Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mi sie wyjasnilo jak oni na tych telefonach krecili te specjalne numery w ameryce. Bo u nas to zawsze 800-700-567 a w stanach 1-800-SHOE i zawsze mnie to zastanawialo jak ku.rwa oni te litery kreca. A sie okazuje, ze grupowanie alfabetu bylo juz na tarczowkach. Dzieki Reda.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Na bank byl lag u niektorych bo bylo to slychac jak np mial guwniak za glosny tv i slychac bylo opoznienie w stosunku do tego co gadal prowadzacy.

 

Nie zmienia to faktu ze tacy profesjonalisci jak my by ten lag wyczuli, przeciez tam byly trzy proby chyba nie jedna. 

 

Az mnie krew zalewala jak ci amatorzy kusili :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie, bardziej dziwne, że niektórym się udawało, bo przecież jak się zastanowić to zgranie obrazu z sygnału w TV z połączeniem telefonicznym wydaje się być mało prawdopodobne. Coś tu śmierdzi :nosacz:

Był jeszcze taki program na TVP, że był miniaturowy plac budowy i sterowało się koparką, albo buldożerem przez telefon i tam już lepiej ludziom szło.

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej ze to byla gierka dla debili. Byl tez taki inny program chyba pare lat wczesniej emitowany to tam sie sterowalo jakąs ciezarowką jak z lego technic albo grało w wipeuta , no to tam juz napewno bylo duzo ciezej

4 minuty temu, krupek napisał:

W sumie, bardziej dziwne, że niektórym się udawało, bo przecież jak się zastanowić to zgranie obrazu z sygnału w TV z połączeniem telefonicznym wydaje się być mało prawdopodobne. Coś tu śmierdzi :nosacz:

Był jeszcze taki program na TVP, że był miniaturowy plac budowy i sterowało się koparką, albo buldożerem przez telefon i tam już lepiej ludziom szło.

No wlasnie ta koparką ludziom dobrze szlo bo mieli chyba zadanie a nie typowy wyscig. Jak zapuscili wipeouta to juz nie bylo tak kolorowo

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Najpierw była Nić Ariadny z, Wojciechem Hermanowskim na TVP Bydgoszcz i to od tego wszystko się zaczęło. W pierwszych programach grano w gry amigowe, potem na PSXie, np. Gran Turismo, czy Wipeout. A potem były te maszyny budowlane. 

 

https://forum.media2.pl/viewtopic.php?t=6705

Cytat

Nić Ariadny

W początkach 1995 Wojciech Hermanowski pracował nad interfejsem, który przekazywałby sygnały telefonu do postaci akceptowalnej przez komputer, co umożliwiałoby sterowanie nim w grach komputerowych. Początkowe założenia były takie że gracz biorący udział w zabawie będzie miał za zadanie pokonać specjalnie zaprojektowany na potrzeby audycji labirynt, stąd pomysł na tytuł. Ostateczna jednak formuła sprowadziła się do rywalizacji z wykorzystaniem realnych gier komputerowych. Program wszedł na antenę TVP Bydgoszcz 1 września 1995 roku i praktycznie do końca roku 1996 opierał się wyłącznie na grach amigowych. Jak każdy lokalny teleturniej miał ambicję przebić się do telewizji ogólnopolskiej, w tamtym okresie droga do tego wiodła przez TVP Polonia.

Ostatecznie cel ten został osiągnięty, jednak było to już w okresie w którym zrezygnowano z gier na Amigę. Autorzy nie stosowali żadnych szemranych metod tylko pozyskiwali tytuły od legalnych dystrybutorów o które w drugiej połowie lat 90-tych nie było tak łatwo (rodzime produkty pokroju „arcydzieł” z Avalonu pomijam, gdyż szmiry nigdy w tym programie nie prezentowano). W dodatku na wiosnę 1997 roku ruszyła w naszym kraju wielka ofensywa promocyjna konsoli Sony Playstation i dystrybutorzy byli zainteresowani prezentowaniem gier na tę platformę a nie na wymierający produkt bankrutów Commodore i Escomu. Ostatecznie więc ostatni cykliczny program telewizyjny prezentujący content amigowy przekształcił się w interaktywną reklamę takich gier jak Overboard czy Wipeout. Co gorsza stało się tak przed wypłynięciem programu na szerokie wody, tak więc większość polskich amigowców nawet nie kojarzy Nici Ariadny.

Ciekawostką jest fakt że TVP Rzeszów wyprodukowała bardzo podobną produkcję (niestety nie widziałem żadnego odcinka, nie wiem więc czy wykorzystywano w nim Amigę), której udało się nawet szybciej zawitać do TVP Polonia. Sam program powstał jednak później w związku z tym Hermanowski oskarżył konkurencję o naruszenie praw autorskich. Koledzy z Rzeszowa wzruszyli jednak ramionami przez co do akcji wkroczyli prawnicy. Doszło więc do paradoksalnej sytuacji w której po obu stronach barykady stanęły „bratnie” oddziały jednej instytucji.

Gwoli ścisłości należy jednak dodać że teleturnieje z grami wideo sterowanymi przy pomocy telefonu, szczególnie na zachodzie istniały już wcześniej. Przykładem tego może być choćby duńskie Hugo (1990), którego licencję po latach wykupił między innymi Polsat. Niestety nie udało mi się dotrzeć do żadnego materiału wideo z omawianą audycją, poniżej prezentuję więc fragment przedstawiający bezpośredniego spadkobiercę Nici Ariadny, Cyberjazdę (Ci sami prowadzący, ten sam interfejs, tyle tylko że zamiast gier komputerowych uczestnik sterował maszynami budowlanymi).

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

20211225_140601.thumb.jpg.f87d32b6530a32a7cb71ffccb8f9eb0c.jpg

 

Klucze odebrane jakiś czas temu, a od dwóch tygodni trwa remont.

 

pamiętam jak po zakupie nie mając kompletnie rozeznania w cenach mówiłem sobie, że pewnie z 70 tyś pójdzie żeby się wprowadzić.

Tymczasem zabudowa kuchni, łazienki, szafy nie dużej wnękowej i szafy 2.5m  ponad 40 koła :reggie:

Sprzęty agd 12k.

 

Ekipa wykończeniowa 18k + przeróbki, a trochę tego jest. Teraz i tak więcej biorą dobrze, że po starych cenach ich zamawiałem. 

Teraz doliczyć całą resztę i nawet nie chce myśleć ile to wszystko wejdzie, pewnie prawie te 70x2.

 

Czy można taniej? Można. Kuchnia z Ikea, nie robić zabudowy, płytki wziąć za 80zł za metr nie za 150 i będzie taniej. Czemu tak nie zrobiłem? Nie wiem. Żona wybierała. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja się dziś spociłem jak hydraulik mi przysłał kosztorys przerobienia łazienki w wielkiej płycie. Dobrze, że stary się zna trochę to poprostował ściany i przygotował wszystko do stanu surowego, bo poprzedni właściciel to groszem nie śmierdział i tak jak zrobił remont wizualnie jako tako tak okazało się, że zamiast eliminować fundamentalne problemy to po prostu wymieniał elementy xd I tak udało się przyciąć hajs na demolce łazienki i kuchni, bo gruz popakowałem w worki i wywiozłem z ziomeczkiem pożyczonym busem do pszoku za frajer. Z plusów to jeszcze da radę kłaść podłogę wszędzie na podłogę bez kucia/zrywania, bo każdy pokój miał inna wysokość o te 2-3cm i teraz się wyrówna xd
No cóż poniosę ten krzyż do końca za lokalizację 20 metrów od metra i brak kaszojadów w bloku, gdzie deweloperka to obecnie wynajem + dynamiczne rodzinki z gówniakami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.