Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem mieszkanie i wczoraj dostałem pozytywną decyzję kredytową. 1,5 marzy + wibor 6m, więc warunki mega jak na obecną sytuację. Tylko wymóg jest żebym zamknął kredytówki, limit i kredyt na OLEDa :yao: trochę śmieszne biorąc pod uwagę wielkość kredytu ale nie będę narzekał. Argumentują to tym że jestem młody i bez rodziny, historia w BIK i dobre spłacanie wszystkiego nie wystarczyło.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

xDDDDDD

 

Czyli woleliby zebys mial rodzine i wieksze koszty? To nie ma sensu chyba, ze pensja zony ale rownie dobrze moglaby byc kura domowa i nie przynosic dochodu. Nie ogarniam tych pajacy. Kiedys to hurr durr historia kredytowa a teraz no pan nie ma rodziny <smutna minka>. Spelnisz jedno, doje.bia sie do czegos innego.

 

 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, MaZZeo napisał:

Kupiłem mieszkanie i wczoraj dostałem pozytywną decyzję kredytową. 1,5 marzy + wibor 6m, więc warunki mega jak na obecną sytuację. Tylko wymóg jest żebym zamknął kredytówki, limit i kredyt na OLEDa :yao: trochę śmieszne biorąc pod uwagę wielkość kredytu ale nie będę narzekał. Argumentują to tym że jestem młody i bez rodziny, historia w BIK i dobre spłacanie wszystkiego nie wystarczyło.

 

Zwykły hipoteczny czy dla pracowników instytucji finansowych? Szukam teraz dla siebie, ale z doradcą nie udało się znaleźć niczego poniżej marży 1,9 dla zwykłych śmiertelników ;/

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, krupek napisał:

Historia pożyczek i małych kredytów też trochę beka bo ja np sprzęt typu TV, konsola, rower, AGD, czy tam nawet auto kupowałem za gotówkę zawsze, bo mnie było stać i nie musiałem się zaciągać.

No tez tego nie kumam. Dla mnie to nielogiczne. Bank przychylniej patrzy na kogos kto "cale zycie na kredycie" niz na osobe, ktora de facto potrafi zapanowac nad swoimi finansami (ograniczenie zbednej konsumpcji).

 

2 minuty temu, jar3czek napisał:

Zwykły hipoteczny czy dla pracowników instytucji finansowych? Szukam teraz dla siebie, ale z doradcą nie udało się znaleźć niczego poniżej marży 1,9 dla zwykłych śmiertelników ;/

Moze zalezy od tego jaka kwote bierzesz. Mazzeo bierze w wawce a tam powazne rozmowy zaczynaja sie pewnie od miliona.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, krupek napisał:

Historia pożyczek i małych kredytów też trochę beka bo ja np sprzęt typu TV, konsola, rower, AGD, czy tam nawet auto kupowałem za gotówkę zawsze, bo mnie było stać i nie musiałem się zaciągać.

 

Mnie też było stać ale je brałem w ten sposób bo tak się tworzy historię kredytową: na gównoratach 0% za sprzęt i korzystaniu z limitów i kart kredytowych. Fakt że spłacasz regularnie zobowiązania wpływa na scoring pozytywnie bo to zwiększa wiarygodność finansową. Na chłopski rozum według banku to oznacza że umiesz korzystać z kredytów i jesteś rzetelny.

 

Analogicznie: jak kupujesz auto i ono nie ma historii to znaczy, że nic nie było robione czy może jednak jest coś ukrywane?

 

14 minut temu, jar3czek napisał:

 

Zwykły hipoteczny czy dla pracowników instytucji finansowych? Szukam teraz dla siebie, ale z doradcą nie udało się znaleźć niczego poniżej marży 1,9 dla zwykłych śmiertelników ;/

 

Tak, jako pracownik branży finansowej miałem -0.5pp

10 minut temu, Mejm napisał:

No tez tego nie kumam. Dla mnie to nielogiczne. Bank przychylniej patrzy na kogos kto "cale zycie na kredycie" niz na osobe, ktora de facto potrafi zapanowac nad swoimi finansami (ograniczenie zbednej konsumpcji).

 

To że miałeś kredyt nie oznacza automatycznie że to dobrze, to zależy jak go obsługiwałeś. Jak spłacałeś regularnie to wpływa to pozytywnie, jak spłacałeś z opóźnieniami albo je rolowałeś to wpływa to negatywnie, bo właśnie osoba nie potrafi zapanować nad finansami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...