Skocz do zawartości

Dyskryminacja graczy 30+


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie do końca na temat bo nigdy nie byłem, nie jetem i mam nadzieję, że nie będę dyskryminowany jako nerd jednak mam pytanie. Z powodu tego, że odpaliłem równolegle drugi "mały" zawodowy projekt to mam problem nie tyle z czasem, co siłą/energią na gierki. T.j. jak zrobię co mam zrobić (praca + rodzina), to jestem zmęczony/nie mogę skoncentrować się na graniu. Co polecacie żeby się pobudzić, rozjaßnić umysł ale nie przesadzić i zasnąć dajmy o tej 24. Poważna sprawa bo nam na czym, mam w co grać, mam czas na gierki, a backlog powoli lecz skutecznie rośnie.

Dokładnie o tym pisałem wcześniej. Najczęściej jestem zbyt zmęczony na gierkę i kończy się na odpaleniu jakiegoś filmu/serialu i odlocie po 10 minutach. Wczoraj walnąłem dwa red bulle i poszło. Dzisiaj już bez wspomagaczy dokończyłem Tomb Raidera i idę spać

Odnośnik do komentarza

Może nie do końca na temat bo nigdy nie byłem, nie jetem i mam nadzieję, że nie będę dyskryminowany jako nerd jednak mam pytanie. Z powodu tego, że odpaliłem równolegle drugi "mały" zawodowy projekt to mam problem nie tyle z czasem, co siłą/energią na gierki. T.j. jak zrobię co mam zrobić (praca + rodzina), to jestem zmęczony/nie mogę skoncentrować się na graniu. Co polecacie żeby się pobudzić, rozjaßnić umysł ale nie przesadzić i zasnąć dajmy o tej 24. Poważna sprawa bo nam na czym, mam w co grać, mam czas na gierki, a backlog powoli lecz skutecznie rośnie.

 

dzieciaka do domu dziecka oddaj

po co się zmuszać do grania, nie ma ochoty to nie gram. ale jak tak bardzo chcesz to zostaje jeszcze jedna opcja:

 

 

giphy.gif

 

Odnośnik do komentarza

Ja pomału odchodzę od grania. Po trzydziestce pewnie w ogóle nie będę grał, a w domu będę posiadał tylko laptopa do fejsa, czy muzy.

Czytam miesięcznie 3-4 gazetki, o gierkach wiem sporo, ale grać sie nie chce.

Ostatnio odpaliłem remastera Gears od War na PC. Pograłem dwie plansze i wywaliłem, co to ma być? Moze z 10 lat temu bym sie tym jarał, ale dzis takich gier jest miljon.

Albo skolekcjonowalem swoje Top10 na PS3 i nawet tych ostatnich gier nie odpaliłem:/

Odnośnik do komentarza

Może nie do końca na temat bo nigdy nie byłem, nie jetem i mam nadzieję, że nie będę dyskryminowany jako nerd jednak mam pytanie. Z powodu tego, że odpaliłem równolegle drugi "mały" zawodowy projekt to mam problem nie tyle z czasem, co siłą/energią na gierki. T.j. jak zrobię co mam zrobić (praca + rodzina), to jestem zmęczony/nie mogę skoncentrować się na graniu. Co polecacie żeby się pobudzić, rozjaßnić umysł ale nie przesadzić i zasnąć dajmy o tej 24. Poważna sprawa bo nam na czym, mam w co grać, mam czas na gierki, a backlog powoli lecz skutecznie rośnie.

Oczyść umysł z syfu czyt. rodzina + praca i poświęc jeden dzień w tygodniu albo miesiącu (w zależności jak szybko uwijasz się że wszystkim. Wtedy będziesz mógł w pełni cieszyć się z grania. Ja osobiście nie wyobrazam sobie grania w silent hill gdy w domu ktoś jest jeszcze a na zewnątrz sąsiad wali łopatą węgiel do piwnicy. Gry video te poważnie zrobione wymagają w pełni skupienia i zaangażowania od gracza. Inaczej swoim postępowaniem zepsujemy do końca ten rynek który i tak jest już zdeterminowany przez Janusza gamingu. Granie to zabawa z dzieciakiem, granie to poważna sprawa. Nie zapominajmy o tym.

Odnośnik do komentarza

No syf to raczej praca w tym przypadku:)

 

Osobiście też gram praktycznie tylko jak nikogo nie ma w domu albo jak wszyscy śpią lub ewentualnie przebywają na innym piętrze. Nie umiem grać jak mi dzieciaki, psy czy żona lata za plecami (wyjątek to NBA 2K)

Nie byłoby problemu jak był/jest HC Room ale niesamowita płodność powoduje w moim przypadku deficyt pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza

Ja pomału odchodzę od grania. Po trzydziestce pewnie w ogóle nie będę grał, a w domu będę posiadał tylko laptopa do fejsa, czy muzy.

 

Jak masz w sobie "gen gracza" to będziesz grał forever. Wiem po sobie. Mam 40+ i nadal dużo cioram.grałem praktycznie od zawsze. Jako nastolatek pykałemm na spectrumach w klubie osiedlowym. PÓźniej na atari,c64 i amidzec ( często pożyczonych bo kasy na sprzęt nie było :/

Dalej wszystkie konsolki sony od psxa zaczynając ( piraty wtedy szły ).Mam kilku ziomków 50+,którzy ponabijali w battlefieldzie po kilkaset godzin i dalej nie mają syndromu wypalenia. TAk, że wiesz...

Odnośnik do komentarza

Jak masz w sobie "gen gracza" to będziesz grał forever.

Pewnie i tak. Tylko zupełnie nie wiem co mam grać. Wielkie gry AAA? Indyki? Wszystko już ograłem, a teraz po prostu wychodzą kolejne wariacje gier kultowych.

Kolejny sandbox? Grałem już lata temu.

Kolejna strzelanka FPP, jak wyżej. Z innymi gatunkami to samo. Nie da się dwa razy wymyślić koła:)

A grać mi się chcę, przez ten sentyment i chyba tęsknotą do starych czasów, gdzie jeszcze grało się w multi na kanapie (na dywanie znaczy się).

Teraz tego nie mam, odpalam kompa, siedzę sam, laskę mam niegrającą. Multi po necie z randomami, nie daje mi takich emocji jak niegdyś bęcki na siorze.

 

Dawno temu kupiłem remaster Gears of War na PC, skasowałem niedawno po przejściu dwóch misji. Kurde, znowu widowiskowa strzelanka, chowanie za osłonami, ok przeciwnik przeładowuje, to ja wkraczam. Boże jakie to było nudne. Może na premierę fajne, ale nie w 2016.

 

Aha, planuję kupić PS4Pro, to może mi się uaktywni ten "gen gracza" :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Lepiej zrób sobie jakąś dłuższą, może nawet i półroczną przerwę. W tym czasie staraj się nie wchodzić na portale o gierkach, schowaj konsole do szafy i postanów sobie, że za cholerę nie ruszysz ich przed końcem wyznaczonego sobie wcześniej terminu. Ja tak zrobiłem i pomogło. Gram teraz znacznie mniej niż jeszcze przed paroma laty i praktycznie nie kupuję żadnych nowości, ale za to na spokojnie delektuję się danymi tytułami i spokojnie swoim tempem walczę z backlogiem.
Edyta: I tak jak Rayos napisał - odpuść sobie PS Pro, przynajmniej na razie.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Ja przestałem kupować gry na zapas [z wyjatkiem gier na ds ktore zbieram jak pokemony], bo mialem syndrom pirata, rozgrzebane w (pipi) gier, potem ciezko bylo skonczyc. Teraz jeden tytuł przejde, sprzedaje/odkladam na regał i szukam sobie kolejnej pozycji.

No a zmeczenie materiału tez sie trafia, po przejsciu Uncharted 4 konsola sie kurzyla i nie gralem nic przez kilka miesiecy, teraz znowu sie wkrecilem i nadrabiam backlog z xboxa.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem przerwę od gierek od połowy 2009 roku do końcówki 2012, przeszedłem wtedy ze 4 gierki i to na odpiera.dop na normalu bo braciak wciskal żebym pogral bo fajne. Od kiedy znowu wróciłem do grania "na powaznie" nie miałem już większych przerw od grania, a jak nudziły mi się juz gry to kupiłem w zeszłym roku wii u i znowu miłość wróciła.

Szkoda tylko , że kupuje na potęgę, ale całe szczęście powoli nadrabiam zaległości.

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że grzybi i nowa generacja w postaci prosiaka to może wypalić. Ja na poczatku mialem jaranko ps4 jak wyszedł Bloodborne ale potem już nic mnie nie interesował, odzyłem na XO przy Sunsecie i teraz przy WiiU i Bayonettcie. A tak to mi sie mało na tej generacji podoba, ale różni ludzie mają różne potrzeby. Driveclub na 60 calach? Za pierwszym razem to będzie banderas większy niż Motorstorm na ps3.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

A po co szukać na siłę jak się grać nie chce? :P No nie rozumiem takiej praktyki. Skutek może być odwrotny od zamierzonego. Jak gierki nie bawią, to lepiej przeznaczyć czas na coś innego niż na siłę szukać (no bo po co?). Jak ma przyjść, to przyjdzie samo. Odpocznie od gier, kiedyś może zobaczy jakiś trailer, przeczyta jakąś książkę, obejrzy film itp. włączą się jakieś skojarzenia, wyobraźnia zacznie pracować i zajawka sama wejdzie.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...