Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, GSPdibbler napisał:

Jakie lecą rozkminy do scenariusza jak z telenoweli dla nastolatków. Jakie by nie były wewnętrzne rozterki bohaterów ta sytuacja jest debilna. Jeszcze jadą 100 metrów, a tam zasadzkę 20chlopa na koniach :) To ten obóz tak średnio obeznany z okolica, jakiś zwiad, coś? Zwłaszcza że mają wroga pod nosem. Ale tutaj absurd pogania absurd.

Xdddd nie zrobili by jazde 2 godziny od bazy aby bylo bardziej realnie, bysmy se siedzili patrzyli jak se jada xdd co za chlop. 

w taki sposób mozna dojebac sie do wszystkiego 

-miasto w gta takie wielkie a da sie je przejechac w 5 minut xdxdxd

-stolica w skyrim ma moze 200 npc xdxdxd wielka mi stolica

-hahaha ale te bitwy w rome 2 toral war wielkie, bija sie po 3-4 tysiace zolnierzykow lol

 

Nie mam czasem słów, ze doroslym ludziom trzeba takie rzeczy wytluszczac, zarowno w grach jak i w filmach z pewnych przyczyn niektore rzeczy sie upraszcza. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, standby napisał:

Xdddd nie zrobili by jazde 2 godziny od bazy aby bylo bardziej realnie, bysmy se siedzili patrzyli jak se jada xdd co za chlop. 

w taki sposób mozna dojebac sie do wszystkiego 

-miasto w gta takie wielkie a da sie je przejechac w 5 minut xdxdxd

-stolica w skyrim ma moze 200 npc xdxdxd wielka mi stolica

-hahaha ale te bitwy w rome 2 toral war wielkie, bija sie po 3-4 tysiace zolnierzykow lol

 

Nie mam czasem słów, ze doroslym ludziom trzeba takie rzeczy wytluszczac, zarowno w grach jak i w filmach z pewnych przyczyn niektore rzeczy sie upraszcza. 

Nie no spoko umowność, meh.

Odnośnik do komentarza

Czaisz ze do wszystkiego mozna sie dojebac w ten sposob? 

Nie wspominajac przeciez ze trwa wojna miedzy wyznawcami i wilkami. Ci pierwsi zapuszczaja sie na teryorium wilków o czym tez sa bodajze notatki w grze. 

Czy wiesz ze w czasie II wojny światowej, Niemcy w Jugoslawii kontrowali w zasadzie tylko miasta i główne szlaki komunikacyjne? Każdy wypad po za pewna strefe wiazal sie z ryzykiem walki z oddzialami partyzanckimi? W czasie 2 wojny swiatowej w okresie okupacji w 43 roku, gdzie Niemcy kontrolowali Polskie terytorium, oddzial partyzancki napadl i opanował dosc duze miasto (Końskie)? 

Rozumiesz pewna analogie?

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, standby napisał:

Czaisz ze do wszystkiego mozna sie dojebac w ten sposob? 

Nie wspominajac przeciez ze trwa wojna miedzy wyznawcami i wilkami. Ci pierwsi zapuszczaja sie na teryorium wilków o czym tez sa bodajze notatki w grze. 

Czy wiesz ze w czasie II wojny światowej, Niemcy w Jugoslawii kontrowali w zasadzie tylko miasta i główne szlaki komunikacyjne? Każdy wypad po za pewna strefe wiazal sie z ryzykiem walki z oddzialami partyzanckimi? W czasie 2 wojny swiatowej w okresie okupacji w 43 roku, gdzie Niemcy kontrolowali Polskie terytorium, oddzial partyzancki napadl i opanował dosc duze miasto (Końskie)? 

Rozumiesz pewna analogie?

Rozumiem że w przytoczonych przez Ciebie wydarzeniach historycznych uczestniczyły kobiety w zaawansowanej ciąży I kobiety terminatory? 

Odnośnik do komentarza

Jasne, ze to tylko gra i mozna w niej zawrzec co sie chce. Ale ten argument dziala bardziej w jakichs jrpgach gdzie bijemy chodzace domki czy inne zelki. Tlou od samego poczatku czesci pierwszej bylo kreowane na gre powazna, "gre sztuke" i wlasnie od sloganow typu: "w grach mozemy wszystko, gry sa dla dzieci" probowala sie odciac narracja, fabula, poruszanymi tematami.

 

Takze nie mozna w sumie zabronic tworca poslac ciezarnej baby medyka na akcje, ale biorac pod uwage kontekst i okolicznosci to decyzja ta jest po prostu nielogiczna. Mozna zatem ja jakos umotywowac ale "pojade bo nie bedzie mi facet mowil co mam robic" to jest jedno wielkie iksde i wiadomo komu (przez cala gre) Druckman robi lache.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że można uznawać TLoU2 za GOTY/GOTG itd., mnie się też dobrze grało, choć scenariusz mocno zawiódł (nie przeczę, że miał swoje momenty), ale bronienie z tego powodu największych fabularnych absurdów to już jest samo w sobie trochę absurdalne. Zacznijmy od tego, ze w ciąży czy nie, Mel (dobrze, że przeglądnąłem ten topic, bo bym nie pamiętał, jak miała na imię) to po prostu marna, słabo zbudowana (jak większość npców) postać i zwyczajnie nie wypełnia dobrze swojego zadania w scenariuszu. Jest moment, w którym jako graczowi

Spoiler

powinno mi być jej żal, a ból i złość Abby, ergo jej motywację, powinienem zrozumieć, ale tak nie jest, ja rozumiem Ellie i mogę jej tylko przyklasnąć xd.

 

Truzim, no ale nie ma gry bez wad, nawet jeśli kochamy ją całym serduszkiem. Chyba się już powtarzam z tą analogią, no ale mimo, że MGS3 to dla mnie 10/10, to w życiu bym nie przeczył, że ekipa Cobras to banda Pokemonów i nawet jak na świat Kojimy, to ich "moce" są oderwane od rzeczywistości i trochę żenujące.

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, aph said:

Mel to medyk, więc miała kluczowe znaczenie.

Dla tej jednej misji czy dla olbrzymiej czesci spolecznosci, ktorej na tym patrolu nie bylo? W TLoU II nie raz doswiadczamy sytuacji “jest czlowiek, nie ma czlowieka”. Kluczowe znaczenie? Nie dozylaby do opatrzenia rannego, albo ja by opatrywali ze lzami w oczach i krwia na rekach. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Yap napisał:

Dla tej jednej misji czy dla olbrzymiej czesci spolecznosci, ktorej na tym patrolu nie bylo? W TLoU II nie raz doswiadczamy sytuacji “jest czlowiek, nie ma czlowieka”. Kluczowe znaczenie? Nie dozylaby do opatrzenia rannego, albo ja by opatrywali ze lzami w oczach i krwia na rekach. 

Ja powiem tylko, że z mojej perspektywy gdyby wszystko na świecie bylo PRZYNAJMNIEJ tak logiczne, jak w scenariuszu (trylogii?!?) TLOU ND, to żylibyśmy w lepszym świecie i gralibyśmy w lepszy gry:). Peace!

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Na bank bym pozwolił medyka gdzie ci w czasie apokalipsy będą najwięcej warci w obozie wysłać na misję w teren, nie ważne czy w zaawansowanej ciąży czy w pełni "operacyjna", no kurwa żaden fikoł tej bzdury nie wytłumaczy, chyba że to film Tarantino XD

 

Ja wiem że umowność itp. ale kurwa w Wolfenstein The new Colossus jeszcze byłem w stanie to

Spoiler

 

przyjąć do "wiadomości" i nie czuć zażenowania bo wiadomo od początku że gra nie traktuje siebie na 100% poważnie tak jak ma to się rzecz z TloU II

 

Jak jeszcze pójście żydówy za Ellie jest zrozumiałe i nie mam powodów do przypierdalania się tak akcja z Melem Gibsonem to jebany Monthy Phyton XD

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że niektórzy nie pojmują że Mel to jedna z głównych postaci, która gracz ma w jakis sposób poznac, spędzić z nią czas. Ma przynajmniej w pewnym stopniu zrozumiec późniejsze zachowanie Abby. Jasne, że wysyłanie na zwiad kobiety w ciąży jest mało logiczne, tak jak masa innych rzeczy w grach, filmach czy seriali. To co się staje z Mel, w jakim jest stanie, kto jest sprawcą, kto szuka zemsty, potrzebuje pewnej podbudowy, fundamentów. Dla tego jest częścią zespołu, któremu towarzyszy gracz. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Rozi napisał:

Pisałem przy okazji premiery, nie docierało do niektórych (w tym ciebie), możesz wrócić i poczytać :)

Tak, pamiętam. Dostałeś z liścia od scenarzystów i nie bardzo wiedziałeś co z tym zrobić. No i pogrzebali Twoją ukochaną jedynke. 

 

Czasem lepiej nie grać w części drugie. Po prostu. 

 

Odnośnik do komentarza

Ta.

 

cyt w spojler

Spoiler

"Uśmiercenie Joela w ten sposób, to kryminał. Chcesz go cieciu malinowy zabić? Nadaj tej śmierci jakiś sens. To był w końcu bohater części pierwszej, który TWORZYŁ tę grę. Ludziom na nim zależało, polubili go, polubili jego więź z Ellie i przygodę, którą przeżyli razem..."

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Spoiler

Debilne zabicie postaci która jest osią tej gry to liść dla fanów. No ale po co biały heteroseksualny facet potrzebny, zagrajmy kobietą czołgiem z zajebistym usprawiedliwieniem dla katuszy Joela.

Wagina rządzi. Postępowi mają gre życia, twardo stojący na ziemi grę mema. Ta gra to potężny wysryw feminizmu na graczy, pod otoczką pięknej grafiki i klimatu post apo. Dla jednych gra zycia, dla innych guano. Metacritic zagłosował i na szczęscie jest nadzieja dla ludzkości.

Edytowane przez GSPdibbler
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...