą wersję konsoli i się zastanawiam czy warto wymienić za ok 300zl dopłaty. Mam tv Full hd

Mnie się nie udało trafić na cichą eskę i czekam już z fatem na scorpio.

 

Jak cię bardzo kusi mimo wszystko, to najpierw kup eskę w sklepie akceptującym zwroty, sprawdź czy wszystko jest w porządku oraz czy kultura pracy konsoli wypada znośnie i dopiero potem pozbądź się fata.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Trochę już po fakcie, ale dorzucę 3 grosze to tematu "świerszczenia" w esce.  Długo się wstrzymywałem z zakupem nowej generacji, bo na x360 nadal mam w co grać. Dałem się skusić na promkę w sklepie Microsoft ( Zielona, 1Tb, edycja z Battlefieldem 1 i dodatkowym padem gratis) i mnie szlag trafił jak po wyciągnięciu z pudełka usłyszałem cykanie. Trochę siedzę w elektronice i po resarchu w sieci, moim zdaniem ten odgłos nie jest normalny. Pewnie 2 dni po skończonej gwarancji, konsola wyzionie ducha, lub co gorsze po czasie dźwięk się będzie nasilał. 

 

Dziś konsola została odesłana na naprawę gwarancyjną do M$, dam znać co z tego wyszło. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i mnie szlag trafi. Konsola wróciła po tygodniu z serwisu (szacunek za szybkie działanie)...ale zamiast przywitać mnie bezszelestnym dźwiękiem wiatraków. Przywitała mnie mniejszym terkotaniem ale za to się nie uruchamia. Resetowałem "wewnętrzny" zasilacz itp bzdety. Z natury jestem spokojny, więc przełknąłem gule, wchodzę na support w celu wygenerowania kolejnego zgłoszenia i nie mogą wybrać z listy konsoli (tylko) akcesoria. 

 

Powiedzcie mi co mam zrobić, bo mnie krew zaleje.

 

Model konsoli: 1681 , 1TB Military Green. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Udało się,

 

Miesiąc po zakupie konsoli, w końcu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Xbox One S, podsumujmy:

 

- Pierwszy egzemplarz, "tyrkotał" - poszedł na serwis

- Drugi egzemplarz przyszedł zepsuty - nie uruchomiał się - poszedł na serwis

- Trzeci egzemplarz przyszedł sprawny tj, włączył się, nie tyrkota. 

 

Po akcji z brakiem możliwości zarejestrowania nowej naprawy, udało mi się dodzwonić do supportu xbox na Polskę i tam wszystko załatwiłem. Dwie małe ciekawostki z tej okazji:

 

- Jak dodzwonisz się do kogoś kto nie mówi po Polsku, powie Ci abyś "zadzwonił" za chwilę do kogoś kto mówi po Polsku, więc albo mój angielski jest słaby, albo angielski chłopka w supporcie, 

- Cytuje Pana z supportu, " widzi Pan, jakby Pan zgłosił pierwszą naprawę bezpośrednio u nas a nie przez formularz, to wtedy zamieścilibyśmy stosowną adnotację że mają sprawdzić konsolę przed wysłaniem". 

 

No więc ten tego, mogę w końcu sobie pograć.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pytanie odnośnie pada do eSki, mam głupie wrażenie, że jest niedokładnie spasowany, dwie części obudowy, te pod lewym spustem, nie są w jednej płaszczyźnie i przyznam szczerze, że palec, który tam zazwyczaj spoczywa nie czuje się komfortowo. Ostre krawędzie najzwyczajniej przeszkadzają. Też tak macie?

 

Wygląda na to, że podlega to wymianie, ale chyba przeboleję, bo co najmniej 2 tygodnie bez pada nie da rady wytrzymać.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...