Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.03.2020 o 20:05, Wilk_Zly napisał:

 

No nie powiem, że po dzisiejszej sesyjce się nie cieszę ;).

 

Portfelik spółek medycznych od tego czasu rozszerzyłem. Teraz mam:
- BioMaximę

- Cormey
- BioMed Lublin

- Mercator

- RYVU

 

 

Ano pisał @Mejm, pisał. Kurs imperatora się osunął po wynikach, ale tego nie miałem prawa przewidzieć. Z innych: 

 

BMX - sprzedane w grudniu 

Cormay - w lipcu;

Biodmed - w sierpniu; 

Mercator - z początkiem stycznia (do wyników); 

Ryvu - w lipcu.

Teraz zrobiłem przerzutkę na inną branżę.  

Edytowane przez Wilk_Zly
Odnośnik do komentarza

A kiedy sie na to przerzuciłeś? Po marcu zeszłego roku? Czy wczęsniej?

 

Ja nadal siedzie w medykach bo cały czas dają zarobić. Głównie AWM i SCP ale też ostarnio wząłem troche MAB po podpisaniu umowy z australijskim Vaxine i jak dostaną zgodę na sprzedaż szczepionki na Covid to może być grubo. Mam jeszcze NNG pod komeracjalizacje masek biobójczych i BRU bo to spółka warta spokojnie 2pln za sztuke tylko trzeba poczekac chwile. 

 

To wszystko bardziej taka zabawa niż coś na poważnie. 

Odnośnik do komentarza

Okazało się, że mam trochę crypto na Poloniexie. Nie pochodzą z handlu, tylko zostały zdobyte. Dotychczas wypłacałem je na bitbay i potem na konto. Oczywiście pod koniec roku rozliczałem podatek, jako inne źródło dochodu i było ok. Tylko teraz chyba nasz rząd nie lubi bitbaya. 

 

W jaki sposób mogę zamienić crypto na złotówki, żeby wszystko było ok?

Czy ewentualnie mogę np. kupić coś za bitcoiny i nie rozliczać dochodu (bo póki kasa nie trafi na konto, takowego dochodu nie ma)? Widziałem, że tutaj można zamienić btc na hajs na steamie, co wydaje się całkiem ciekawą opcją – swap.ly. Legitna strona?

 

A może znacie jeszcze jakieś opcje, gdzie można coś kupić za btc? Kiedyś można było żarcie na pyszne zamówić, ale chyba już nie ma tej opcji? 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2021 o 11:49, LiŚciu napisał:

A kiedy sie na to przerzuciłeś? Po marcu zeszłego roku? Czy wczęsniej?

 

Ja nadal siedzie w medykach bo cały czas dają zarobić. Głównie AWM i SCP ale też ostarnio wząłem troche MAB po podpisaniu umowy z australijskim Vaxine i jak dostaną zgodę na sprzedaż szczepionki na Covid to może być grubo. Mam jeszcze NNG pod komeracjalizacje masek biobójczych i BRU bo to spółka warta spokojnie 2pln za sztuke tylko trzeba poczekac chwile. 

 

To wszystko bardziej taka zabawa niż coś na poważnie. 

 

Z początkiem br.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mejm napisał:

Co bylo za info, ze cdp 10%? oO

25.01.2021, Warszawa (PAP) - Poranne wzrosty CD Projektu przybierają na sile i ok. godz. 15.25 kurs zwyżkuje o 9 proc. do 273 zł, przy najwyższych na GPW obrotach, zbliżających się do 300 mln zł. Poniedziałkowa zwyżka kursu może być związana z wydaniem przez spółkę aktualizacji do "Cyberpunka 2077", a także rekomendacją zagranicznej instytucji - ocenił analityk, z którym rozmawiał PAP Biznes.

"Kurs CD Projektu szuka swojego poziomu równowagi. Jest kilka czynników, które mogłyby być zapalnikiem poniedziałkowych wzrostów, jednak trudno w tym momencie spekulować co mogło w ten sposób wpłynąć na zachowanie inwestorów. Spółka wypuściła +patch+ do gry, co jednak było zapowiadane. Pojawiła się także rekomendacja zagranicznego biura. Wiadomo także, że otwarte są krótkie pozycje i każda pozytywna informacja może powodować tzw. +squeeze out+, z którym wiąże się wzrost kursu" - powiedział PAP Biznes analityk chcący zachować anonimowość.

CD Projekt wydał pierwszy duży zestaw poprawek, tzw. patch, do gry "Cyberpunk 2077". Zbiera on mieszane opinie graczy i komentatorów. Zwracają oni uwagę na niewielką liczbę zmian, ale jednocześnie wskazują na lekką poprawę płynności gry. Średnie oceny "CP 2077" po publikacji patcha nie zmieniły się, gra nie powróciła również do sklepu cyfrowego Sony.

Agencja Bloomberg podała, że Ken Rumph, analityk Jefferies, podwyższył rekomendację CD Projektu do "kupuj" z "poniżej rynku". Cena docelowa akcji została ustalona na 308 zł, co daje 23 proc. potencjału wzrostu wobec piątkowego kursu akcji. (PAP Biznes)

Edytowane przez LiŚciu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zamiast bawić się w fundusze inwestycyjne i lokaty polecam dołączyć do R\WallStreetBets :sir:

 

Wczoraj wywindowali cenę do 120$ (w zeszyłym tygodniu akcje warte były 38$).

 

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-02-26/reddit-s-profane-greedy-traders-are-shaking-up-the-stock-market

 

2021-01-26 11_05_59-GameStop Corp Stock Price (GME) - Investing.com — Mozilla Firefox.png

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czoperrr napisał:

Żałuję, że kupiłem mieszkanie (na kredyt :frog:) taniej można było kupić dom w Tajlandii a pracować zdalnie.

Miałem wiele lat ten sam pomysł, od zawsze też robię zdalnie, więc domek w Tajlandii to była bardzo realna opcja. Niestety odrzuciła mnie wizja tych dzikusów. A potem Polską zawładną PiS i Tajlandia wydaje mi się już bardzo cywilizowanym krajem

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...