Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra z racji że kupiłem na promocji kiedyś a niedobrze mi od cyberpunka to włączyłem. I kurde jest bardzo dobrze. Już walić fabułę. Przetrawię ją. Ale wygląd, stealth - mniam. 

Z racji że zacząłem na brutalnym - to nie spowoduje że będzie trudniej o trofiki? Np. co do upgrejdu broni?

Odnośnik do komentarza

Wlasnie skończyłem ta gre. Gra generacji na rowni z RDR2, niesamowita, dojrzala historia o zemście. Potem cos wiecej napisze. niesamowita dawka emocji.

Dodam tylko ze krytykować gre jako calosc bo sa watki Lgbt czy Lesbijskie to trzeba być mega debilem i miec z tym po prostu jakis wewnetrzny problem. 

Edytowane przez standby
  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, standby napisał:

Dodam tylko ze krytykować gre jako calosc bo sa watki Lgbt czy Lesbijskie to trzeba być mega debilem i miec z tym po prostu jakis wewnetrzny problem. 

No tutaj w tym temacie było niezłe odjechanie po premierze. A jaki problem mieli z przypakowaną laską, conajmniej jakby im się do łóżka pchała. 

Odnośnik do komentarza

Wątki LGBT to zadna rewolucja, dlatego niektorzy byli zniesmaczeni wciskaniem im tego do gardla. Chodzi raczej o sposob narracji. Jest jakis dziad, ktory w swiecie wynaturzenia moralnego ksztaltujacego obyczajowosc od nowa i kierujacego uprzedzenia na zupelnie inne tory nazywa glowna bohaterke „lesba”. Pozniej ta sama bohaterka uzywa slowa „bigot”. Nie sadze by ktokolwiek w dzisiejszych czasach tak postapil, a co dopiero w zombie land’zie. Jest 21szy wiek. Nikogo nie obchodzi kto z kim spi. Wazne, zeby sie wyspac. Scenariusz jest przesycony i tyle. 

Odnośnik do komentarza

No ja po rozczarowaniu cyberpunkiem i oczekiwaniu na pacze tegoż odpaliłem tlou2, bo kupiłem kiedyś na promce. Jestem na początku drugiego dnia Seattle. I z racji że znam historie ze spoilerów to tak trochę dziwnie się poznaje szczegóły historii.

 

Tyle, że gra się bardzo dobrze. Historia nawet nie jest taka zła na razie. Jak się przeboli to co dzieje się na początku.

 

Grafika miód, ale tego się spodziewałem. Rozgrywka mi pasuje, ale rewolucji nie ma. Jakos mi się nie chciało kombinować i dałem jednak harda. 

Z fabularnych:

Spoiler

Już na początku gra się Abby. No nie spodziewałem się. Ale wyglada mega dziwnie. Nic na to nie poradzę. Jakby wyglądała trochę mniej karykaturarnie (nic na to nie poradzę że tak to widzę) to pewnie byłoby inne odczucie.

 

Druga rzecz to Dina. No głupie to "bo jestem w ciąży". No ale ok. No i jakąś taka średnio ciekawa. Ale i tak lepiej jak się spodziewałem. Np. opowieści z synagogi nawet ciekawe, ale nic nadzwyczajnego.

Te znajdzki karty - jakieś to głupie.

Nawet nie chce mi się tego czytać 

 

Ale i tak zniszczone Seattle i odwiedzanie sklepików porozwalanych. :banderas:

Trochę razi to że się wie że zaraz segment walki, bo gra rzucą śmiecie do walki. Mega są też smaczki jak krew wypływa po jakimś czasie z kolesia wcześniej zabitego. Kurde czemu nikt nie pisał że zarażonych jest sporo. Wolę klimat horroru od jakiś ludzików.

 

Cóż trochę żałuję że nie gram bez poznanania spoilerów. Może inaczej by smakowało. Może gorzej. Nie wiem.

Ogolnie ciekawe jak będzie jak dojdę do 

Spoiler

Abby

Mam nadzieję że nie będzie chociaż backtrackingu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wszystko co piszesz to prawda. TLoU II to swietna, piekna i wazna gra. Wszystko w niej dziala tak jak powinno. Sa kontrowersje fabulatne, ktore jednym pasuja, innym nie. Przynajmniej jest dyskusja. 
Wilalbym jednak by niektore watki poszly w innym kierunku. Mialoby to wiecej sensu w ogolnym rozrachunku.

Odnośnik do komentarza

W ogólnym rozrachunku schemat opowieści i tego, jak to wszystko zostało dowiezione do końca, jest absolutnie wyjątkowe i genialnie poprowadzone.
Tak, ma problemy z przesyceniem zarówno LGBT jak i przesadzonym neo-feminizmem, ale w ogólnym rozrachunku żadna inna gra NIGDY nie wywołała u mnie takich emocji swoją historią i jej twistami - za to na zawsze w sercu i mimo tych wątków, które nie przypadły mi do gustu, czekam jak poyebany na zamknięcie trylogii.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja zastanawiam sie o jakich dziurachw scenariuszu pisal np observer. Oprocz slabego dosc watku

Cytat
Spoiler

Leva i jej siostry ktory jest niedorobiony i slaby

 

To wszystko jest rewelacyjne.  Mam dosc prawicowe poglady ale absoltunie nie odczulem feminizacji tej gry oraz kompletnie watki lgbt ktore tu sa, nie przeszkadzaly mnie. Swiat gry ma miejsce w czasie apokalipsy, ludzie roznie reaguja i przezywaja dane wydarzenia, w czasie cywilizacyjnego holokaustu

 Przeciez dzisiaj mamy lesbijki kraz transwestytow na ulicach, kurwa udawanie ze tacy ludzie nie istnirja jest po prostu glupie. :-)

Odnośnik do komentarza

Jasne że istnieją, ale głupie to jest robienie z co drugiej osoby les/trans w czasach, gdy ludzi na Ziemi zostało 10% - oczywiście przesadzam z tą "co drugą", ale na te około 30h gry tak się właśnie czułem, jakbym co krok spotykał takie osoby. No i robienie z facetów pizd/bezkręgowców/mięczaków, żeby tylko z kobiet zrobić niesamowite heroiny (o Mel jadącej na akcję z dziewięciomiesięcznym brzuchem litościwie nie wspomnę).
Więc tak jak ktoś napisał - trzeba znać umiar, bo inaczej takie "inclusion" nabiera formę wpychania do gardła siłą, a tego nikt nie lubi.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...