Skocz do zawartości

Red Dead Redemption 2


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, kermit napisał:

ja sie lapie na tym ze 30 min łowie ryby, zmieniajac przynety i czytajac o okazach jakie udalo mi sie zlowic xd albo chodze w kuckach po lesie 40 min naslu(pipi)ac ptaszkow i czekajac na zwierzyne

 

to nie gra to życie

Gdzie wędkę dorwales? Nie ma w valentine w sklepie :( trzeba misję wykonać jakąś najpierw?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, MaZZeo napisał:

Między GTA IV i V jest 5 lat różnicy. Między RDR1 a RDR2 jest 8 lat.

 

 

to też racja, ale nawet jak zestawiam ze sobą GTAV i RDR2 to też widzę ogromy przeskok. sposób budowania świata poprzez genialną narrację, wiarygodność, no kilka lig wyżej. brak tutaj tej umowności jak w poprzednich grach - idziesz do kropki -> bierzesz misję -> filmik -> zabijasz -> filmik -> koniec

 

to znaczy szkielet dalej jest ten sam, ale wszystko jest fenomenalnie ze sobą złączone że tonę w tym świecie

 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, ragus napisał:

Macie też tak, że czujecie się jakbyście grali w jakieś potężne RPG, a nie w kolejnego sandboska od R* xd?

 

Nie inaczej. Jak sobie myślę z czym do ludzi wychodzi Bugfesta z tym Falloutem 76 i jak wygląda RDR2 to człowieka pusty śmiech ogarnia. Rockstar doje,bał do pieca potężnie, ten świat po prostu żyje. Nie da się przejechać na misję bez spotkania jakiegoś typa, co wje,bał się w pułapkę dla niedźwiedzi, bez jakiejś zasadzki czy ciekawego wydarzenia. Można polować na zwierzynę, można pomagać przypadkowo napotkanym ludziom, można łowić ryby, bawić się w bounty hunting. I to wszystko zrobione tak, że dosłownie jestem tam i czuję ten unoszący się w powietrzu smród końskiego gów,na jak mój Tinkles się potężnie z.e.s.r.a na postoju.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Początek przygody jakoś tak średnio mi podszedł, nie jestem fanem robienia z gier filmów, a ten początek jest temu bardzo bliski. Ot wychylamy gałkę w wyznaczonym kierunku i oglądamy jak nasz bohater w ślamazarnym (tzn. Oddającym realistycznie fizykę i trud brodzenia po kolana w śniegu) tempie idzie od rozmowy do rozmowy. Pięknie to wygląda i świetnie brzmi, ale sama historyjka jest jak narazie na tyle średnia, że wychylanie tej gałki (i okazjonalne strzelanie) w moich oczach słabo uzasadnia taką narrację. 7/10

Odnośnik do komentarza

Ktoś tu pisał że na pro gra chodzi cicho xd xd
Ten koleś chyba wylosował szczęśliwa partię,moja odlatuję już w niektórych momentach.
Z drugiej strony ta gra jeśli chodzi o HDR na pleju coś jest nie tak, pierwszy raz mam wrażenie , że HDR w tej grze jest totalnie z dupy i wyłączenie go poprawia ogólny obraz gry.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Ktoś tu pisał że na pro gra chodzi cicho xd xd
Ten koleś chyba wylosował szczęśliwa partię,moja odlatuję już w niektórych momentach.
Z drugiej strony ta gra jeśli chodzi o HDR na pleju coś jest nie tak, pierwszy raz mam wrażenie , że HDR w tej grze jest totalnie z dupy i wyłączenie go poprawia ogólny obraz gry.

 

Możesz rozwinąć z tym HDR? Jaki TV? 

Dle mnie właśnie pięknie HDR podbija grafę. Nie jest może jakieś nachalny i strasznie oczoje bny ale fajne podkreśla wieczorem płomienie lamp naftowych, księżyca itp.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Ktoś tu pisał że na pro gra chodzi cicho xd xd
Ten koleś chyba wylosował szczęśliwa partię,moja odlatuję już w niektórych momentach.
Z drugiej strony ta gra jeśli chodzi o HDR na pleju coś jest nie tak, pierwszy raz mam wrażenie , że HDR w tej grze jest totalnie z dupy i wyłączenie go poprawia ogólny obraz gry.

Możesz dokładniej opisać problem z HDR?

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, ragus napisał:

zresztą pajdżi takie czasy, w każdej dużej gierce trzeba najpierw powychylać gałkę. od kiedy musiałem wychylać gałkę w monster hunterze na ps4, nic mnie już nie zaskoczy.

I tutaj się mylisz, bo jest pewna firma na N, która idzie pod prąd tym trendom. Wychodzi im to zazwyczaj przyzwoicie. Podobnie jest z grami od FS. 

Ja rozumiem, że to jest takie marzenie starych ludzi dla których jedynym mile widzianym kierunkiem w jakim ma podążać narracja jest "filmowość" i dopiero wtedy mamy prawdziwy efekt wow (widać budżet), ale nadal dziwię się jak bardzo przyklaskuje się przy tym odejściu od grania. Ot zachwyt nad niegraniem w grę. 

Dla mnie to jest pójście na łatwiznę, bo dużo trudniej oprzeć się na innego typu narracji i zbudować na niej ciekawą opowieść, a łatwiej uwiązać gracza w ciągu interaktywnych cutscenek. 

Odnośnik do komentarza

Co do HDR to akurat na koxie tak jak napisał Balon - nie jest nachalny tylko wszystko jest takie plastyczne, bardziej rzeczywiste. Pięknie to wygląda. BTW mam ustawioną jasność na 300 w grze. 

A no i wiatraki zaczynają kręcić w jak wchodzę w ekwipunek. Jak jadę po prerii to jest cicho. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...